Jak stwierdzić, czy mięso poszło źle

Zatrucie pokarmowe jest tak złe, że nie życzyłbym tego nikomu, nawet mojej byłej teściowej. Centrum Kontroli Chorób szacuje, że każdego roku około 1 na 6 Amerykanów choruje, 128 000 jest hospitalizowanych, a 3000 umiera na choroby przenoszone przez żywność. To dużo nieszczęśliwej łazienki. Nic więc dziwnego, że dużo gadać o nowym gadżecie o nazwie FOODsniffer, przenośnym, inteligentnym, elektronicznym nosie mierzącym temperaturę, wilgotność, amoniak i inne potencjalnie niebezpieczne związki organiczne pochodzące z mięsa, drobiu lub ryb. Następnie przesyła dane przez Bluetooth do aplikacji na telefonie, która analizuje ją pod kątem świeżości i informuje, czy można bezpiecznie jeść lub gotować. Zanim dodasz go do swojej listy świątecznej, powinieneś wiedzieć, że ten pierwszy w swoim rodzaju szwajcarski gadżet ma cenę 130 USD.

Joy Bauer pokazuje, jak zminimalizować tłuste mięso w diecie

18 stycznia 2016 r04:37

Podczas gdy większość z nas może czekać na późniejsze, tańsze wersje inteligentnego nosa, aby wejść na rynek, oto kilka wskazówek, jak rozjaśnić jedną na twarzy i chronić się przed białkami, które poszły źle.

POWIĄZANE: Co powinieneś wiedzieć o wędlinach

Zapach jest prawdopodobnie najszybszym i najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem. Mięso, które jest wyłączone, będzie miało nieprzyjemny zapach, który natychmiast sprawi, że się odwrócisz. Pamiętaj, że to, że nie ma zepsutego zapachu, nie oznacza, że ​​jest bezpieczne – przepraszam. Bakterie mogą czaić się w mięsie, które nie jest “zepsute” i żałować, że burger z fast foodu jadłeś na lunch w zupełnie nowy sposób. Upewnij się, że mięso również nie pachnie jak wybielacz lub amoniak, co oznacza, że ​​może być stary, ale zepsuty jako świeży.

Tekstura jest nieco bardziej subtelny, ale zazwyczaj można powiedzieć, że wszelkie szczupłe lub klejące się, nie są dobrym znakiem. W połączeniu z nieprzyjemnym zapachem? Adios, mój mały przyjacielu.

Kolor jest także wskaźnikiem. Niektóre szare lub brązowienie są naturalne, szczególnie w przypadku mięsa mielonego. Zieleń to inna historia; trzymaj się z dala od zieleni.

POWIĄZANE: 5 alternatywnych kawałków mięsa, które zaoszczędzą ci mnóstwo pieniędzy

Zawsze sprawdzaj data sprzedaży, i nie zapomnij o tym, ile dni pozostanie w Twojej lodówce, dopóki nie planujesz gotowania. Dobra zasada jest dwa dni po dacie sprzedaży jako odcięcie. Ponadto, jeśli znajdziesz się z mięsem mielonym, które minęło od daty sprzedaży przez więcej niż dzień lub dwa, po prostu ugotuj je (ale nigdy nie gotuj, jeśli źle pachnie). Ugotowane mięso mielone pozostanie dobre przez tydzień, jeśli będzie odpowiednio przechowywane.

Rondel Beef and Mushroom Toasts with Baby Kale Salad
Zdobądź przepis

Wołowina Skillet i Grzyby Mushroom with Baby Kale Salad

Jess Dang

W przypadku ryb jednak odrobina rybiego zapachu nie oznacza, że ​​jest podejrzana, ale zapach powinien być subtelny, a nie taki, który sprawia, że ​​drapiesz się w nos. Zawsze proszę o wędzenie ryb, zanim je kupię, a ty powinieneś. Innym wskaźnikiem dla świeżych ryb jest wilgotny, jędrny miąższ odskakujący z powrotem po dotknięciu. Gdy kupujesz ryby w całości, jasne (nie mętne) oczy i jasne czerwone lub różowe skrzela oznaczają, że jest to właściwie “haczyk dnia”.