Dyskusje internetowe o najlepszym sposobie wyrywania jaj z kartonu

Kiedy ktoś pyta Cię, jak lubisz jajka, zazwyczaj próbują dowiedzieć się, jak je preferujesz: jajecznica, smażone lub gotowane?

Ale szalejąca debata na temat żywności przejęła Twittersphere, która ma użytkowników mediów społecznościowych wychodzących z zaskakująco prostego dylematu: Jaki jest właściwy sposób rozpakowania kartonu jaj? W ciągu weekendu użytkownik Twittera Brian Faughnan opublikował zdjęcie kartonu z jajkiem i zapytał jedzących jajka, czy rozpakowują swoje kartony od prawej do lewej, czy od lewej do prawej.

Wynikająca z tego dyskusja doprowadziła do debaty o jajkach na Twitterze, której nie widzieliśmy od czasu rozprawy o wirusowym toastowaniu.

Ktoś mógłby powiedzieć, że nie ma dobrze sposób – jajko po lewej lub prawej stronie kartonu nadal jest jajkiem. Ale w ciągu ostatnich kilku dni wielu przyszło na Twittera i dołączyło do jednego z czterech bardzo wyraźnych obozów rozpakowywania jaj: od lewej do prawej / od prawej do lewej, od środka na zewnątrz, od zewnątrz w, lub, no, po prostu losowo.

Czekaj, co? Możesz grillować jajka?

27.07.201700:38

Od lewej do prawej lub od prawej do lewej

Wiele osób wydaje się myśleć, że wyrywanie jaj z jednej strony na drugą jest najlepszą metodą, ponieważ jest to najbardziej logiczne. Amerykanie są przyzwyczajeni do robienia rzeczy w porządku, jak czytanie od lewej do prawej. Kilka głośników wysokotonowych zasugerowało nawet, że zatrzaskują karton na pół, gdy dociera do połowy, aby zaoszczędzić miejsce i ustabilizować karton.

Od centrum na zewnątrz

Ci, którzy chcieli znaleźć równowagę w swoich lodówkach (a może w życiu) wpadli do tego obozu. Chwytając jaja od środka na zewnątrz, karton pozostaje zbalansowany po bokach – o ile, oczywiście, w pewnym momencie skończysz z jednym jajkiem! Ale głośniki wysokotonowe, które stosują tę metodę, zauważyły, że nie musisz martwić się przypadkowym upadkiem kartonu w wyniku niesolidnego braku równowagi wagi.

Utrzymywanie rzeczy w porządku

Podobnie jak większość dzieł sztuki, kartony z jajami powinny również mieć punkt ciężkości. Użytkownicy Twittera z takim nastawieniem odpowiedzieli na pierwszy post Faughnan, że nie ma dodatkowej masy na zewnątrz kartonu, co oznacza zmniejszoną szansę na niezdyscyplinowany wyciek. Kilku wynalazców Twittera wymyśliło pomysły, takie jak układanie jaj w zygzakowaty wzór, mówiąc, że ten symetryczny projekt utrzyma ciężar równomiernie rozłożony.

Zobacz niesamowite rzeczy, które sportowcy olimpijscy jedzą na śniadanie

Feb.02.201801:45

Wszędzie wokoło

Jednak nie wszyscy są tacy metodyczni, jeśli chodzi o rozpakowywanie kartonów. Wielu przekupiło na Twitterze, mówiąc, że po prostu pewnie wyrywają jaja losowo.

O tym również mówi Twitter, więc było mnóstwo głupich i wręcz bezsensownych odpowiedzi.

Podczas gdy wylęganie planu wyjmowania jaj z kartonu jest ważne, może ludzie powinni przestać być tak mocno gotowani i po prostu pękać.