Jak naprawić żeliwną patelnię po plamach rdzy, spalonej żywności, zadrapaniach i wielu innych rzeczach

W jaki sposób to fix rusty cast iron skillets
Shutterstock

Zdarza się to nawet najbardziej pracowitym kucharzom – przez chwilę odwracasz się od swoich jajek i spala się na dnie żeliwnej patelni. Albo kilka błędnych kropel wody pozostawiło rondel w kropce z warstwą rdzy. Nie panikuj! Podczas Żeliwna patelnia może pęknąć nieodwracalnie, jeśli umieścisz gorącą patelnię w zimnej wodzie, aby ją wyczyścić, większość innych problemów jest łatwa.

POWIĄZANE: 6 mitów na temat patelni żeliwnych odpadł

Jeśli spalone kawałki żywności przylgnęły do ​​patelni:

Aby uzyskać delikatny, ale skuteczny peeling, zrób wskazówkę ze spa i użyj soli! Hojnie spryskaj sól koszerną lub grubą sól morską na patelnię i wytrzyj ją czystą, wilgotną ściereczką lub papierowym ręcznikiem. Aby uzyskać dodatkowe uporczywe miejsca, użyj plastikowego skrobaczki do gotowania spalonej żywności z patelni. Trzymaj się z dala od wełny stalowej, ściereczek do szorowania lub szorowania detergentów, które mogą usunąć przyprawę.

Jeśli rondel jest zardzewiały lub jeśli kwaśne jedzenie, takie jak sos pomidorowy lub ocet, usunęło przyprawę:

Użyj łagodnego szorowania detergentu, takiego jak Bon Ami lub Bar Keepers Friend, aby oczyścić z rdzy lub miejsca z uszkodzonym kwasem. Dobrze spłucz i dokładnie wysusz.

Pocierać niesezonowane, wyszorowane części rondla olejem roślinnym, olejem rzepakowym lub stopionym tłuszczem roślinnym. W zależności od liczby niedopasowanych plamek na patelni i ich umiejscowienia, możesz rozłożyć patelnię na kuchence lub w piekarniku.

W przypadku niewielkich plam na wewnętrznej części patelni, umieść na średnim ogniu na palniku i podgrzewaj przez 10-15 minut, aż olej się zapali. Wyłączyć palnik i pozostawić naczynie na palniku, aż całkowicie się ochłodzi.

W przypadku większych plamek lub jeśli plamy znajdują się na spodniej lub zewnętrznej części patelni, należy ponownie umieścić w piekarniku o temperaturze 350 stopni zgodnie z instrukcją, umieszczając patelnię do góry nogami na górnym ruszcie piekarnika i piecząc przez 30-45 minut.

Jeśli chcesz zacząć od zera przy pomocy zabytkowej żeliwnej patelni:

Jest to jedyny przypadek, w którym będziesz chciał udać się do miasta z wełną stalową. Szoruj patelnię wewnątrz i na zewnątrz, aby usunąć resztki przypraw (i wszystko, co zostało wypieczone na patelni przez lata), aż zobaczysz naturalne, niedokończone, szaro-niebieskie żelazo.

Umyj oczyszczoną patelnię delikatnym mydłem i wodą, a następnie całkowicie wysusz. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi przypraw, powtarzając 2-3 razy, aż patelnia poczerniała do znanego połyskującego żeliwa.

Letnie jedzenie: spróbuj tego genialnego sposobu na arbuza

Jul.07.201604:03