Jak kupić żywność w dużych ilościach i zaoszczędzić pieniądze w sklepie spożywczym

Jest tańszy, świeża i często oferuje najlepszą gamę podstawowych zszywek do spiżarni: ping w hurtowych korytarzach spożywczych staje się coraz bardziej popularny, a coraz więcej sklepów spożywczych oferuje większe rozmiary lub poszerza swoją dotychczasową ofertę. Produkty luzem również wymagają mniejszego opakowania i są bardziej wydajne w transporcie, dzięki czemu mają przyjemny zielony wygląd.

objętość dry foods
Duży wybór suchych produktów luzem w sprytnych dozownikach i waga w ekskluzywnym sklepie spożywczymShutterstock

Według Bulk is Green Council, żywność masowa może kosztować nawet 89 procent mniej niż żywność pakowana. Ale nawet jeśli oszczędności nie zawsze są tak wysokie, są na tyle znaczące, że zasługują na dodanie do zwykłej procedury korytarza. Kolejnym plusem są ekscytujące rodzaje żywności, które można czasem spotkać w dobrym segmencie produktów luzem – tak dowiedziałem się o bambusowym ryżu, czarnych fasolach garbanzo i czarnym jęczmieniu. Może być nieco onieśmielające, gdy stoją w rzędach pojemników, więc znając kilka rzeczy wcześniej, pomoże Ci w pełni wykorzystać swoją ping trip.

1. Im wyższy obrót, tym świeższe jedzenie

Zajęty sklep z popularną sekcją z artykułami spożywczymi będzie miał szybki obrót, więc będziesz wiedzieć, że dostajesz świeższe jedzenie. Jest to szczególnie ważne w przypadku masowych przypraw, ponieważ przyprawy szybko tracą swój smak. Nawiasem mówiąc, duże przyprawy są tam, gdzie możesz uzyskać największe oszczędności.

2. Nie należy zakładać, że żywność zbiorcza jest zawsze tańsza

Produkty luzem są zazwyczaj, ale nie zawsze, lepszą wartością, więc opłaca się odrabiać zadanie domowe. Zwróć uwagę na ceny pakowanych produktów spożywczych i porównaj je z tym, co planujesz kupić luzem. Co jakiś czas – albo z powodu przedmiotów sprzedaży, albo z jakiegoś innego powodu – faktycznie zaoszczędzisz pieniądze, otrzymując zapakowaną wersję.

3. Użyj telefonu jako narzędzia

Jeśli nie mam podręcznego notatnika, gdy przeglądam w przejściach, robię zdjęcia znaczników półki z niemałych produktów, więc pamiętam cenę za uncję. Potem porównuję ją z ceną za uncję masowej żywności. Ceny hurtowe żywności są często podawane za funt, podczas gdy ceny żywności w opakowaniach są zwykle za uncję, więc po prostu użyj funkcji kalkulatora telefonu, aby zmniejszyć liczbę.

POWIĄZANE: Która aplikacja spożywcza jest właśnie dla Ciebie?

4. Mąka i cukier w podwójnej torbie

To nie jest zabawne wyciągać z worka spożywczego torbę z masą mąki i mieć kurz i kuchnię, ponieważ w jej szwie jest mała dziurka. Tak więc po napełnieniu plastikową (lub papierową) torbą w koszu zbiorczym, wsuń ją do innej torby, aby zapewnić dodatkową warstwę zabezpieczenia.

5. Miej oko na przepisy i materiały informacyjne

Wiele sklepów oferuje użyteczne informacje na temat odbioru w domach z artykułami masowymi. W przeciwieństwie do pakowanej żywności, produkty spożywcze nie są automatycznie dostarczane z instrukcją gotowania – nie będziesz miał korzyści z pola, na które możesz rzucić okiem, więc musisz samodzielnie określić czas gotowania. Jeśli sklep już to działa, korzystając z darmowych kart z przepisami, równie dobrze możesz z nich skorzystać.

6. Przeczytaj uważnie etykiety pojemników

Czasami na etykiecie pojemnika na karmę zbiorczą proste instrukcje dotyczące przygotowania. Zrób zdjęcie etykiety, aby móc się do niej odwołać później. Ponadto, w sklepach z obszernym wyborem, etykieta pokaże, czy to, co kupujesz, jest ekologiczne, gdzie zostało wyhodowane lub wyprodukowane, a czasami kto je zrobił. Na przykład firma Bob’s Red Mill dostarcza wielu sprzedawców artykułów spożywczych i często jest to na etykiecie pojemnika. Jestem fanem produktów Bob’s Red Mill, więc miło wiedzieć, że to, co dostaję, to nie tylko dobra oferta, ale także produkt najwyższej jakości.

7. Zanotuj PLU i nazwę przedmiotu na tie-tie

Większość pojemników na żywność ma numer PLU (Price Look-Up code). Pracownik kasy musi znać ten numer, kiedy dzwoni, więc pamiętaj, aby napisać go starannie i widocznie na torbie, metce lub sznurku. To sprawi, że szybciej wyjdziesz z kasy i sprawisz, że zajęty dzień urzędnika będzie trochę łatwiejszy. Dla własnego odniesienia, napisz także nazwę przedmiotu na etykiecie. Jeśli kupujesz wiele rodzajów mąki lub soczewicy, po przybyciu do domu mogą wyglądać tak samo.

rodzajowy supermarket
Klient Safeway przegląda dział owoców i warzyw w nowym sklepie “Lifestyle” Safeway 18 lipca 2007 r. W Livermore w Kalifornii. Safeway zaprezentował swój najnowszy sklep Lifestyle, który zawiera liczne ekologiczne i naturalne produkty spożywcze, a także rozwinięte produkty spożywcze, mięso, owoce morza i produkty florystyczne. Sklep oferuje również świeżo przygotowane desery i wypieki, palarnię kawy, świeżą nakrętkę i sekcję win z ponad 2000 winami, z których niektóre są przechowywane w klimatyzowanej piwniczce z winami.Plik Getty Images

8. Przynieś ze sobą długopis lub ołówek

Niektóre sklepy z artykułami spożywczymi są chronicznie chronione przed pisaniem przy pomocy PLU. Jeśli masz pod ręką swój własny długopis, nie będziesz musiał robić na zmianę używając samotnego długopisu sklepu z pięcioma innymi karmami dla masowych.

POWIĄZANE: Skierowany do sklepu spożywczego? Wypróbuj tę jedną sztuczkę, aby uniknąć pokusy

9. Nie odchodź za burtę

Przed wyjazdem na roczną podróż zagraniczną mój brat dał mi całą żywność w jego kuchni. Obejmuje to masywną torebkę sypkich nasion słonecznika – pięć funtów – które wszystkie zjadły. Porzuciłem je.

Dopóki kilka razy w roku nie będziesz w stanie organizować wycieczek do sklepu z dobrą sekcją z artykułami spożywczymi, weź tylko tyle, ile myślisz, że wykorzystasz je w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Mimo że wiele produktów spożywczych jest stabilnych w półkach, nadal chcesz je wykorzystać, gdy są ładne i świeże.

Ponadto, jeśli próbujesz po raz pierwszy jeść, bądź konserwatywny w stosunku do uzyskanej ilości – możesz odkryć, że nie lubisz tego po ugotowaniu Nauczyłem się tego na własnej skórze z kilkoma niezwykłymi odmianami fasoli. Są teraz używane jako wagi do ciast do ślepego pieczenia. Jednak pojemniki na żywność luzem to wspaniały sposób na wypróbowanie niewielkich ilości nowych produktów bez angażowania się w całe opakowanie.

10. Samo przebywanie w sekcji masowej nie zapewnia zdrowej żywności

Kiedy moja rodzina odwiedza pewien sklep z naturalnymi produktami spożywczymi, mój mąż robi w otchłań trochę wariatów, które oferują pojemniki z ciastkami i owocami pokrytymi jogurtem. To w porządku, ale nie pozwól, aby słodka żywność znajdowała się w pobliżu zdrowej żywności, np. Nasion chia i jagód pszenicy, pozwoli ci myśleć, że masz darmową przepustkę do bezmyślnego podjadania. Ciasteczka i słodycze są nadal ciasteczkami i słodyczami, bez względu na to, z jakiej sekcji sklepu pochodzą.

11. Przenieś żywność do łatwych do uzyskania pojemników do przechowywania

Bezkształtne i miękkie torby wypełnione ziarnami, ryżem i mąką nie są łatwe do przechowywania i mogą zostać zasłonięte przez inne przedmioty w szafkach i zamrażarkach. Zachowaj i używaj ponownie pustych pojemników z niemałymi produktami, takimi jak szklane słoiki z sosem do makaronu i pojemniki z tektury, które kiedyś trzymały twój pakowany owies. Etykietuj i datuj pojemniki tak, aby na pierwszy rzut oka dokładnie wiedzieć, co jest w tej puszce lub słoiku i ile czasu kopie wokół twojej spiżarni.

12. Naucz się najlepszego sposobu przechowywania żywności dla maksymalnej jakości

Prawie każda mąka pełnoziarnista zatrzymuje się dłużej w lodówce lub zamrażarce. To samo dotyczy większości nasion (takich jak dynia, słonecznik i len) oraz orzechów (w szczególności orzechów włoskich i orzechów sosny). Brązowy ryż będzie dobry przez około sześć miesięcy w temperaturze pokojowej, a biały ryż będzie trwał kilka miesięcy dłużej. Większość suszonych ziaren będzie dobra przez około rok – trzymaj je dłużej i nie pójdą źle, ale będą wymagały więcej czasu na gotowanie i będą bardziej wytrzymałe.

Jeśli przechowujesz żywność na otwartych półkach spiżarni, które są narażone na działanie światła, spróbuj trzymać się nieprzezroczystych pojemników, a nie szklanych słoików lub półprzezroczystego plastiku. Światło może uszkodzić smak i wartość odżywczą pełnoziarnistych mąk, orzechów i nasion (dlatego siemię lniane często sprzedaje się w ciemnych opakowaniach).

Sara Bir jest szefem kuchni, twórcą receptur i autorką Książka kucharska Pocket Pawpaw.