Wracaj do walki z “Cage Fitness”

Uczestnicy klasy Cage Fitness wykonują ruch “kolana na 12 uderzeniach” w szkole sztuk walki Leading Edge w Allentown, Penn. Zajęcia, które zapewniają szybki, intensywny trening wzorowany na walce o mistrzowską mieszaną sztukę walki, okazały się bardzo popularne w szkole.Dzisiaj

Kiedy Dan Evans został wysłany do domu z “The Biggest Loser” zeszłej wiosny, stracił zaledwie 15 funtów. Rok później ma ponad 100 funtów więcej, dzięki połączeniu diety, biegu na bieżni i czegoś co nazywa się Cage Fitness, szybkim i wściekłym treningiem opartym na mieszanych sztukach walki.

Mieszane sztuki walki, znane również jako walki ostateczne, to jeden z najszybciej rozwijających się sportów walki na świecie. Ataki toczone są w kształcie pierścienia w kształcie ośmiokąta zwanego klatką, a bojownicy używają ruchów i technik z różnych dyscyplin walki, w tym karate, Jiu-Jitsu, Muay Thai i boksu. Jest szybki, brutalny i niesamowicie popularny.

Treningi Cage Fitness naśladują strukturę mistrzowskiego pojedynku MMA – bez obrażeń. Stworzony przez Matta Hughesa, dziewięciokrotnego mistrza świata w wadze półciężkiej, treningi Cage Fitness to zaledwie 30 minut, z pięcioma, pięciominutowymi “rundami”, po których następuje minuta odpoczynku. Jest to trening interwałowy o wysokiej intensywności, wykorzystujący znane ruchy, takie jak przysiady, techniki specyficzne dla MMA, takie jak chrupnięcia Kimury, oraz ważony manekin fitness dla zwiększenia odporności.

Cage nie jest jedyną klasą fitness opartą na MMA – studia sztuk walki w całym kraju dodają programy, które obiecują uczniom walczyć z kształtem, bez wpływu. Zespół Lloyd Irvin Martial Arts and Fitness w Arlington w stanie Wirginia oferuje klasę Kickboxingu dla kobiet wraz z klasami judo i boksu. A klasa MMA Fitness Drill w Houston Paradigm Training Center obiecuje uczniom “kształt ośmiokąta”.

Vanessa Yanez, z San Mateo w Kalifornii, zajęła trochę czasu, by wypróbować klasy Cage w Gold Medal Martial Arts. Yanez, 40-letnia matka dwojga dzieci, widziała sesje, które rozpoczęły się przed zajęciami cardio fitness. I wyglądały na bardzo intensywne.

“Chociaż początkowo klasa wyglądała trochę przerażająco na ciężkim worku i wszystkim, stwierdziłem, że naprawdę podobał mi się 30-minutowy aspekt”, napisał Yanez w e-mailu. To było wystarczająco krótkie, dodała, gdzie przez cały czas nie patrzyła na zegarek. I: “Ćwiczenia kończą się … w przeciwieństwie do pracy maszynowej lub biegania długodystansowego, co pięć minut pojawia się nagroda: Odpoczynek.” 

Każdy trening Cage rozpoczyna się rozgrzewką, a następnie szybko przechodzi do górnej części ciała, dolnej części ciała, rundy “combo”, a następnie do ostygnięcia, z rdzeniem.

Każda runda klatki kończy się “ziemią i funtem”, gdzie członkowie uderzają i szturchają manekin fitness przez 30 sekund. To świetny sposób na pracę nad wytrzymałością – i jest to również świetny środek przeciwstresowy. Szkoła sztuk walki Leading Edge, w której zrobiono zdjęcie, znajduje się w Allentown w Penn.Dzisiaj

I każda runda obejmuje “ziemię i funt”, 30-sekundowy podmuch ciosów w manekina fitness. 

“Bez względu na to, jak zmęczeni są ludzie, zawsze otrzymują ogromną energię” ziemi i funta “- powiedziała Jessy Norton, która pomogła zaprojektować trening Cage z Hughes.

Cage i KiDo, inspirowany sztuką walki trening cardio, pomogły Yanezowi stracić 40 funtów. “Co ważniejsze, zwiększyłem wytrzymałość i napięcie mięśniowe, aby zamiast kogoś, kto po prostu pracuje, czuję się sportowcem” – powiedziała.

Od swojego powstania prawie dwa lata temu, Cage Fitness rozszerzyło się do ponad 280 szkół sztuk walki, siłowni, baz wojskowych i akademii policyjnych. Dostępny jest również zestaw domowy, który obejmuje ważony manekin fitness, rękawiczki z instrukcją szkoleniową i siedem DVD za 349 USD. To właśnie Dan Evans, który jest teraz certyfikowanym instruktorem klatki, używa, kiedy nie może dostać się do zaplanowanej klasy.

“Klatka jest ogromną częścią mojego schematu odchudzania” – powiedział. “Tylko tyle bieżni możesz uruchomić na bieżni”.

Jaka jest najbardziej niezwykła klasa fitness, jakiej kiedykolwiek próbowałeś? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach z klasą – i jej wynikach – na Facebooku. 

Związane z: 

  • Czy twoje ciało walczy, by pozostać grubym? Być może, sugerują badania
  • Raport wybiera najlepsze diety odchudzające na rok 2012
  • Dołączasz do siłowni w 2012 roku? Jak unikać sztuczek
Loading...