Bezglutenowa fast food: chick-fil-A dodaje opcję bezglutenową

Jeśli chodzi o zestaw bezglutenowy, zamawianie burgera lub kanapki w większości dużych restauracji typu fast-food oznacza albo chrupanie bez kok, albo pakowanie w sałatkę.

Teraz, Chick-fil-A, znany ze smażonych kanapek z kurczakiem i bułeczek, które są na szczycie, wprowadza bezglutenową drożdżówkę, już od dzisiaj..

Chick-fil-A gluten-free bun
Bułka bezglutenowa ma miękką, sprężystą, przypominającą bułeczki konsystencję, powiedział nam przedstawiciel.Ashton Staniszewski

Klienci od kilku lat pytają o opcję bezglutenowego chleba, Leslie Neslage, starszy konsultant ds. Rozwoju menu dla Chick-fil-A, powiedział TODAY Food.

Dla tych, którzy przywykli do klasycznej bułeczki, ta jest trochę inna – bardziej przypomina wielokwiatową bułkę łańcucha i ma odkurzanie mąki kukurydzianej na wierzchu.

“Tekstura bułki nie jest zbyt ciężka i najbardziej przypomina bułeczkę – miękką i sprężystą, nie kruchą lub suchą, smakuje dobrze po spożyciu z opakowania i nie wymaga opiekania” – powiedział Neslage.

Wykonane z komosy ryżowej, sorgo i amarantu – stąd opłata w wysokości 1,15 $ na zamówienie, ponieważ są to składniki droższe niż zwykła mąka – i słodzone melasą i rodzynkami.

Chick-fil-A gluten-free bun
Składniki bezglutenowej bułki to komosa ryżowa, amarant, melasa i rodzynki.Ashton Staniszewski / Chick-fil-A

Prawdopodobnie lepiej pasowałoby do pasztetów z grilla z kurczaka niż do klasycznego smażonego, ale jeśli jesteś bezglutenowy, to i tak prawdopodobnie nie jesz pasztecika. (Chociaż bułki są pakowane osobno i certyfikowane bezglutenowe, klienci będą musieli złożyć własne kanapki, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia krzyżowego.)

Podczas testów około trzech czwartych osób, które je zamówiły, stwierdziło, że “bardzo prawdopodobne” lub “bardzo prawdopodobne” jest powrót z powodu opcji bezglutenowej – dodał Neslage. Bułeczki podobno testowano w Waszyngtonie, Idaho i Mississippi.

Podczas gdy niektóre mniejsze, butikowe sieci, takie jak Shake Shack lub fast-casualowe sieci, takie jak Red Robin, oferują bułeczki bezglutenowe, można powiedzieć, że bułeczka bezglutenowa Chick-fil-A jest prawdopodobnie pierwszą z dużych fast foodów..

Chociaż nie oznacza to, że jest ostatni.

Bułeczki bezglutenowe zostały zauważone w testach w lokalizacjach McDonald’s w Holandii (nadal mają to polewa z nasion sezamu, więc naklejki z napisem “gluten zonderowy” są umieszczane na pudełkach z burgerami, aby odróżnić je od innych w kolejności).

20 zdjęć

Pokaz slajdów

Oto 20 najlepszych przepisów na burgery na Twój letni posiłek

Ponieważ gluten jest tak powszechny w kuchniach fast-foodowych, osoby z celiakią lub wrażliwością na gluten muszą być bardzo ostrożne – nawet pytając restauracje, czy trzymają oddzielny olej do smażenia na frytki.

Ogólna liczba ogórków pozostaje niewielka: dużo ryżu, ziemniaków i bułeczek bez babeczek lub sałaty, chociaż większość przypraw i dodatków uzyskuje zielone światło (sprawdź ten arkusz od Burger Kinga).

Szacuje się, że trzy miliony Amerykanów choruje na celiakię, a 18 milionów ma nadwrażliwość na gluten, więc interesujące będzie obserwowanie, czy inne łańcuchy idą w ich ślady. Jesteśmy pewni, że przynajmniej kilku z nich tęskni za chlebem.