Czy czerwony, żółty i zielony Skittles mają ten sam smak? Dowiadujemy się prawdy

Jeśli ostatnio korzystałeś z mediów społecznościowych, być może zauważyłeś, że krążą po niej niezliczone plotki: wszystkie Skittles, niezależnie od koloru, smakują tak samo i nie mają innych smaków.

Co?!

Mars Wrigley Confectionery

Internet idzie w parze z tą możliwością, podobnie jak wtedy, gdy po raz pierwszy ujawniono Froot Loops to tylko jeden smak.

Buzz otaczający ten najnowszy mit o cukierkach zrodził się z artykułu NPR, w którym pisarz przeprowadził nieformalny eksperyment z innymi pracownikami, aby sprawdzić, czy potrafią odróżnić smaki gumiastych niedźwiedzi Haribo od ślepej próby smaku. Okazało się, że po zawiązanych oczach zdolności degustatorów do nazwania właściwego smaku znacznie się zmniejszyły.

W artykule cytowany jest również neurolog, dr Kat Kat, profesor psychologii na Uniwersytecie Brandeis, który mówi: “Skittles mają różne zapachy i różne kolory, ale wszystkie smakują dokładnie tak samo.” Ale to robi naprawdę oznaczają, że mają ten sam smak?

TODAY Food skontaktował się z Katzem i utrzymał swoją pozycję, mówiąc, że doszedł do tego wniosku na podstawie prostego eksperymentu, który przeprowadził wcześniej. Jednak wyraźnie odróżnia “smak”, sygnał pochodzący od języka, “zapach”, sygnał z nosa i “smak”, połączony sygnał, który nasz mózg otrzymuje z języka, nosa, oczu i uszu.

Aby przeprowadzić test, Katz mówi, że opasuje przedmioty i sprawia, że ​​noszą klipsy na nos – a następnie nakarmi je Skittles, mówiąc przedmiotom, które jedzą jeden kolor, a jednocześnie dając im kolejny. Katz mówi, że badani będą odgadywali poprawnie 50 procent czasu “, co oznacza, że ​​faktycznie nie masz pojęcia. W ten sposób wiemy, że nie mają różnych smaków. “Uważa jednak, że Skittles mają różne zapachy, a jak mówi nam nauka, smak i zapach są wewnętrznie połączone, co daje” smak “żywności.

“Najfajniejsze jest to, że nasz mózg oszukuje nas, że ten połączony sygnał pochodzi z języka – zapach, kolor, dźwięk i dotyk jedzenia zmieniają to, co mamy. myśleć jedzenie Smaki lubię! “, powiedział TODAY Food e-mailem.

Zobacz reklamę Skittles Super Bowl, która z pewnością rozśmieszy Cię

24 stycznia 2017 r01:00

Ale Mars Wrigley Confectionery, producent Skittles, mówi inaczej. Rzecznik firmy stanowczo zaprzeczył, że każdy kolor ma ten sam smak i powiedział TODAY Food: “Każdy z pięciu owocowych smaków w Skittles ma swój indywidualny smak i smak.” Oryginalne paczki zawierają truskawki, zielone jabłko, winogrona, cytrynę i cukierek o pomarańczowym smaku, który osiąga się przez przyprawienie zarówno centrów do żucia cukierków, jak i zewnętrznych muszli, według rzecznika prasowego.

Producent cukierków miał ostatnio trochę zabawy wydając nowe smaki. W 2017 roku zadebiutowali wersją gry Skittles w wersji Trick Plays, w której kolor cukierka nie pasował do jego zwykłego smaku, pozostawiając fanów do odgadnięcia, który smak jedzą. Na tegoroczne Walentynki pojawi się także pięć nowych smaków Skittles.

Kręgle Milkshake
Zdobądź przepis

Skittles Milkshake

Brandi Milloy

Po usłyszeniu, że Skittles utrzymuje, że cukierki mają różne smaki, Katz zaproponował: “Jest możliwe (mało prawdopodobne, ale możliwe), że środki smakowe zawarte w Skittles są subtelniejsze, ale różnica jest tak subtelna, że ​​gdy jesteś nagle w nienaturalnym stanie, w którym nie można używać normalnie zaangażowanych zmysłów zapachu i wzroku, twój mózg nie może dobrze wykryć tej różnicy.

Okazuje się, że naprawdę powinieneś być w stanie “zasmakować tęczy” paczką Skittles – o ile nie jesteś zawiązany na oczy! Haribo zareagował na NPR po ich ślepym próbie smaku, zapewniając ich, że każdy z ich gumowatych niedźwiedzi ma również wyraźne smaki.