Koks i dietetyczna cola stają się coraz droższe. Dlatego

Miłośnicy sody mogą chcieć zaopatrzyć się w swoje ulubione produkty Coca-Coli, ponieważ cena napojów marki rośnie.

James Quincey, prezes i dyrektor generalny The Coca-Cola Company, powiedział w wywiadzie dla CNBC, że rosnące koszty materiałów i robocizny do produkcji napojów spowodowały, że firma zaczęła przekazywać niektóre z tych kosztów konsumentom.

Oto, w jaki sposób taryfy opłat Trumpa mogą cię bardziej kosztować

Jul.11.201805:04

“Musieliśmy, wraz z naszymi partnerami zajmującymi się butelkowaniem, zwiększyć produkcję napojów gazowanych w połowie roku, co jest stosunkowo rzadkie, i to jest fracht, metale, stal, aluminium idą w górę, wzrasta siła robocza – powiedział w wywiadzie.

W środę, Quincey powiedział Wall Street Journal, że rosnące koszty wynikają z amerykańskich ceł na import z Chin wprowadzonych przez prezydenta Trumpa na początku tego roku, ale wskazały na istnienie różnych czynników. “Istnieje pewien szeroko zakrojony nacisk na koszty nakładów, który wpłynął na nasze i wiele innych branż”, powiedział dziennikarzowi.

Scott Leith, starszy dyrektor ds. Komunikacji finansowej w The Coca-Cola Company, powiedział firmie TODAY Food, że wzrost cen już nastąpił na wielu rynkach, ale nie precyzuje, w jak dużym stopniu lub dokładnie, jak ta różnica wpłynęłaby na przeciętnego konsumenta.

Coca-Cola (R) Zero Sugar Launches in U.S. with New and Improved Real Coca-Cola Taste
coca-colacompany.com

Zauważył, że ceny różnią się w zależności od kanału i klienta, co wyjaśnił może być sprzedawcą detalicznym lub innymi rodzajami sprzedawców, którzy sprzedają produkty firmy. Zauważył, że dystrybutorzy i sklepy Coke mają dyskrecję co do tego, co konsumenci są następnie ładowani na półce, co może wyjaśniać, dlaczego niektóre sklepy sprzedają ten sam produkt za więcej (lub mniej).

W marcu sekretarz handlu USA Wilbur Ross powiedział CNBC, że wzrost kosztów z powodu nowo nałożonych ceł na stal i aluminium będzie prawdopodobnie wynosił tylko grosze lub mniej.

Biorąc pod uwagę przeciętne amerykańskie napoje powyżej 38 galonów sody rocznie, te grosze mogą szybko zamieniać się w dolary.

Może czas przejść na gazowaną wodę? Lub po prostu ciesz się zwykłym starym kranem.