Zobacz, dlaczego to dziecko się uśmiecha … i dlaczego jego tata się skulił

Niemowlę Ted and his dad Al Ferguson all serene, until…
Baby Ted i jego ojciec Al Ferguson wszyscy pogodni, aż …Dzisiaj

Na jednym czarno-białym zdjęciu uśmiechnięta twarz ojca spogląda spokojnie na aparat, obraz dumy i radości, gdy ułożył na przedramionach swojego śpiącego niemowlęcia jak piłka nożna. Gołe ramiona i nogi nagiego dziecka zwisają, a jego mała główka wygodnie leży na dłoni ojca.

Chaos, który nastąpił chwilę później – gdy dziecko się kupiło – przypomniał Al Fergusonowi, że zagrożenia związane z obsługą śpiącego, nagiego noworodka są bardzo realne i bardzo niechlujne.

“Stało się to w ciągu sekundy”, powiedział Ferguson, 26-letni bloger z Kent w Wielkiej Brytanii. “Kiedy poczułam, że jego żołądek jest napięty, z tyłu głowy wiesz, że zaraz pójdzie kupa, a potem, zanim się zorientujesz … on to robi.”

…Niemowlę Ted lets it all loose. On dad’s arm.
… Baby Ted pozwala na wszystko. Na ramieniu taty.Dzisiaj

Fotograf Kirsty Grant jakoś złapał to wszystko na zdjęciach, które stały się wirusowe: mały uśmiech na twarzy Teda dziecka, nagły szok, gdy tata patrzy w dół, pocisk powlekający ramię taty na swojej drodze do osadzenia się w dywanikach w rodzinie Fergusona salon.

“To nie jest rodzaj dywanu, który można oczyścić szczególnie łatwo”, powiedział Ferguson, który stał w szoku, gdy resztki kapały z jego ramienia. “Ale fotograf zrobił coś niesamowitego – sięgnęła po pieluszkę, podniosła ją, a potem położyła na tyłku Teda, by powstrzymać przepływ. I wciąż ma szansę. “

Grant śmiał się, powiedział Ferguson, wraz ze swoją żoną Jen. Tata bardziej interesował się dywanikiem, ale później rozpoznał humor i napisał o incydencie dla BabyCentre w Wielkiej Brytanii, a także swoim własnym blogu “Dad Network”..

Niemowlę Ted and his dad Al Ferguson
Baby Ted i jego ojciec Al FergusonDzisiaj

Przez całą sesję niemowlę Ted pozostał błogo nieświadomy.

Sesja zdjęciowa miała miejsce na początku sierpnia, kilka dni po narodzinach Teda. Po zapoznaniu się z internetem w poszukiwaniu pomysłów poprosili Granta, przyjaciela rodziny, o zrobienie portretów w stylu “śpiącego, nagiego dziecka” spopularyzowanego w latach 80. i 90. przez fotografkę Anne Geddes.

Niektóre z tych zdjęć są bardzo ładne i są już oprawione w przedszkole Teda, ale “pieniądze zastrzelone” są tym, co zapamiętali najbardziej.

Oczywiście przedstawienie nagich dzieci w sztuce nie jest nową koncepcją. Niestety, nie ma zapisu o tym, jak Grecy i Rzymianie radzili sobie z nieuchronnym dzieckiem poo eksplodującym od końcówek biznesowych modeli, których używali do swoich mozaik i fryzy..

Włoski renesansowy artysta Donatello także nie zapisał środków ostrożności, które mógł podjąć, gdy ożywił sztukę używania nagich, grubych dzieci (czasami uskrzydlonych, często nie) do reprezentowania miłości w rzeźbie i malarstwie.

Niemowlę Ted ready for a nap. (Photo shoots are tiring.)
Baby Ted gotowy na drzemkę. (Zdjęcia są męczące.)Dzisiaj

Nawet wielkie i potężne popkultury XXI wieku nie są odporne – jak Kanye West i Kim Kardashian odkryli podczas artystycznej sesji rodzinnej na zlecenie Moda. Intensywne spojrzenie na twarz dziecka z Północnego Zachodu powiedziało to wszystko: “Imma pozwoliła ci skończyć … zaraz po tym, jak poszedłem do taty-ye.”

Nie chodziło tylko o modę na Fergusonów. W końcu liczyło się tylko wspomnienie.

“Te zdjęcia dzieci stają się nieco bardziej formą sztuki” – powiedział Ferguson. “Nie tylko forma sztuki, ale także pokaz umiejętności fotograficznych, coś, co chciałbyś umieścić na ścianie.”

Na ścianie? Pewnie. Tak długo jak nie trafi na dywan.

(Czapka z kapeluszem dla Sara McGinnis w BabyCenter za tę zabawną historię.)

Carter Gaddis jest pisarzem i dziennikarzem, który mieszka z żoną i dwoma synami w pobliżu Tampa Bay na Florydzie. Pisze o ojcostwie na DadScribe.com. Znajdź go na Twitterze, Facebooku, Pinterest i Instagramie.