10 zdrowych posiłków na zamówienie w sieciach fast food

Keri Glassman R.D., TODAY Tastemaker i współpracownik ds. Zdrowia kobiet, stawia na najlepsze zdrowe posiłki w 10 restauracjach sieci fast food od McDonald’s do Taco Bell. Wierzcie lub nie, to nie wszystkie sałatki!

Poznaj najzdrowsze pokarmy, które możesz zdobyć w sieciach Chipotle, Wendy’s i innych

Mar.09.201704:36

1. Burger King: Original Whopper Jr. bez mayo

Burger King Whopper Jr.
Burger King Whopper Jr.Burger King

Jeśli masz ochotę na burgera, nie idź na sałatkę! Po prostu skończysz jeść duże frytki obok. Zamiast tego przejdź do tej mniejszej wersji klasycznego burgera i utrzymuj ją w prostocie. Tak, ma 390 mg sodu, co z pewnością nie jest niskie, ale jest także dużo mniejsze w porównaniu do innych hamburgerów w menu, które mają ponad 1250 mg! Ponadto, ponieważ ma tylko 160 kalorii, nie wahaj się zamówić z nim sałatki.

2. McDonald’s: Bacon Ranch Grilled Chicken Salad

McDonald's: Bacon Ranch Grilled Chicken Salad
McDonald’s: Bacon Ranch Grilled Chicken SaladMcDonald’s

Tak, ma trochę boczku, ale ta warzywna i grillowana sałatka z kurczaka ma cztery rodzaje zieleni. Jest to zdecydowanie najlepszy zakład sałatkowy, który zapewni Ci satysfakcję dzięki zawartości białka (42 gramy). Dodatkowo, to tylko około 320 kalorii.

3. Taco Bell: Fresco Grillowany stek Soft Taco

Taco Bell: Fresco Grilled Steak Soft Taco
Taco Bell: Fresco Grillowany stek Soft TacoTaco Bell

Nie jesteśmy licznikami kalorii, ale dostajesz 10 gramów białka i tylko 160 kalorii. Mówię, idź na dwa z tych tacos i dodaj czarną fasolę na dodatkowe 5 gramów błonnika, a także wzmocnienie antyutleniaczy.

4. Wendy’s: Owijka z kurczaka z grilla

Wendy's: Grilled Chicken Wrap
Wendy’s: Grilled Chicken WrapWendy’s

Wendy’s ma wiele sałatek, które noszą zdrowy aureolę, ale w rzeczywistości są naładowane kaloriami i cukrem. Lepiej zachować rzeczy proste i wybrać się na tę okładkę. Ma mniej wyrafinowanych węglowodanów niż hamburgery i inne kanapki w menu, ale wciąż oferuje grillowany kurczak (20 gramów białka). Uwaga: Ta okładka ma 3 gramy cukru, a sałatka z jabłek Pecan ma 40 gramów!

5. Chik-fil-a: Nuggety z kurczaka z rusztu

Chik-fil-a: Grilled Chicken Nuggets
Chik-fil-a: Nuggets z kurczaka z grillaChik-fil-a

Bez kości i bez skóry pierś z kurczaka z grilla będzie bita chrupiące wszystko każdego dnia. Nie musisz być dzieckiem, żeby jeść bryłki. Te mają obok bez dodatku cukru (tylko 1 gram). Uzupełnij posiłek, dodając sałatkę boczną Superfood przygotowaną z kapustą i brokułami.

6. KFC: Kentucky Pierś z kurczaka z grilla (na kości) i strona zielonej fasoli

KFC: Kentucky Grilled Chicken Breast (on the bone) and a side of Green Beans
KFC: Kentucky Pierś z kurczaka z grilla (na kości) i strona zielonej fasoliKFC

Pomiń smażonego w głębokim tłuszczu kurczaka i zdecyduj się na tę lżejszą, bogatą w białko wersję, abyś był pełny bez poczucia przygnębienia. Bonus: zielona fasola jest wypełniona włóknem.

7. Dunkin Doughnuts: Muffin z jajkiem i serem

Dunkin Donuts: Egg and Cheese English Muffin
Dunkin Donuts: Egg and Cheese English Muffinpączki Dunkin

Wiele osób wybiera nowe kanapki na kanapki, ale ta stara zupka z jajkiem i serem jest w rzeczywistości najlepsza. Zawiera 490 mg sodu, czyli mniej niż pozostałe kanapki śniadaniowe o 690-770 mg każda. To także ma 3 gramy więcej błonnika niż Veggie Egg White Flatbread.

8. Chipotle: Salaterka z romaine, kurczakiem, czarną fasolą, warzywami fajita, świeżą salsą pomidorową i serem

Chipotle ułatwia tworzenie posiłków, a jedzenie inspirowane kuchnią meksykańską jest zawsze wyjątkowo aromatyczne. Dodaj bogatą w przeciwutleniacze salsę pomidorową, aby uzyskać wspaniały posmak smaku i pomiń ten ser, aby ograniczyć kaloryczność i niezdrowy tłuszcz. Możesz otrzymać dużo białka (47 gramów) ze wszystkich tych świeżych składników bez przekraczania średniej ilości kalorii na posiłek (455 kalorii).

9. Subway: Veggie Delite (6 cali)

Metro: Veggie Delite (6-inch)
Subway: Veggie Delite (6 cali)Metro

Nie jestem fanem wszystkich przetworzonych węglowodanów w tym pieczywie, ale ta kanapka z pełnego ziarna jest tak czysta i prosta, jak tylko można. To wszystko warzywa!!

10. Starbucks: Classic Pełne ziarna owsiane

Utrzymuj go w czystości i rozbieraj owsa! Polewy dodają dużo kalorii i cukru: suszone jagody mają 13 gramów cukru! Zamiast tego po prostu dodaj orzechy, które dadzą ci dodane błonnik, białko i zdrowy tłuszcz.