Jak piec w slow-cooker: 12 wskazówek na smaczne smakołyki

Powolne gotowanie brownies
DuszekShutterstock

Phyllis Dobry ekspert w dziedzinie slow-cooker i autor popularnych książek kucharskich “Fix It and Forget It” z nową książką “Fix-It and Forget-It Baking With Your Slow Cooker”. Tutaj dzieli się swoimi wskazówkami dla tych z nas, którzy zwykle kończą z głupim bałaganem.

Często mnie pytają, dlaczego ktoś użyłby ich powolnego piekarnika do pieczenia. Moja odpowiedź: to tak, jakby mieć drugi piekarnik. Po drugie, nie ogrzewa twojej kuchni o każdej porze roku, ale jest to szczególnie ważne w lecie. Po trzecie, jeśli twój piekarnik jest już pełny (powiedzmy, że twoja kolej na przyjęcie rodzinnego obiadu lub świątecznego zgromadzenia w okolicy), możesz zrobić ciasto lub szybki chleb w swojej powolnej kuchence. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

1. Wybierz najlepszy rozmiar i kształt wolnej kuchenki do pieczenia. W przypadku ciast i ciast, polecam 5- lub 6-kołową okrągłą powolną kuchenkę. Do okrągłej wolnej kuchenki o pojemności 5-9 litrów można włożyć jedną okrągłą misę do pieczenia wraz z pokrywką, a także 2-częściowe okrągłe naczynie do pieczenia z pokrywką. Możesz też zmieścić szalkę sprężystą o wymiarach 6½ “lub 7” w dowolnej z tych okrągłych powolnych kuchenek.

Przepis: Przygotuj jabłecznik karmelowy Phyllis

W przypadku indywidualnych deserów i pieczywa polecam 6-litrową, owalną, wolną kuchenkę.

Możesz zmieścić cztery lub pięć 3-calowych (6 uncji) ramekinów w 6-litrową, owalną powolną kuchenkę bez dotykania się nawzajem. Używasz ramekinów do pieczenia babeczek, babeczek i indywidualnych kremów.

Możesz usiąść na sporej wielkości chlebie lub bochenku (9¼ “x 5¼” x 2¾ “- lub mniejszym) na podłodze w większości 6-częściowych owalnych, wolnostojących kuchenek. Lub możesz powiesić go na górnej krawędzi owalnego piekarnika, jeśli nie pasuje on do podłogi kuchenki.

Przepis: Wypróbuj pieczywo bananowe o powolnym piecu Phyllis

2. Gdy chcesz upiec okrągłe ciasto w wolnej kuchence, masz 3 możliwości:

a.) Użyj wkładki do pieczenia dostępnej od producenta (sprawdź ich stronę internetową).

b.) Używaj naczynia do pieczenia ze swojej przechowalni, która pasuje do twojej powolnej kuchenki.

c.) Włóż ciasto prosto do posmarowanego smarem i posypanym mąką garnka do gotowania.

3. Po napełnieniu powoli kuchenki, ale przed jej włączeniem, możesz otworzyć pokrywkę drewnianą łyżką lub pałeczką, jeśli chcesz odpowietrzyć kuchenkę. Dzięki temu nie dochodzi do gromadzenia się kondensatu na spodniej stronie pokrywy i może kapać na to, co piecze.

4. Jeśli górna część ciasta, batoniki, chleb, pizza lub cokolwiek, co pieczesz w Twojej powolnej kuchence, wygląda na bardziej wilgotną lub wilgotną niż chcesz, zdejmij pokrywkę z kuchenki podczas ostatnich 30-60 minut pieczenia.

5. Jeśli przepis mówi, aby całkowicie przykryć pokrywkę podczas pieczenia, wykonaj SWOOP podczas zdejmowania pokrywy, aby sprawdzić, czy pieczenie jest zakończone. Chwyć mocno za uchwyt pokrywy i szybkim ruchem podnieś pokrywę, obracając ją prawą stroną do góry w jednym ruchu.

Powiązane: Powolne gotowanie słodyczy! 5 prostych przepisów na deser, które możesz przygotować w Crock-Pot

6. Po zakończeniu pieczenia przepisuj rękawice piekarnika, aby wyjąć miskę na chleb, ramekiny lub wkładkę do pieczenia. Uratuj swoje kostki!

7. Upiecz krem ​​z jaj w słoikach z pintem, abyś mógł wziąć deser na piknik lub na suchy prowiant. Włóż niegotowaną mieszaninę kremu do 6 słoików, umieść w wolnej kuchence i pozwól im parować / piec. Kiedy skończą – i ostudzili śrubę na pokrywkach słoika, a twój krem ​​będzie gotowy z tobą.

8. Obawiasz się, że spalisz cukier, gdy chcesz go stopić i karmelizować na swojej płycie kuchennej? Zrób to w swojej powolnej kuchence, gdzie łatwiej ją kontrolować.

9. Nie musisz obrać jabłek, gdy robisz ciastka jabłkowe lub babeczki. Wolne, wilgotne ciepło zmiękcza skórki i praktycznie znika w soczystych okruchach.

10. Chcesz upiec ciastka? Po prostu wkładasz składniki do wolno stojącego garnka lub wkładki. To nie jest łatwiejsze!

11. Dopasuj kawałek ciasta prosto do swojego wolnego garnka do gotowania. Pat to na dole i na boki około cala. Jeśli używasz dużej kuchenki, użyj dwóch skorup. Po prostu przykryj je lekko tam, gdzie się spotykają i gładź gładki szew.

12. Ciasteczka i batoniki będą cięły, jeśli użyjesz plastikowego noża (tak jak na piknikach) lub krzemowego. No i te noże są łagodniejsze do końca w twoim powolnym garkurze do gotowania. Zwykły nóż z metalowym ostrzem zaciąga okruchy i zgrubia brzegi twoich batonów i ciastek.

Powolne gotowanie Triple Chocolate Brownies
Zdobądź przepis

Trzy ciasteczka czekoladowe z powolnym gotowaniem

Cathy Mitchell

Loading...