Dlaczego te 5 żywności są spożywane na szczęście w nowym roku

Wszyscy chcemy zdrowia, bogactwa i szaleństwa szczęścia. Ale czy jesteśmy nadmiernie przesądni, wykonując rytuały, aby zapewnić pomyślny Nowy Rok? Przesąd czy nie, po co hedging nasze zakłady? Te rytuały są nie tylko zabawne, są absolutnie pyszne!

Noworoczne tradycje kulinarne “powodzenia”

Jan.01.201605:14

1. Wieprzowina

Wyrażenie “high on the hog” odnosi się do wyboru kawałków wieprzowiny, tych z lędźwi, barku i górnej części nogi, długo zarezerwowanych dla elity. “Nędzni na wieprze” tnie jak brzuch, kłusownicy i podroby pozostawiono biednym ludziom. Nie tak dziś – wszystko jest dobre dla wszystkich ludzi! Naturalnie wieprzowina, z jej bogatym, pysznym smakołykiem, symbolizuje bogactwo i dobrobyt. Przy tak wielu opcjach, kiełbasa, żeberka, bekon, szynka, prosiątka itp., Nie ma powodu, aby nie być w “wieprzu nieba” przez co najmniej jeden dzień.

Lidia Bastianich's Pork Tenderloin with Balsamic Onions
Zdobądź przepis

Lidia Bastianich’s Polędwiczka wieprzowa z cebulką balsamiczną

Lidia Bastianich

2. Soczewica

Włosi jedzą soczewicę na Nowy Rok dla bogactwa i dobrobytu, ponieważ płaskie rośliny strączkowe uważano za przypominające rzymskie monety. Są tradycyjnie podawane z – zgadliście: wieprzowina – tym razem w formie ogromnej kiełbasy zwanej cotechino który gotuje się z soczewicą.

Pikantność przyprawiona Carrots with Lentils
Zdobądź przepis

Przyprawione marchewki z soczewicą

Kristin Donnelly

3. Makaron Soba

W Japonii oznaczają one długie życie, ale tylko wtedy, gdy je się je bez łamania lub żucia. Zjedz te długie kluski w jednym kawałku, aby uzyskać dobre długie życie lub co najmniej bardzo smaczny posiłek.

5 Good Luck Foods for New Year's: Soba Noodles
Shutterstock

4. Black-Eyed Peas

Istnieje kilka różnych przemyśleń na temat tego, dlaczego czarnookie grochowe symbolizują szczęście. W Ameryce przeważający folklor sięga czasów wojny secesyjnej, kiedy czarnookie grochy, znane również jako groszek polny, były używane do karmienia bydła wypasanego. Podczas oblężenia Vicksburg, Mississippi późną wiosną 1863 roku, miasto zostało odcięte od wszelkich dostaw żywności przez prawie dwa miesiące. Ludzie byli bliscy głodu i uciekali się do jedzenia roślin wcześniej zarezerwowanych do żywienia zwierząt. Gdyby nie skromne “cowpeas” (jak wiadomo) wielu ludzi by nie przeżyło. Szczęśliwi lub zaradni, ci ludzie stworzyli jedną smaczną tradycję!

Czarnooki Pea Stew with Sausage
Zdobądź przepis

Gulasz z zielonego groszku z kiełbasą

Jedzenie i wino

5. Zieloni

Zieloni … greenbacks … moola? Ma sens. Zielone liście przypominają złożone papierowe pieniądze symbolizujące bogactwo i dobrobyt. Połącz je z ciemnozielonymi grochami i szynką, aby cieszyć się prawdziwie południowo-nowojorską tradycją (obie o wysokim potencjale szczęścia) i potrójne szczęście w roku.

Podwójnie Sesame Greens
Zdobądź przepis

Podwójne ziarna sezamu

Casey Barber

Grace Parisi jest pisarzem żywności w Nowym Jorku, autorem książek kucharskich i stylistą żywności. Jej książka “Get Saucy” została nominowana do nagrody Jamesa Bearda. Obserwuj ją na Instagramie i Twitterze.