6 mitów z patelni żeliwnych odpadł, i 1 rzecz, której nigdy nie powinieneś robić

Żeliwne patelnie są niedrogie i jedna z najlepszych spalających się elektrowni (przewiń w dół do bestsellerów Amazon!). Ubij to, żeby zaspokoić twoje potrzeby kulinarne, takie jak stek czy pieczony kurczak z warzywami. Jest także doskonały do ​​wszystkiego, co mogłoby się przydać na skórze, takiej jak chleb kukurydziany, mieszanki ziemniaczane lub pizza na patelni. Ale istnieje wiele mitów o tym, jak właściwie dbać o żeliwną patelnię. Zwróciliśmy się do J. Kenji López-Alt, autora książki kucharskiej “The Food Lab: Better Home Cooking Through Science”, aby pomóc nam zburzyć kilka powszechnych mitów na temat potężnej żeliwnej patelni.

Al Roker robi idealny żeliwny stek

Mar 06.201502:33

Mit 1: Nie można używać mydła w patelni z żeliwa.

Jeśli jesteś podobny do mnie, nigdy nie dostałeś nawet kropli mydła na żeliwną patelnię, ponieważ wiedza mówi, że zniszczy to przyprawę. To nonsens, zdaniem Lopez-Alt. “W ten sam sposób możemy użyć mydła w pojemniku Tupperware bez zdejmowania plastiku, można go użyć na żeliwnej patelni bez usuwania przyprawy”, mówi. Oczywiście nie idź za dużo za pomocą mydła. Ale jeśli patelnia jest brudna i wymaga szorowania mydłem, aby usunąć brud, idź do niego. “Najważniejsze jest to, że nie zawsze musisz, ale jeśli musisz czasem używać mydła, to nie zrujnuje twojej żeliwnej patelni” – mówi.

Mit 2: Możesz zanurzyć żeliwną patelnię, która ma zaschnięte jedzenie.

Bardziej szkodliwe dla patelni z żeliwa niż jakakolwiek ilość mydła, którego używasz, to woda, która jest przez dłuższy czas moczona w wodzie. Aby zmyć kawałki jedzenia z patelni, wlej do garnka obfite ilości koszernej soli i użyj suchej szmatki lub ręcznika papierowego, aby wytrzeć sól dookoła patelni i wyrzucić resztki jedzenia. Nie pozwól, aby dużo czasu upłynęło pomiędzy czyszczeniem patelni a ponownym przyprawieniem. Czyszczenie i ponowne przyprawianie w tym samym czasie, gdy kolacja jest skończona.

Maple-Apple Tarte Tatin
Zdobądź przepis

Maple-Apple Tarte Tatin

Bill Yosses

Mit 3: Przyprawianie patelni na samym początku to dużo pracy.

Nacisk kładziony jest zawsze na odpowiednie przyprawianie zupełnie nowej żeliwnej patelni. “Moja rada dotycząca przyprawiania to gotowanie rzeczy, które zwykle gotujesz” – mówi López-Alt. “Nie rób tych wszystkich dodatkowych kroków, aby przyprawić swój pyszny sos”. Aby ponownie wysezonować po ugotowaniu, spłucz je wodą (i mydłem, jeśli to konieczne) przed umieszczeniem na dużym ogniu na kuchence, aby woda wyparowała. Następnie ostrożnie dokładnie ją wetrzyj (rączka i spód patelni!) Wraz z olejem, który jest pod ręką przy użyciu papierowego ręcznika.

Mit 4: Żeliwne patelnie ogrzewają się równomiernie, więc nie musisz rozgrzewać patelni tak długo.

Żeliwne patelnie zyskały niedokładną reputację ogrzewania równomiernie. Aby zwalczać nierównomierne ogrzewanie, López-Alt mówi, aby podgrzać żeliwne naczynie znacznie dłużej niż inne maszty, około 10 minut, przesuwając je wokół palnika. Z drugiej strony, żeliwne pomieści więcej energii niż aluminiowa patelnia, a temperatura nie spadnie po dodaniu jedzenia. Co to tak naprawdę znaczy? Perfekcyjnie smażony stek można opanować dzięki temu, że żeliwna patelnia zarówno promieniuje więcej ciepła, jak i pozostaje gorętsza podczas gotowania niż inne patelnie w twoim arsenale.

One-Pot Pork Tenderloin with Apples
Zdobądź przepis

Polędwiczki wieprzowe z dodatkiem jabłek

Pyszne

Mit 5: Metalowe naczynia są nie-nie.

Używanie metalowej szpachelki do podrzucania jajek lub metalowej skrobaczki do hamburgerów jest w porządku, o ile nie jest to celowe zeskrobywanie. López-Alt mówi, że przyprawa jest odporna i może poradzić sobie z drobnymi kuksańcami z metalowych naczyń.

Mit 6: Poradź swoją żeliwną patelnię dzieciakowymi rękawiczkami.

Jako całość jesteśmy zbyt wrażliwi wobec potężnej żeliwnej patelni. “Idź do antykwariatu, a zobaczysz żeliwne garnki, które mają sto lat”, mówi López-Alt. “To nie jest delikatny kwiat, ale raczej twardy jak materiał”. Są tylko dwa sposoby, aby naprawdę zepsuć żeliwną patelnię. 1) Nie pocierać olejem przed przechowywaniem go po użyciu i 2) Rozgrzewając go, a następnie wrzucając do niego wodę, która może tworzyć pęknięcia.

Przypięte na Pinterest.

Chcesz ulepszyć żeliwny garnek, który już masz? A może chcesz zacząć w cudownym świecie gotowania żeliwa? Poniżej znajdują się trzy najlepiej sprzedające się patelnie żeliwne na Amazon.

DZISIAJ redaktorzy, pisarze i eksperci dbają o polecanie przedmiotów, które naprawdę lubimy i mamy nadzieję, że Ci się spodoba! Tylko dlatego, że wiesz, DZISIAJ ma związki partnerskie. Tak więc, chociaż każdy produkt jest niezależnie wybierany, jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy uzyskać niewielki udział w przychodach.

1. Lodge L8SK3 10-1 / 4-calowy sezonowany skillet, 22 USD, Amazon

Odlew iron lodge skillet

2. Lodge L8SGP3 Cast Iron Square Grill Pan, 13 USD (zwykle 33 USD), Amazon

Odlew iron grill pan

3. Lodge L9OG3 Cast Iron Round Griddle, 11 USD (zwykle 24 USD), Amazon

Mieszkanie griddle cast iron pan

Artykuł został pierwotnie opublikowany 26 października 2015 r.