Dlaczego szef kuchni Jamie Oliver nie ma nic przeciwko, jeśli jego dzieci jedzą w restauracji McDonald’s

Człowiek, który kiedyś mówił o mięsie hamburgerowym typu fast food jako “różowym szlamie”, najwyraźniej zmienił zdanie na temat przetworzonej żywności.

Jamie Oliver, brytyjski restaurator, gospodarz pokazu gotowania i adwokat zdrowego odżywiania się, przyznał niedawno, że nie miałby nic przeciwko, gdyby jego własne dzieci jedli w McDonald’s.

Tak, to ten sam człowiek, który kiedyś skrytykował sprzedaż w piekarni za wysyłanie mylących wiadomości do dzieci na temat nawyków żywieniowych.

Studenci pomagają Jamie Oliver w przygotowywaniu zdrowej żywności

31.3.201200:00

Według The London Daily Mail popularny szef kuchni powiedział, że nie zatrzyma swoich dzieci w wieku od 1 do 16 lat, jeśli chcą jeść w sieci fast food.

“Szczerze? Gdyby chcieli jechać, pozwoliłbym im – powiedział Oliver – ponieważ oni są naprawdę dobrze karmieni przez 95 procent czasu od nas. Jeśli chcą wyjść i wypić gazowany napój, to mnie to nie obchodzi, bo nie mamy nikogo w domu.

– Moja żona prawdopodobnie będzie bardziej surowa, ona powie: “Och, proszę, nie rób tego”, ale skończyliby z robieniem tego w innym miejscu.

Zracjonalizował swoje stanowisko, dodając: “Zejdź za mocno, a oni będą skradać się do domu partnera, żeby żuć litr coli, prawda?”

Jamie Oliver oferuje pracę młodym londyńskim

26 lipca 2012 r00:00

Więc co jest najlepsza polityka, jeśli chodzi o uczenie dzieci zdrowego żywienia?

Dr Madelyn Fernstrom, redaktor ds. Zdrowia i żywienia w NBC News, zgadza się z Oliverem. “Jeśli twoje dziecko jest zdrowym jedzeniem przez większość czasu, okazjonalna napój gazowany lub burger i frytki nie będą miały na to wpływu” – powiedziała TODAY Food. “Pozbawienie lub zakaz jedzenia, to idealna konfiguracja dla przejadania się i skradania żywności bez wiedzy rodziców.”

Na przykład, super ścisła dieta Toma Brady’ego bez mleczarstwa, glutenu lub cukru (w tym wiele owoców) prawdopodobnie nie jest idealną konfiguracją, aby powstrzymać dzieci przed skradanie się z pokarmami, które są zawsze poza zasięgiem.

Oliver niedawno uruchomił nowy program przeciwko reklamie śmieciowego jedzenia i napojów dla dzieci. W ramach kampanii #AdEnough zaciągnął się do celebrytów, by przyłączyli się do wezwania do usunięcia reklam śmieciowych w telewizji po godzinie 21, a także do transportu publicznego i zakazu sprzedaży napojów energetycznych dzieciom poniżej 16 roku życia, wśród powiązanych celów mających na celu zmuszanie dzieci do jedzenia większej ilości owoców i warzyw.

Jak więc zachęcić dzieci do podejmowania zdrowych wyborów, gdy nie ma ich w domu lub poza domem??

“Edukuj swoje dzieci o traktowanych jedzeniach i ich miejscu w ogólnym jedzeniu. Chcesz nauczyć równowagę swojego dziecka, że ​​żadna żywność nie jest ograniczona, ale wybranie właściwej równowagi i dokonywanie mądrych i zdrowych wyborów przez większość czasu jest celem “- powiedział Fernstrom.

kurczak Nugget Happy Meal
Jamie Oliver mówi, że pozwolił swoim dzieciom jeść w McDonald’s, jeśli chcieli.Steve Parsons / PA za pośrednictwem AP

Jeśli znajdziesz się w restauracji szybkiej z dziećmi, Fernstrom zaleca następujące taktyki:

  • Zmniejsz posiłki i unikaj supersyfikacji: “Jeśli chodzi o fast food, nie ma złych produktów, tylko złe porcje” – powiedział Fernstrom.

  • Wybierz posiłek dla dzieci i dodaj zdrowe produkty, takie jak sałatka, jogurt lub mleko dla większych dzieci, które mogą potrzebować więcej jedzenia. Ona nawet radzi rodzicom, żeby również wybierali posiłek dla dzieci! Zaoszczędzisz pieniądze i kalorie.

Oliver może mieć mało prawdopodobnego adwokata w dążeniu do tego, aby dzieci miały trochę zdrowszego jedzenia. W USA McDonald’s przeciął cheeseburgera z menu Happy Meal, aby zachować każdy główny przedmiot pod określoną liczbą kalorii.