Jajka są za drogie? Substytuty do użycia w pieczeniu, sklejaniu i innych

Jajka in a cake
Studio strzał składników ciasta; pieczenie; miska; ciasto; płótno; gotowanie; danie; jajka; mąka; poziomy; Składniki; życie; Nie; ludzie; kołek; przygotowanie; walcowanie; Sól; strzał; nadal; studio; cukier; stółShutterstock

Owo, o którym słyszeliście o ptasiej grypie, ma ogromny wpływ na ceny jaj. W tej chwili wielkie sieci – McDonald’s i Paneras na świecie – odczuwają głównie presję, ale analitycy przewidują, że ceny detaliczne wzrosną latem tego roku. Więc co, jeśli wahasz się, aby wyłożyć duże pieniądze na karton? Zwróciliśmy się do ekspertów wegańskich, którzy zapewniali nas, że istnieje wiele sposobów, aby upewnić się, że nie zabrakniecie jaj w przepisach, bez względu na motywację.

Kiedy zdarzają się wydarzenia takie jak wybuch ptasiej grypy, “otwierają drzwi, by spojrzeć na inne kwestie, które są tak ważne, jak nasze środowisko i cierpienie zwierząt”, Robert Grillo, dyrektor wykonawczy organizacji Free from Harm, organizacji non-profit promowanie ratowania zwierząt hodowlanych i rzecznictwa, powiedział TODAY.com. “Jeśli potrafimy ugotować, co chcemy i cieszyć się nim, nie szkodząc nikomu, dlaczego byśmy tego nie zrobili?” (Jego strona ma również świetny zbiór przepisów na bazie substytutów jajek.

Oczywiście, jajka odgrywają rolę naukową w naczyniach – są odpowiedzialne za wszystko, co wiążą i zostawiają – i są tam dziesiątki substytutów, więc musisz wybrać i wybrać na podstawie smaków przyrządzonych do przepisu (na przykład banany są świetnymi spoiwami do pieczenia, ale dla hamburgerów pewnie chcesz iść na awokado). Oto kilka najczęściej używanych i wypróbowanych opcji, które pomogą Ci zacząć:

Pieczenie

Świetny uniwersalny:

len seeds
Zdrowa dieta. Brązowe nasiona lnu siemienia lnianego w białej misce na drewnianym stole; miska; brązowy; zbliżenie; len; siemię lniane; jedzenie; ziarno; sterta; siemię lniane; linum; wiele; wiele; odżywcze; nasiona oleiste; omega; organiczny; stos; nasionko; brutalny; wegański; wegetariański; cały; drewnianyShutterstock

Przepis: 1 łyżkę lnu na 3 łyżki prawie wrzącej wody, ubijane = 1 jajko

Ta uniwersalna przystawka do jajek jest używana w wielu wegańskich recepturach i jest pełna kwasów omega-3. “To działa tak dobrze dla celów wiążących – podobnie jak jajko” – mówi Doug McNish, wegański szef kuchni i autor nowej książki “Vegan Everyday: 500 Delicious Recipes” w tym tygodniu.

Do wiązania i spajania:

tłuczony bananas
tłuczone banany, dziecko; jedzenie dla dzieci; banan; dziecko; kolor; deser; jeść; karmienie; skupiać; jedzenie; świeży; owoc; zdrowy; Dom; domowej roboty; obraz; słoik; dziecko; życie; tłuczony; posiłek; nikt; odżywianie; odżywcze; pożywny; Pacyfikator; Gruszka; Plastikowy; płyta; puree; puree; sos; selektywny; przekąska; miękki; łyżka; pełna łyżka; nadal; martwa natura; uzupełniający; zabawka; pionowy; biały; żółtyShutterstock

Przepis: ½ tłuczonego banana = 1 jajko

Przepis: ¼ cup niesłodzony jabłkowy = 1 jajko

Ponownie, podstawienia wymagają trochę zabawy – McNish przetestował kilka przepisów na swoją książkę kucharską kilkanaście razy, aby je udoskonalić – ale banan i jabłecznik działają dobrze w wielu przepisach, takich jak naleśniki i ciastka, ponieważ nadają wilgoć i utrzymują kieszenie powietrzne, szef kuchni powiedział TODAY.com.

Przypomina nam także, aby nie lekceważyć mocy sody oczyszczonej i proszku do pieczenia dla zakwaszenia. Jeśli przepis wymaga podania 1 łyżeczki proszku do pieczenia, spróbuj pominąć jajko i dodaj ¼ łyżeczki sody oczyszczonej do tego “dodatkowego zastrzyku” lekkości, mówi.

Śniadanie

Do mieszania, frittatas i quiche:

Przepis: 2 szklanki wrzącej wody do wrzenia + 3 lub 4 łyżki mąki z ciecierzycy, ubijane, z nutą kurkumy dla koloru

Zjadł tofu
Shutterstock

Silken tofu jest powszechnie używany do uzyskania tej tekstury jajecznicy, ale przy wszystkich alergiach na soję, McNish zaczął grawitować w kierunku mąki z ciecierzycy, która również zawiera białko, podobnie jak jajko. “To świetna baza do wegetariańskiego quiche, jajecznicy lub frittata. Musisz to przyprawić, dodać co tylko chcesz: szpinak, paprykę, pieczarki, oliwki. “

Smażona:

Miriam Sorrell, autorka książki kucharskiej, opracowała nawet świetnie skopiowane “Jajko w stylu” wegańskie, które wygląda jak słoneczne jajko z boku. Używa tofu do “białego” i kombinacji składników, takich jak natychmiastowe puree ziemniaczane i wegańska margaryna, do żółtka. Jej pełny przepis jest tutaj.

Cząber

Spoiwa do klopsików, hamburgerów wegetariańskich, itp .:

Przepis: 1 łyżkę lnu na 3 łyżki prawie wrzącej wody, ubijane = 1 jajko

Przepis: ¼ szklanki awokado = 1 jajko

Awokado działa dobrze jako spoiwo, ponieważ ma przyjemną koncentrację tłuszczu, podobnie jak jajko, mówi McNish.

Do prania jaj:

Aby sprawić, że kruche ciasteczka i skorupy żywności będą miały lśniącą sierść, blog Eggless Cooking zaleca szczotkowanie oleju, mleczarskiego / mlecznego lub mlecznego / bezmlecznego masła.

Do rozbijania:

Przepis: 1 szklanka mleka migdałowego + ¼ szklanki musztardy Dijon

Wiele lat temu McNish pracował w browarze w restauracji, w której wszystko zostało zanurzone w mieszaninie mleka z jajkiem. Próbował milion statków, dopóki nie znalazł tego. “Używam go do wszystkiego – krążków cebuli, wegańskiego ciasta z kraba. Używałem go nawet na niedawnej pop-upowej kolacji do smażenia ogórków. “