Cięcie soli? Przewodnik do zamawiania w restauracjach

Kiedy próbujesz obniżyć zawartość sodu, jedzenie może wydawać się prawdziwym wyzwaniem. W końcu taryfa restauracyjna jest znana z przeciążenia sodem (nie wspominając o kaloriach i tłuszczach). Wiele restauracji oferuje posiłki, które zawierają dziennie lub więcej sodu, a często frytki i desery należą do najniższych opcji sodu!

Podczas gdy w większości restauracji wciąż brakuje zdrowych, niższych pozycji menu sodowego w większości restauracji, niektóre sieci zaczynają oferować niższe dawki sodu. Subway® to jeden łańcuch, który podszedł do płytki redukując zawartość sodu o 15 procent w całym menu. Mamy nadzieję, że inne restauracje pójdą w jego ślady, aby pomóc Amerykanom w przestrzeganiu wytycznych dietetycznych i spożywać dziennie mniej niż 2300 miligramów sodu. (Limit zalecany dla Afroamerykanów, osób z nadciśnieniem, cukrzycą lub przewlekłą chorobą nerek i dorosłych w wieku 51 lat i starszych to zaledwie 1500 miligramów dziennie).

Aby pomóc Ci znaleźć niższe dawki sodu podczas spożywania posiłków, koniecznie odwiedź witryny restauracji i sprawdź profil żywieniowy potraw, które chcesz zamówić; możesz być zaskoczony ilością sodu, jaką zawierają twoje ulubione potrawy. Możesz także udać się do Wyszukiwania zdrowej żywności, aby znaleźć restauracje, które oferują zdrowsze potrawy.

Kiedy idziesz zjeść, nie wstydź się. Zapytaj, czy oferują jakieś niższe opcje menu sodu. Poproś o jedzenie przygotowane bez soli, a zamiast smażonych lub panierowanych opcji wybierz opcje z grilla, pieczone i lekko smażone. Zamów sosy, sosy i przyprawy na boku i zanurz widelec w nich, zamiast nalewać je do całego jedzenia. Nawet jeśli zamówione danie główne ma niską zawartość sodu, boki, które się z nim dostają, często mogą być obciążone solą winowajcy (tłuczone ziemniaki, patrzymy na ciebie!), Więc poproś kelnera, aby zamienił je na zdrowszą opcję, taką jak warzywa gotowane na parze. Jeśli wszystko inne zawiedzie, zdobądź połowę lub przekąskę swojego ulubionego jedzenia, aby natychmiast zaoszczędzić na sodzie (nie wspominając o kaloriach).

Zakładając, że zazwyczaj spożywasz trzy posiłki i jedną lub dwie przekąski dziennie, dobrą zasadą jest wybór posiłków w restauracji, które mają od 400 do 700 miligramów sodu. Przeszukałem kilka menu, aby znaleźć trochę niższych opcji sodu w niektórych z twoich ulubionych restauracji; miejmy nadzieję, że lista ta będzie rosnąć, gdy restauracje znajdą nisko sodowe sposoby na smakowanie żywności i oferują konsumentom bardziej zdrowe, ale wciąż satysfakcjonujące opcje:

Fabryka serników

 • Zamów pokrojonego w zioła fileta z łososia (380 mg sodu, 700 kalorii) i pomiń tłuczone ziemniaki, które z nim są. Zamiast tego poproś o stronę brokułów (25 mg sodu, 25 kalorii) na całkowitą ilość 405 mg sodu i 725 kalorii.
 • Zamów grilowanego mahi-mahi (390 mg sodu, 470 kalorii) za pomocą tylko strony smażonego szpinaku (280 mg sodu, 100 kalorii) na łącznie 670 mg sodu i 570 kalorii.

Applebees

 • Orientalna sałatka z kurczakiem, półtorej dawki, 600 mg sodu i 670 kalorii

Longhorn Steak House

 • Polędwica z najwyższej półki, 6 uncji (520 mg sodu, 380 kalorii,) ze świeżymi szparagami (55 mg sodu i 80 kalorii), łącznie 575 mg sodu i 460 kalorii

Moe’s Southwest Grill

 • Taco z 6-calowej tortilli z miękkiej mąki, kurczakiem, serem, pico de gallo, posiekaną sałatą i guacamole w sumie 630 mg sodu i 323 kalorii

czerwony homar

 • 1 ¼ funta ze szwem homar Maine (350 mg sodu, 45 kalorii) i sałatka ogrodowa (105 mg sodu, 90 kalorii) z 3 łyżkami (1,5 uncji) sosu sałatkowego
 • Z balsamicznym sosem vinaigrette (190 mg sodu i 80 kalorii), łącznie na posiłek: 540 mg sodu i 215 kalorii
 • Z tysiąc wyspowym dressingiem (180 mg sodu i 200 kalorii), w sumie na posiłek: 530 mg sodu i 335 kalorii

Quiznos

 • Tuńczyk stopiony, 690 mg sodu i 525 kalorii

Metro

 • Footlong Veggie Delite®, 620 mg sodu i 460 kalorii
 • 6-calowy piekarnik z pieczonym kurczakiem, 640 mg sodu i 320 kalorii

Powiązana zawartość:

Wyzwanie dla producentów żywności: zredukuj ilość soli, ale zachowaj smak

Dalej, potrząśnij nim? Możemy mylić się co do soli

Gigant żywnościowy ConAgra ustawia celowniki na bazie sodu

Elisa Zied, MS, RD, CDN jest założycielem / prezesem Zied Health Communications, LLC w Nowym Jorku i autorem książki “Nutrition At Your Fingertips”. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.elisazied.com.