Jakie przyprawy muszą być przechowywane w lodówce? Twój przewodnik

Jeśli twoja lodówka jest przepełniona przyprawami, to prawdopodobnie wątpiłeś, czy wszyscy muszą tam być.

Ogólną zasadą jest, że przyprawy zawierające produkty mleczne, warzywa i owoce muszą być przechowywane w lodówce; te zawierające ocet, cukier, sól i alkohol prawdopodobnie nie (ale mogą skorzystać z pobytu na mrozie). Użyj także zdrowego rozsądku.

Odśwież lodówkę: gdzie przechowywać mleko, jak się umyć

Mar.20.201705:23

“Innym sposobem myślenia o tym, które przyprawy potrzebują chłodzenia, jest rozważenie przedmiotów, które widzisz na stołach w restauracjach i restauracjach”, wyjaśnia Lauren Feingold, ekspert kulinarny i żywieniowy oraz współzałożyciel batonów proteinowych i energetycznych SHANTI. “Powszechne przyprawy takie jak keczup, musztarda i ostry sos wszystkie są regularnie przechowywane na stole, więc nie czuj się zbytnio w lodówce. “Ale tutaj jest bardziej szczegółowy podział na to, co jest i nie musi być ograniczone przez lodówkę.

Przyprawy w lodówce

Niektóre składniki zawsze wymagają chłodzenia. Jedną z niewielu jest mleczarnia, więc sosy na bazie śmietany lub jogurtu muszą wchodzić do lodówki. majonez, zrobione z jaj, również musi wejść.

“Wszystko z warzywami lub cytrusami (winegret z szalotkami, ponzu, sok z owoców cytrusowych) muszą być przechowywane w lodówce “, mówi Feingold.

Keczup
Zdobądź przepis

Keczup

Khalil Hymore

Orzechy (podobnie jak olej migdałowy lub olej sezamowy) również należy umieścić w lodówce, aby zapobiec jełczeniu.

Podczas gdy powszechne jest przekonanie, że wysoka zawartość cukru daje otwarte pojemniki dżemy, galaretki, i przetwory możliwość życia poza lodówką, eksperci ds. bezpieczeństwa żywności twierdzą, że mają problemy z chłodzeniem z powodu szybkiego psucia.

Może tak może nie

Istnieje wiele przypraw, dla których lodówka jest opcjonalna. Kluczową kwestią jest to, ile czasu zajmie Twoja rodzina, aby wykończyć butelkę.

Feingold mówi tak: “Pytanie, które musisz sobie zadać, brzmi:” Jak często używasz ketchupu? ” Jeśli kochasz Keczup na codziennych jajach i jedz dużo hamburgerów i frytek, prawdopodobnie możesz zostawić to na kuchennym stole, podobnie jak w restauracji. Osoby, które rzadziej korzystają z ketchupu, mogą zdecydować się na przechowywanie w lodówce, aby zapewnić dłuższy okres przydatności do spożycia. “

Keczup będzie dobrze przez miesiąc poza lodówką, a musztarda będzie trwać przez dwa miesiące. Sos Worcestershire to kolejna przyprawa, która z pewnością przynosi korzyści z lodówki, ale nie jest konieczna. Eksperci zdają się debatować o piklach – wysoka zawartość sodu sprawia, że ​​są one dłużej przechowywane bez chłodzenia, ale pozostają chrupiące w lodówce. Idź z osobistymi preferencjami.

3 zaskakujące sposoby, aby twoje warzywa potrwały dłużej

06.06.201701:16

Chłodzenie nie jest potrzebne

Typowe przyprawy, które nie wymagają chłodzenia obejmują sos sojowy, sos ostrygowy, sos rybny, miód, i ostry sos.

Feingold mówi octy i Oliwa z oliwek (przechowywane w chłodnym, ciemnym miejscu) są spiżarnie związane; olej kokosowy jest najlepiej trzymać z dala od lodówki, ponieważ twardnieje poniżej temperatury pokojowej.

Masło orzechowe może być również na półce z jednym dużym zastrzeżeniem eksperta ds. bezpieczeństwa żywności: upewnij się, że dzieci nie przywierają do niego pokrytego żelem noża, gdy smarują ich kanapki PB & J. To prosi o wzrost bakterii i powinien iść prosto do lodówki.

Artykuł został pierwotnie opublikowany 4 maja 2016 r.