Czy naprawdę potrzebujesz mikropłasku do swojej kuchni? Tak, i oto dlaczego

Mówiąc “Dlaczego potrzebuję mikroplanu? Już mam tarkę!” jest jak powiedzenie “Dlaczego potrzebuję Subaru? Mam już Dodge Neona!” Możesz zaoszczędzić pieniądze na krótką metę przy mniej kosztownym zakupie “startowym”, ale na dłuższą metę ta niezawodność i solidna konstrukcja będą się opłacać. (Jestem zarówno lojalnym Mikroplanem, jak i właścicielem Subaru, więc mówię tu z serca.) Choć może wydawać się niepotrzebnym ulepszeniem sprzętu kuchennego z zasadniczo jedną funkcją, inwestowanie w mikroplane jest sprytne decyzja o zadowoleniu z dolara za dolara.

Mikroplany
Jest taki Mikroplan dla każdego rodzaju kraty, którą możesz potrzebować.Casey Barber

Tak, mikroplan jest tarką. Ale to, co robi, robi się dobrze. Historia powstania marki Microplane polega na tym, że została opracowana jako zestaw narzędzi do obróbki drewna, służących precyzyjnemu goleniu i wykończeniu kawałków drewna z chirurgiczną dokładnością. Ten poziom kunsztu oznacza to, co się szykuje, a otrzymasz bardziej precyzyjne wyniki przy mniejszym wysiłku. Profesjonalni kucharze przysięgają na Mikroplanes, aby wykonać zadanie – ale w przeciwieństwie do zanurzeniowych cyrkulatorów do sous vide lub miedzianych garnków, cena profesjonalnego narzędzia w tym przypadku to marne 15 dolarów.

Za pomocą a Microplane to grate cheese
Mikroplan to doskonałe narzędzie do rozdrabniania twardych serów.Casey Barber

Mikropłyty są w różnych kształtach, rozmiarach i stylach, z otworami kratowymi dostatecznymi do przypraw lub wystarczająco szerokimi do miękkich serów, takich jak mozzarella. Ale jeśli zamierzasz tylko kupić, zacznij od modelu z drobnymi zębami. To jest Mikroplan, którego używam najczęściej do kratowania – zamienia twarde sery, takie jak Parmezan i Pecorino w przewiewne kosmyki, zjada wszystkie cytrusy bez zatapiania ostrych krawędzi w gorzkim rdzeniu i jest wystarczająco mocny, aby zamienić całe przyprawy, takie jak gałka muszkatołowa i cynamon, na świeże. pachnący proszek.

Kolejny niedrogi pomocnik kuchenny: to narzędzie o wartości 6 $ sprawi, że będziesz lepszym kucharzem

Wykonuje również ciężką pracę “mielenia” świeżego imbiru i czosnku bez potrzeby podnoszenia noża. Gryzący imbirowy imbir i ostry czosnek nadaje im teksturę, która po prostu rozpływa się w sosie lub naczyniu, w którym je używasz. Zmieniacz gry!

za Microplane grating butter
Zetrzyj masło na mikropłatce, aby uzyskać doskonałe wypieki.Casey Barber

Jeśli masz zamiar wpadać w szał i kupić więcej niż jeden mikroplan, polecam tarkę do pudełek, aby dać ci najwięcej za swoje pieniądze. Z różnymi wyraźnymi powierzchniami kratowymi można zrobić cienkie wstążki z ogórków lub squasha, zetrzeć wstążki zamrożonego masła w celu uzyskania najbardziej łuszczących się skórki ciasta, a także zrobić z góry pokrojoną w paski kapustę na surówkę z białej kapusty lub ziemniaki na brązowe ziemniaki bez dotykania procesora żywności..

Powiązane: 5 nieoczekiwanych sposobów użycia tarki do pudełek

O tak, czy wspominałem, że mikroplan jest o wiele łatwiejszy do czyszczenia niż robot kuchenny? Wszystkie produkty są przeznaczone do bezpiecznego mycia w zmywarkach, jeśli chcesz jechać tą drogą, ale szybkie pranie ręczne również działa. W końcu są zrobione ze stali nierdzewnej – mogą sobie z tym poradzić.

5 sposobów użycia tarki do pudełek

26 września 2016 r01:02