Człowiek, który chciał pełnowartościowych lodów, pozywa Halo Top za “wyłudzenie” go

Czy Halo Top fałszywie przedstawia swój podpis jako lody?

Pewien człowiek, który szukał pełnotłustego deseru, twierdzi, że został oszukany, by kupić kufel niskokalorycznego deseru – a teraz zabiera śmietankę z Los Angeles do sądu..

Czy niskokaloryczne lody smakują tak dobrze, jak prawdziwa okazja?

Dec.02.201601:13

Josh Berger, rezydent hrabstwa Queen’s w Nowym Jorku, złożył pozew zbiorowy w sądzie okręgowym w amerykańskim okręgu wschodnim w Nowym Jorku, twierdząc, że Halo Top przedstawia się jako lody, gdy tak naprawdę nie jest.

W swojej skardze Berger twierdzi, że on – i wielu innych – wydał 6,99 USD, kupując to, co uważali za “lody” ze względu na wprowadzające w błąd opakowanie i, zgodnie z pozwem, “zapłacili więcej, niż mogliby uzyskać bez uzyskania wszystkiego, czego się spodziewają”, tym samym doznając szkód.

Ale co to jest “lody”, naprawdę? Według amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) prawdziwe lody muszą zawierać co najmniej 10 procent tłuszczu mlecznego, podczas gdy Halo Top wydaje się wskazywać na to, że nie. Halo Top wprowadziła na rynek linię produktów mlecznych, która nie była dostępna w zeszłym roku, więc niektóre produkty zawierają 0% tłuszczu z mleka.

Weganin Halo Top
Halo Top wprowadziła na rynek siedem smaków w wersji wegańskiej / bezmlecznej, z mleka kokosowego zeszłej jesieni.Halo Top

“Przyczyny tego rozróżnienia są takie, że klient rozumie profil składników odżywczych i smaku produktu oznaczanego jako lody”, powiedział TODAY Food, Jackie Arnett Elnahar, RD, który jest również prawnikiem. “Lody rzeczywiście mają więcej tłuszczu i kalorii z powodu swojej gęstości, a także smakuje bardziej kremowo. Ponieważ wymagania dotyczące lodów są bardzo czarno-białe, istnieje potencjalna przyczyna działania. “

Pozew twierdzi również, że zgodnie z prawem federalnym określenie “lekkie lody” powinno być bardziej widoczne na etykiecie (pogrubioną czcionką), a użycie przez Halo Top terminów “Wszystkie naturalne” i “Brak sztucznych słodzików” jest również fałszywe i wprowadzające w błąd ze względu na obecność sztucznych i syntetycznych składników, takich jak erytrytol, stosowanych zamiast cukru.

Niemal Natychmiastowy Strawberry Soft Serve Ice Cream
Zdobądź przepis

Prawie Natychmiastowy Truskawkowy Miękki Słuzyć lody

Justin Chapple

Jeśli chodzi o etykiety żywności, FDA ma określone standardy dotyczące sposobu, w jaki określone pakiety żywności mogą reklamować ich zawartość. Jeśli chodzi o charakterystykę typu “światło” lub “niskotłuszczowy”, agencja rządowa stwierdza, że ​​taki język ujawnienia “musi być czytelny odręcznie, w wyraźnym kontraście z innymi materiałami drukowanymi lub graficznymi, i ogólnie w rozmiarze co najmniej takim jak duża jako deklaracja ilości netto, musi również zostać umieszczona bezpośrednio obok reklamacji. “

Garnitur Bergera twierdzi, że oznaczenie Halo Top słowa “światło” jest “maleńkie” i “trudne do zobaczenia …”

Idąc dalej, Berger twierdzi, że sama nazwa marki wprowadza w błąd, ponieważ konsumenci mogą kojarzyć słowo “halo” z kolorem żółtym, co z kolei jest związane z masłem i śmietaną, wzmacniając oczekiwania klientów, że jedzą one super kremowe, bogate “lody.”

Po otrzymaniu e-maila przedstawiciel firmy Halo Top powiedział firmie TODAY Food, że firma nie komentuje obowiązujących przepisów.

Jak przygotować lody śniadaniowe szefa kuchni Chloe Coscarelli

Feb.23.201700:49

Czego chce od tego Berger??

To więcej niż zwrot 6,99 USD, który wydał na piwo. Poprosił o odszkodowanie pieniężne wraz z odsetkami, odszkodowania karne, a także opłaty prawne i “dalszą ulgę, jaką Trybunał uzna za słuszną i właściwą”. Jeśli garnitur osiągnie status pozwu zbiorowego, Berger domaga się odszkodowania w wysokości 5 milionów USD. Wtedy naprawdę może kupić wszystkie “prawdziwe” lody, które chce!

Halo Top nie jest pierwszą firmą, która musi stawić czoła wyjątkowej legalnej sprzeczce o jedzenie. Dunkin ‘Donuts został pozwany za brak prawdziwych jagód w pączkach z jagodami, a Burger King został oskarżony o zbytnie opłaty za 2-do-1 ofertę Croissan’wich.