Wolontariusze reagują rekordowo, by robić małe czerwone czapki dla niemowląt

Niemowlęta w całym kraju noszą małe czerwone czapki dla National Wear Red Day, dzięki tkaczkom i szydełkom z wielkim sercem!

Po tym, jak DZISIAJ opublikował w listopadzie artykuł, w którym wezwano fundację American Heart Association i The Children’s Heart Foundation do tworzenia ochotników do tworzenia uroczych czapeczek dla dzieci urodzonych w lutym, oznaczonych jako American Heart Month, w ramach projektu odnotowano ogromny wzrost liczby oddanych kapeluszy.

Te małe czerwone czapki mają specjalny cel

16.16.201700:51

Wolontariusze wyprodukowali ponad 213 000 czapek, którymi mogliby się podzielić z 880 szpitalami w całym kraju, lub ponad dwa razy więcej czapek niż zebrano w zeszłym roku, Alexson Calahan, rzeczniczka American Heart Association, powiedziała DZISIAJ. “Znacznie zwiększył nasz program” – dodała. “To naprawdę niesamowite widzieć hojność tak wielu rzemieślników”.

Projekt, nazwany “Małe kapelusze, wielkie serca”, pomaga rozpowszechniać informacje o wrodzonych wadach serca – co roku, według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom – dotyka około 40 000 dzieci urodzonych w kraju – i chorób serca.

pudła of red caps knitted for babies by volunteers
To tylko niektóre z pudełek czerwonych czapek, które ochotnicy robili na drutach lub szydełkowali do projektu. W sumie stworzyli ponad 213 000 czapek, którymi mogliby się podzielić z 880 szpitalami w całym kraju.Dzięki uprzejmości American Heart Association

W tym miesiącu słodkie akcesoria są rozdawane niemowlętom w szpitalach w całym kraju.

Niektórzy wolontariusze Amerykańskiego Stowarzyszenia Chorób Serca zaangażowani w projekt mają bezpośrednie doświadczenia z wrodzonymi wadami serca.

“Kiedy miałam 28 lat i byłam w ciąży z moim pierwszym dzieckiem, zdiagnozowano u mnie zespół Wolffa Parkinsona White’a, stan serca, z którym się urodziłem,” powiedziała Jill Barr, obecna pani Iowa. “Od tego czasu zdrowie moje i mojej rodziny stało się priorytetem i mam zaszczyt pomagać w podnoszeniu świadomości poprzez małe kapelusze Wielkie serca”.

Wiele babies born in February are receiving red caps as part of the “Little Hats, Big Hearts” project, which draws attention to heart disease.
Courtesy Advocate Children’s Hospital

Organizatorzy nie akceptują już kapeluszy w większości lokalizacji, ponieważ przetwarzanie, pranie i pakowanie czapek zajmuje trochę czasu, ale zachęcają do odwiedzenia witryny projektu, aby dowiedzieć się więcej, przekazać przędzę i wnieść wkład w przyszłym roku. Znajdziesz informacje kontaktowe, a także wzory kapelusz dla wrogów lub dzieci w pełnym wymiarze czasu.

“Little Hats, Big Hearts” rozpoczęło się w 2014 roku w Chicago i szybko rozszerzyło się na cały kraj. Patrząc na słodkie wyniki, nietrudno zrozumieć dlaczego!

Śledź A. Pawłowskiego na Facebooku, Instagramie i Twitterze.