Łyżwiarstwo olimpijskie Paul Wylie otwiera się na temat przestraszenia zdrowia

Paul Wylie zdobył srebrny medal w łyżwiarstwie figurowym mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 w Albertville we Francji. W wieku 51 lat kontynuuje trenowanie i występy oraz cieszył się dobrym zdrowiem. Ale 21 kwietnia 2015 r. Nagle załamał się podczas biegu. Lekarze zdiagnozowali nagłe zatrzymanie krążenia, stan, w którym serce niespodziewanie przestaje bić. Każdego roku doświadcza tego około 300 000 Amerykanów, a średnia przeżywalność wynosi tylko 10 procent.

Wylie otworzył o swoim zdrowiu strach z DZIŚ A. A. Pawłowskim.

P & G & Wal-Mart
Paul Wylie występuje podczas “Tribute to American Legends of the Ice” w Izod Center w East Rutherford, New Jersey, 11 grudnia 2013 r..Plik Getty Images

Zajęło mi tylko kilka dni, aby zorientować się w fakcie, że jestem tak blisko śmierci – w rzeczywistości, że umarłem – i jak szczęśliwe było, że okoliczności były takie, jakie były.

Byłem w grupie treningowej z siedzibą w Charlotte w Północnej Karolinie, gdzie mieszkam. Tego dnia robiliśmy serię sprintów. To był zdecydowanie ciężki trening, ale myślę, że częścią bycia sportowcem olimpijskim jest to, że jesteś przyzwyczajony do popychania swojego maksimum.

Byłem w środku sprintu, kiedy najwyraźniej podwoiłem się i spadłem do przodu. To wszystko, co mi powiedziano, bo niczego nie pamiętam. Ludzie mówili, że to było takie dziwne.

Moje serce zatrzymało się. Kiedy leżałem, przestałem oddychać. Wtedy jeden z chłopaków zaczął na mnie CPR, a inny facet kontynuował. Zlikwidował 450 uciśnięć klatki piersiowej, co jest w pełni wyczerpujące. To naprawdę bohaterskie wydarzenie. Utrzymywał kompresję, dopóki nie nadjechała karetka.

P & G & Wal-Mart
51-letnia Wylie nie miała poważniejszych problemów zdrowotnych przed incydentem w kwietniu.Plik Getty Images

Przyszli pierwsi ratownicy i mnie zdemolowali. Po tym, jak szok mnie nie obudził, zrobili mi zastrzyk, prawdopodobnie epinefrynę, która mnie obudziła. Znowu zaczęło mi się serce.

Szpital był pięć minut drogi i od razu zaczęli mnie chłodzić. Obniżają temperaturę ciała do 90 stopni (aby chronić mózg) – to się nazywa hipoteza terapeutyczna – i wywołali śpiączkę.

Byłem w śpiączce przez dwa dni, a potem przyszedłem. Moja żona powiedziała, że ​​pierwsze słowa z moich ust były “ubezpieczeniem zdrowotnym”. Chciałem się upewnić, że zapłaciliśmy nasze składki, ponieważ wiedziałem, że to będzie drogie!

Wylie, right, in the hospital with his friend Billy Griggs, who performed CPR until the ambulance came.
Wylie, w prawo, w szpitalu ze swoim przyjacielem Billy’m Griggsem, który wykonywał RKO do czasu przybycia karetki.Dzięki uprzejmości Paul Wylie

Potem zapytałem ją: jak się tu dostałem? Zakładałem, że zemdlałem. Powiedziała, że ​​to poważniejsze i zaczęła delikatnie opowiadać mi tę historię.

Kiedy jesteś tak długo, często kończysz z dużym uszkodzeniem mózgu. Jestem po prostu szczęśliwy, że wszystkie te rzeczy idą w pozytywnym kierunku. Zdecydowanie czuję, że Bóg tego dnia czuwał dla mnie.

Eksperci: Minuty liczą się, gdy dojdzie do zatrzymania akcji serca

Jul.01.201500:35

Byłem w szpitalu przez dziewięć dni. Przeprowadzili na mnie kilka testów i naprawdę nie mogli znaleźć niczego złego w moim sercu, jeśli chodzi o blokady. Zrobili wszystkie testy, aby sprawdzić, czy to zawał mięśnia sercowego, i wcale nie było.

Była to sytuacja całkowicie elektryczna, dlatego nazywają ją nagłym zatrzymaniem krążenia. Nie było żadnej przyczyny.

Dali mi ICD, defibrylator i rozrusznik, który działa świetnie. Ograniczają prowadzenie pojazdu przez sześć miesięcy, co jest naprawdę bolesne. Musiałem polegać na mojej żonie i przyjaciołach i nauczyło mnie to być zależnym, co jest czymś, o czym myślę, że jestem okropny. Ale naprawdę doceniam to, co miałem i dało mi to trochę czasu, aby być z innymi ludźmi.

Todd Eldredge, Paul Wylie, Christopher Bowman.
Zespół olimpijski w USA, single dla mężczyzn, pozuje podczas Mistrzostw Łyżwiarstwa Figurowego USA w 1992 roku. Od lewej: Todd Eldredge, Paul Wylie i Christopher Bowman.Plik AP

Wróciłem do jazdy na łyżwach po około tygodniu po wyjściu ze szpitala. Nie bardzo wiedziałem, co będę mógł zrobić. Miałem te małe bramki i mam wrażenie, że co miesiąc jestem coraz silniejszy.

Pierwszy występ, jaki zrobiłem, odbył się we wrześniu w “An Evening with Champions”, co jest zaletą dla badań nad rakami u dzieci na Harvardzie, które organizuję co roku. Po prostu zdecydowałem się na kaprys, aby wybrać utwór muzyczny i jeździć na nim. Nie zrobiłem nic twardego, po prostu zrobiłem axel, ale dobrze było być przed publicznością.

W zeszłym miesiącu jeździłem na łyżwach razem z moimi dziećmi. Łyżwiarstwo przed publicznością znów jest ekscytujące. Czuję, że jest to prezent, który wciąż mi się podoba.

Większość ludzi w ogóle nie zna historii mojego stanu zdrowia. Martwię się nawrotem, ale ponieważ mam defibrylator i rozrusznik, jest to rodzaj polisy ubezpieczeniowej.

Moje przesłanie dla mężczyzn na temat zdrowia to regularna komunikacja z lekarzem i regularne kontrole. Zwróć także uwagę na dietę i ćwiczenia fizyczne, ponieważ nie sądzę, że byłbym w stanie odskoczyć, gdyby nie te rzeczy, które były nietknięte..

Przygotuj swój dom. Mamy wolę, mamy te wszystkie rzeczy, o których ludzie mówią i cieszę się, że to robimy.

Miałem wielkie szczęście. Jestem o krok od normalnego wieku emerytalnego dla łyżwiarza, więc i tak jest trochę dziwnie, ale to niesamowite myśleć o tym, co mogło być i ile jestem winien ludziom, którzy tam byli i odpowiadali.

Wylie is surrounded by his family and several of the first responders.
Wylie jest otoczony przez jego rodzinę i kilku pierwszych reagujących.Dzięki uprzejmości Paul Wylie