Gorąca czekolada, jakiej nigdy wcześniej nie próbowałaś

Wygląda na to, że gorąca czekolada powinna być zakodowana w naszym DNA. Jest już od czasów Majów (którzy wypili go na zimno) i stał się ulubionym napojem Montezumy, a kiedy dotarł do Hiszpanii, przez ponad 100 lat trzymano go w tajemnicy. Ale trudno jest zachować tajemnicę tak przemiłą, jak ta, a kiedy wieść o tym wspaniałym wywarie rozprzestrzeniła się na resztę Europy, stała się wściekłością. Powstała nowa żmudna europejska metoda wytwarzania gorącej czekolady; wymagało to golenia gęstej czekolady i gotowania w mleku, a następnie moczenia jej przez długi czas (czasami przez noc), aby uzyskać bogatą, skoncentrowaną, oszałamiającą przytłaczającą gorącą czekoladę.

Świat zmienił się na zawsze (i gorąca czekolada na pewno stało się łatwiejsze) na początku XIX wieku, gdy Coenraad Van Houten, Holender, wynalazł maszynę do produkcji kakao-proszku, dzięki której stała się komercyjnie dostępna do ekstrakcji i sprzedaży kakao w proszku. Wraz z pojawieniem się kakao w proszku można po prostu podgrzać kakao w proszku przez krótki okres czasu z odrobiną mleka, cukrem i bingo! Miałeś gorącą czekoladę (którą niektórzy nazywają “gorącym kakao”). Był tylko jeden problem, wtedy i teraz: ta wersja gorącej czekolady z kakao-pudrem zwykle nie ma bogactwa i głębi gorącej czekolady, która zrobiła staroświecki, czekoladowo-wiórowy sposób.

Przejdź do roku 1935: tym razem dzięki pomysłowości Amerykanów – w szczególności w Carnation – przygotowanie gorącej czekolady osiągnęło szczyt łatwego przygotowania. Goździk zauważył, że zajęta, nowoczesna gospodyni nie miała nawet czasu, aby zagotować mleko, dodać kakao, zmierzyć cukier i wymieszać wszystko razem. Tak więc wymyślono Instant Hot Chocolate Mix (wraz z kakao w proszku, cukrem, suszonym mlekiem w proszku i innymi substancjami zaprojektowanymi do zagęszczania i stabilizowania produktu). Gorąca czekolada stała się absolutnym snapem: mieszaj mieszankę gorącą wodą. Obsługiwać. Drink.

Goździk ułatwił milionom ludzi cieszenie się gorącą czekoladą, popularyzując “miks”, który nie wymagał innych składników. Z drugiej jednak strony produkt Carnation nauczył miliony Amerykanów, że nie spodziewają się niczego podobnego do podniecającej, podnoszącej na duchu uczty, jakiej doświadczyli Olmekowie, Majowie, Aztekowie, a później wyrafinowani Europejczycy.

Potem, bardzo niedawno, świat gorącej czekolady zmienił się jeszcze raz – i ta zmiana, dla mnie i dla każdego domowego konsumenta gorącej czekolady, może być najważniejsza. Pojawiła się “nowa fala” gorącej czekolady. Sekret tych mieszanek “nowej fali” tkwi w składnikach. Wiele mieszanek to mieszanki kakao w proszku i drobno posiekane kawałki czekolady. Inne są czekoladą lub prawie całą czekoladą – wstępnie ogoloną dla ciebie, stabilną w półce, przyciętą tak, aby czekolada była gotowa do szybkiego gotowania. Niektóre z nich zawierają środki zagęszczające i inne substancje, które poprawiają teksturę gorącej czekolady, czasami zmieniając ją w aksamit, czasami zwiększając pienienie. W niektórych z tych czekoladek znajdziesz również główne smaki, pochodzące z wysokiej jakości składników – od tradycyjnej czekoladowej mieszanki wanilii po dużo bardziej egzotyczne dodatki

Te nowe, gorące produkty są wyrafinowanymi, skoncentrowanymi, ożywionymi riffami w formule Goździka: są super-mieszankami, które wymagają dodania nic oprócz płynów, a najlepsze z nowych miksów dają gorącą czekoladę, która jest tam z tym wszystkim świetna, staroświecka, ręcznie ogolona, ​​gorąca czekolada w stylu europejskim. Jaki czas być gorącą czekoladową kochanką!

Kosmiczna, zmieniająca życie gorąca czekolada:

L.A. Burdick Hot Chocolate, Dark:

Cena: 11,00 dolarów za 12 uncji. worek z małą trzepaczką

-24,00 dolarów za worek napełniania 2 funtów

-58,00 dolarów za worek zapasowy 5 funtów

Jest to ultra-ultra-niesamowita, oszałamiająca czekolada!

Mieszanka gorącej czekolady L.A. Burdick Hot Dark wykonana jest z samej czekolady, nic więcej – wspaniałe loki i wióry oraz uderzenia czekolady o najwyższej jakości. Jeśli przygotujesz go z wodą, będziesz oszołomiony ilością kosmicznego smaku czekolady: smakuje jak owocowa, najwyższej jakości południowoamerykańska czekolada – winna, równikowa błoto z dżungli, z dużą ilością kwasu i dużo cierpkości, dokładnie jak płynna wersja platońskiej czekolady do jedzenia. Jest tylko lekko słodki, a niektórzy mogą uznać wersję wody zbyt surową. Moja ulubiona wersja jest w rzeczywistości wykonana z mleka – dokładnie tak, jak zaleca to opakowanie (stosunek jest wyrażony wagowo, ale pamiętaj, że 3 uncje mikstury to około 1/2 filiżanki). Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, bez innych składników w mieszance, ale gorąca czekolada na bazie mleka staje się uwodzicielsko gęsta i kremowa. Mleko, oczywiście, zmniejsza czekoladową cierpkość i kwas, ale większość uzna to cięcie za dobre, ponieważ w tej mieszance jest tak dużo skoncentrowanego smaku czekolady, że w rzeczywistości ma on prawdziwy smak (tylko odpowiednia ilość) wciąż występuje w wersji na mleko.

Są tu tylko dwa wady, na które muszę posłusznie się zwrócić. Po pierwsze, Burdick mówi: “nie ma dwóch takich samych partii” – ryzyko, które zawsze bierzesz z rzemieślniczą produkcją, więc nie mam żadnej gwarancji, że twoja mieszanka będzie dokładnie taka sama jak moja. (Zamierzam zmienić zamówienie bez końca, jeśli to ci coś powie). Po drugie – i bardziej poważnie – nie wszyscy będą to witać jako najlepszy kubek gorącej czekolady. To nie jest “klasyczna” gorąca czekolada, jeśli dorastałaś z Carnation, Nestle’s, et al. Jest to w rzeczywistości jedyna gorąca czekolada, którą próbowałem, która nie ma nic wspólnego z tymi produktami. Jeden z degustatorów nazwał go “trzygwiazdkowym czekoladowym sosem restauracyjnym pod maską gorącej czekolady” i myślę, że to jest w porządku.

Producent: L.A. Burdick

800.229.2419 (tel)

www.laburdick.com

Sklep detaliczny:

52-D Brattle Street

Cambridge, MA 02138

617.491.4340 (tel)

(Aby uzyskać pełne informacje o degustacji i informacje o zamawianiu innych gorących czekolad i proszków kakaowych, David Rosengarten omawia “Dzisiaj”, odwiedź jego stronę internetową pod adresem: www.davidrosengarten.com)

Jak zrobić staromodny gorącą czekoladę od podstaw

Jestem teraz wielkim konwerterem do mieszanek gorącej czekolady nowej fali, ale jedną z rzeczy, które wywołały moje zainteresowanie gorącą czekoladą, były podróże po Europie. Tam, niesamowite kubki staromodnej gorącej czekolady, wykonane przez rozdrobnienie czekolady, można było uzyskać w wielu miejscach. Nie mogłem dokończyć tej historii, nie dając ci sposobu na zrobienie w domu własnej tradycyjnej gorącej czekolady w stylu europejskim. Kolejnym ważnym pytaniem jest: z której czekolady korzystać? Próbowałem wielu różnych “blokowych” czekoladek w badaniu tego przepisu i odkryłem, że moja ulubiona do jedzenia i pieczenia, El Rey z Wenezueli, jest moją ulubioną gorącą czekoladą..

Zdobądź przepis

The Ultimate, Grate-It-Yourself, Staromodna gorąca czekolada

David Rosengarten

David Rosengarten jest redaktorem naczelnym The Rosengarten Report. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź jego stronę internetową pod adresem: www.davidrosengarten.com