Jak ugotować niesamowitą szynkę wielkanocną!

Zrobiłeś swoją pracę domową, wybrałeś wielką szynkę, dostałeś ją do domu – co teraz? Sposób, w jaki odtajasz i gotujesz swoją szynkę, może podnieść ją z “dobrej” do “WIELKIEJ”!

Zdecydowana większość w pełni gotowanych szynek, które są wysyłane (i wiele w pełni gotowanych szynek, które kupujesz w sklepie spożywczym) jest zamrożona. Nie przeszkadza mi to w najmniejszym stopniu, ponieważ moje doświadczenie nie wykazało różnicy w jakości między zamrożonymi i nie zamrożonymi szynkami – o ile używasz zamrożonej szynki w ciągu miesiąca i tak długo, jak prawidłowo potraktujesz zamrożoną szynkę.

Właściwe rozmrażanie ma kluczowe znaczenie! Odczekaj 24-48 godzin, aż mega-oinker zwolni w lodówce około 40 stopni. Nie rób – powtarzam NIE! – ulec pokusie szybkiej odwilży lodowej lub (co gorsza) odwilżaniu w temperaturze pokojowej, gdzie bezpieczeństwo i jakość stają się problemem. Nie poddawaj się także opowieści o gotowaniu zamrożonej szynki w piekarniku “tak jak jest”. Czemu? Właściwe powolne rozmrażanie minimalizuje utratę wilgoci i powoduje większą kruchość. Koniec opowieści! Pamiętaj: dobre rzeczy przychodzą tym, którzy czekają i tym, którzy zdają sobie sprawę z 48-godzinnego wyprzedzenia, że ​​muszą zacząć rozmrażać swoje szynki!

Po rozmrożeniu w pełni ugotowanej szynki należy podjąć decyzję o jej podgrzaniu. Tak … Powiedziałem decyzję … ponieważ szynka jest bezpieczna do spożycia “tak jak jest”, a niektórzy ludzie po prostu doprowadzają ją do temperatury pokojowej przed podaniem. Dobrą rzeczą w tej strategii jest to, że maksymalna wilgotność pozostaje w szynce; w przypadku spiralnie ściętych szynek, w rzeczywistości, myślę, że temperatura w pokoju to jedyna droga. Jednak odpowiednio podgrzana szynka ma znacznie lepsze odczucia i smak tłuszczu, biegnie z sokami, zamienia się w aksamit, a nie przegapisz wysublimowanych aromatów, które mogą wypełnić Twoją kuchnię!

Grzechem kardynalnym, który wielu ludzi popełnia podczas podgrzewania w pełni ugotowanej szynki, jest to, że zbyt długo ją ogrzewają w zbyt wysokiej temperaturze. W mojej idealnej metodzie doprowadzania do życia w pełni ugotowanej, kostnej, schłodzonej szynki, kładziesz szynkę na patelni i kładziesz luźny namiot foliowy na wierzchu. Stojak nie jest konieczny, ponieważ przy niskiej temperaturze, której używasz, szynka nie zrobi lepkiego bałaganu na dnie patelni. Umieść szynkę w piecu o temperaturze 275 stopni, a następnie – jeśli masz całą, szynkową szynkę – zrelaksuj się na dobre, na długo. Jak długo? Czas gotowania zależy od wielu różnych czynników, ale pamiętaj o tej ważnej informacji: termometr z odczytem natychmiastowym jest Twoim najlepszym przyjacielem! Sprawdź temperaturę wcześnie i sprawdź to często. Chcesz, aby końcowa temperatura twojej szynki, w głębi, wynosiła około 135 stopni – a szynka będzie bardziej soczysta i soczysta, jeśli osiągniesz tę temperaturę powoli. Jedna szynka, którą testowałem, osiągnęła 135 stopni przy 5 1/2 godziny, podczas gdy inna trwała prawie 8 godzin. Możesz liczyć średnio około 6 godzin. Gdy szynek osiągnie w końcu poziom 135 stopni, pozwól mu odpocząć przez 15-30 minut, zanim zaczniesz rzeźbić.

(Uwaga: jeśli kupiłeś niegotowaną lub częściowo ugotowaną szynkę, musisz ją podgrzać do 160 stopni przed podaniem).

Aby uzyskać więcej informacji na temat Davida Rosengartena i uzyskać kompletne informacje na temat szynek, które David omówił w dniu dzisiejszym, odwiedź jego stronę internetową pod adresem www.rosengartenreport.com/ham

Tradycyjne wielkanocne potrawy boczne … ..le lepiej!

Podawaj swoją szynkę z dodatkowymi domowymi dodatkami! Oto kilka moich ulubionych, z których każda ma specjalne ulepszenia!

Przepisy dzięki uprzejmości Davida Rosengarten “It’s All American Food” Little, Brown 2003.

Rich Puree Ziemniaczane David Rosengarten

Służy cztery

Jest tylko jedna rzecz, na którą nalegam w przepisie z puree ziemniaczanym: użycie ricera lub młynka do żywności. Inne sposoby zacierania ziemniaków prowadzą do zmian grudliwości i kleistości. Poza tym istnieje wiele różnych opcji dla gotowego produktu. Poniższy przepis jest nowoczesną wersją tego, co zostało dostarczone w moim domu. Moja mama, tak jak wiele matek, lubiła robić tłuczone ziemniaki bogate w nabiał; jej wybranym DP było cynowane, odparowane mleko. Kochamy to! Ale jeśli wybierasz się na drogę mleczną, sugeruję, żeby puree ziemniaczane smakowały jeszcze lepiej z ciężką śmietaną i dużą ilością masła. Ten szczególny przepis ma w sobie podwójną świetność: smak mleczarski jest cudowny, a palenie ziemniaków prowadzi również do ogromnego ładunku smaku ziemniaków.

1. Rozgrzej piekarnik do 400 stopni.

2. Umieść ziemniaki na centralnym stojaku piekarnika i gotuj przez około godzinę lub dopóki ziemniak nie będzie miękki po ściśnięciu.

3. Podczas gotowania ziemniaków umieść krem ​​w małym rondlu na średnim ogniu. Gdy krem ​​zbliża się do wrzenia, upuść masło i gotuj, aż całkowicie się roztopi. Wyłącz ogrzewanie i rezerwę.

4. Gdy ziemniaki są gotowe, wyjmij je z piekarnika i pozostaw je do ostygnięcia przez około 2 minuty lub do momentu, aż będziesz mógł nimi manipulować. Bardzo ważne jest, aby nie dopuścić, by ziemniaki ostygły zbyt mocno, ponieważ staną się skrobiowe. Pokrójcie ziemniaki na pół i wytrzyjcie wnętrzności.

Przełóż gotowaną pulę ziemniaczaną przez młynek lub młynek do żywności do dużej, czystej doniczki. Ponownie ogrzać mieszaninę śmietany z masłem, jeśli ostygnie. Na małym ogniu ułóż około 3/4 śmietanki z masłem w ziemniaki w kostkach. Sprawdź konsystencję ziemniaków i dodaj więcej śmietany i masła, jeśli chcesz bogatszej, bardziej kremowej konsystencji. Dopraw solą i pieprzem; złóż szczypiorkiem (w razie potrzeby) i podawaj natychmiast.

912292160575609233561060497potatoes2,5 pound4 średnie ziemniaki Russet, około 2 1/2 lbs.cream2cup2 kubki ciężkie creambutter0.5pound1 / 2 lb. masło niesolone, pokrojone na 16 pieargealt 2 łyżeczki2 łyżeczki soli (mniej lub bardziej do smaku) mielony czarny pieprz1 łyżeczka1 łyżeczka świeżo zmielonych czarnych pieprzowek 4 łyżka4 łyżki drobno pokrojonego szczypiorku (opcjonalnie)

Zdobądź przepis

Oszklone marchewki z pomarańczową skórką

David Rosengarten

Aby uzyskać więcej informacji na temat Davida Rosengarten i uzyskać kompletne informacje na temat szynek, które David omówił na “Dzisiaj”, odwiedź jego stronę internetową:  www.rosengartenreport.com/ham