Zjedz odpowiednie pokarmy przed i po treningu

Dzięki synchronizacji czasu i wyboru jedzenia z Twoją aktywnością możesz zmaksymalizować energię w ciągu dnia. Pracując nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem, musimy myśleć o dystrybucji kalorii i składników odżywczych w ciągu dnia. To właśnie sprawia, że ​​nasz układ odpornościowy działa dobrze, a poziom insuliny i cukru we krwi jest jeszcze bardziej wyrównany.

Przypięte na Pinterest.

Poranny trening

Rano ćwiczący często popełniają błąd myśląc, że mogą spalić więcej kalorii, wyskakując z łóżka i na siłownię, nie zatrzymując się na śniadanie. Problem z tym procesem myślowym polega na tym, że dobry sen nieuchronnie obniża poziom cukru we krwi i obniża poziom glikogenu w wątrobie. Przekłada się to na słabszy trening.

Pianki toczenia 101 z guru fitness Anna Victoria

11 października 2016 r01:59

Ponieważ intensywność i jakość treningu skutkuje bardziej dopasowanym ciałem, nie ma potrzeby poświęcania posiłku. Pali się rano, zanim trafisz na siłownię z wystarczającą ilością paliwa, aby czerpać korzyści: spożyj co najmniej 25 gramów (100 kalorii) węglowodanów przed wejściem na siłownię, a następnie zjedz solidne śniadanie..

Przed porannym treningiem zjedz:

 • Kilka krakersów
 • ½ banana
 • Sok pomarańczowy
 • Jogurt
 • Gatorade (lub przynieś to ze sobą): Badania pokazują, że 50 procent ludzi wchodzących do porannego treningu jest już odwodnionych. Upewnij się, że wznosisz się i świecisz płynem, aby zmaksymalizować wysiłek na siłowni. Spożywanie napoju sportowego, takiego jak Gatorade, spełnia zarówno potrzeby płynne, jak i energetyczne.

POWIĄZANE: 30 prostych receptur na śniadanie, aby rozpocząć każdy dzień wyśmienicie

Po treningu:

Zjedz dobre śniadanie. Ćwiczenie może początkowo hamować apetyt, ale stymuluje apetyt w miarę upływu czasu, zwłaszcza u kobiet. Jeśli opuścisz śniadanie po treningu, będziesz głodny później i prawdopodobnie zjesz więcej kalorii później w ciągu dnia.

3 ćwiczenia, które możesz wykonać na krześle

17 sierpnia 2016 r01:09

Pamiętaj, aby rozprowadzać kalorie równomiernie przez cały dzień, biorąc sumę i dzieląc ją. Dwie trzecie kalorii powinno zostać spożyte przez dwie trzecie dnia. Jeśli potrzebujesz 2000 kalorii, posiłek po treningu będzie wynosić od 300 do 600 kalorii, w zależności od tego, w jaki sposób korzystasz z przekąsek.

ZWIĄZANE: 6 pomysłów na przekąski bogate w białko

Śniadanie po treningu zależy od wielkości i intensywności oraz czasu trwania treningu, ale oto kilka “podstawowych” pomysłów:

 • Jajka, 2 szt. Tostów pełnoziarnistych, Dz.U.
 • Płatki owsiane z jagodami i orzechami, wysoka szklanka mleka
 • Gofr z pełnego ziarna z serem i jagodami na wierzchu

Ćwiczenie w południe

Jeśli zjesz dobre śniadanie rano i przekąskę około 10 rano, będziesz dobrze napędzany na południowy trening. Potem zjedz rozsądny lunch przy biurku. Ponieważ odzyskiwanie obejmuje białko wspomagające wzrost mięśni i węglowodany w celu uzupełnienia wyczerpanych zapasów mięśni, są to dobre przykłady skrobi i białka do odzysku:

 • Sałatka z chudym białkiem (kurczak), fasolą i warzywami, sos sałatkowy
 • Kanapka z zupą

1 Ćwiczenie na stonowane ramiona

Jul.15.201600:44

Wieczorny trening

Śniadanie, lunch i popołudniowa przekąska około godziny 16.00. przygotowuje Cię do ciężkiego treningu po treningu.

Rozpoznaj, czy obiad był w południe, a praca kończy się o 6 po południu, to sześć godzin bez tankowania. Zanim skończysz ćwiczyć i przygotujesz obiad, będziesz głodny jedzenia, więc popołudniowa przekąska jest ważna, aby pozostać przy zdrowych zmysłach. Twój trening będzie korzystny, podobnie jak twój nastrój. Pamiętaj, że ta przekąska pomaga “wypełnić lukę głodu” aż do kolacji:

 • Miska z owocami mieszana z jogurtem i kilkoma orzechami
 • Niskotłuszczowa lub beztłuszczowa latte i baton musli Kashi
 • Banan z masłem orzechowym
 • Połączenie szlaków

Po wieczornym treningu zjedz obiad. Zasłużyłeś na to! Jeśli pominiesz obiad, będziesz głodny jutro. Dodatkowo jedzenie pomaga odzyskać. Jeśli jednak dobrze się odżywiało przez cały dzień, kolacja nie musi być przekąską, ale innym rozsądnym posiłkiem, który zapewni Ci satysfakcję i zdrowy wygląd..

POKREWNE: 9 pokarmów, które poprawią Twój metabolizm

Kolacja po treningu:

 • Smażyć krewetki, brązowy ryż
 • Słodkie ziemniaki, 4 uncje plastry stek, brokuły
 • 1 szklanka penne z makaronem i 4 oz. kurczak i szpinak w oleju

Unikaj niektórych pokarmów przed treningiem

Te pokarmy mogą zakłócać Twój trening:

 • Pikantne jedzenie
 • Brokuły lub fasola
 • Żywność o wysokiej zawartości tłuszczu
 • Żywność wysokobiałkowa

Nawet jeśli jedzenie jest zdrowe, nie oznacza to, że jest to dobra przekąska przedtreningowa. Pikantne i gazowe potrawy po prostu nie działają. Żywność wysokotłuszczowa i wysokobiałkowa nie pomagają w treningu i mogą go zranić, ponieważ wymagają dłuższego trawienia. Jeśli wybierasz się na dłuższy trening cardio, na przykład jazdę na rowerze lub bieganie w upale, białko może podnieść temperaturę podstawową, zwiększając obciążenie pracą.

POWIĄZANE: 7 “zdrowych” produktów, które powodują otyłość

Im bliżej aktywności, tym mniej żywności należy spożywać, a “czysty” węglowodan. Ze względu na czas potrzebny na strawienie pełnego, mieszanego posiłku, powinieneś zjeść prawdziwy “przedgryziony” posiłek trzy do czterech godzin przed zabawą. Im bardziej się zbliżasz, tym mniejsza ilość spożywanego pokarmu.

Możesz jeść aż do ćwiczeń tak długo, jak możesz jeść proste węglowodany. Jeśli zjesz pełny mieszany posiłek, który zawiera dużo tłuszczu i białka, krew zostanie przekierowana do trawienia zamiast pracujących mięśni. Jeśli ciężko się podnosisz, niektóre białka przed, w trakcie i po nim mogą być korzystne dla przerostu.

Loading...