Wcześniej spać przed snem dla dzieci prowadzi do zdrowszych nastolatków

Niesamowita wiadomość dla rodziców małych dzieci: nowe badanie znalazło idealny czas na dobranoc.

Wczesne noce nie tylko zwalniają od zgrzytów; zapobiegają także przedszkolnym stawaniem się nastolatkami o niezdrowych BMI.

“Wcześniejsze sny chroniły przed otyłością”, powiedziała Sarah Anderson, profesor epidemiologii na Ohio State University i autorka publikacji z Journal of Pediatrics..

Dla zdrowej wagi jako nastolatka, kiedy powinien być schowany tot? Przynajmniej o 8 po południu.

“Dzieci w wieku przedszkolnym, których noc w łóżku skończyła 8 lat lub wcześniej, były o połowę bardziej narażone na otyłość 10 lat później” – powiedział Anderson.

Brzdąc sleep
Maluch śpi.Shutterstock

Powiązane: 4 sposoby na poprawę rutyny przed snem

Aby zrozumieć związek między porodem przed snem a otyłością dzieci w wieku młodzieńczym, badacze przeanalizowali dane z 977 dzieci z badania wczesnej opieki nad dzieckiem i rozwoju młodzieży, badanie podłużne badające opiekę nad dziećmi i rozwój.

W szczególności Anderson spojrzał na czas, w którym rodzice zgłosili, że ich 4-letnie dzieci spały; nie było danych o czasie wybudzania. Następnie zbadała BMI dzieci w wieku 15 lat i porównała je z ich nocami. Podczas gdy pora snu nie odzwierciedla ilości snu dzieci, eksperci uważają, że im wcześniej dzieci pójdą spać, tym bardziej prawdopodobne jest, że dostaną dodatkowy sen.

Pojawiło się powiązanie między wcześniejszymi porami nocnymi dla dzieci i zdrowszą wagą w wieku 15 lat; późniejsze noce związane były ze zwiększonym ryzykiem otyłości. Tylko 10 procent dzieci, które poszły spać o 8 rano. lub wcześniej były otyłe, 16 procent dzieci, które poszły spać między 8 pm. i 9 p.m. były otyłe, a 23% dzieci, które poszły spać o dziewiątej rano a później były otyłe. To samo dotyczyło zarówno chłopców, jak i dziewcząt.

“Jaka jest różnica godzinowa”, powiedział dr Shalini Paruthi, współreżyser Centrum Medycyny Snu i Centrum Badawczego w szpitalu St. Luke’s w St. Louis, który nie był zaangażowany w badania. “Im więcej dzieci może spać w nocy, może w dłuższej perspektywie doprowadzić do lepszych wyników.”

Od noworodków po nastolatki: jak sprawić, by dzieci spały

15 kwietnia 2015 r04:16

Chociaż pokazuje, że łóżka mają umiarkowany wpływ na nastoletnie wskaźniki otyłości, badanie ma pewne ograniczenia, powiedział dr Sangeeta Chakravorty, dyrektor programu Sleep dla dzieci w szpitalu dziecięcym w Pittsburghu w UPMC.

“Nie mówi nam zbyt wiele o całkowitym czasie snu, jaki dziecko potrzebuje, aby zapobiec … otyłości” – powiedziała. Wytyczne zalecają, aby małe dzieci otrzymywały od 9,5 do 11,5 godziny snu.

“Jednakże wiele mówi się o spójności i ograniczeniu, by rozwijać dobre nawyki snu.”

Kiedy rodzice decydują się na codzienną rutynę, ich dzieci często utrzymują takie rutyny przez całe życie. Co więcej, ludzie o zdrowych nawykach snu często ćwiczą i zdrowo się odżywiają.

Należy zauważyć, że badanie wykazało związek, ale nie związek przyczynowy; nie ma dowodów na to, że wcześniejsze noce pomagają ludziom schudnąć, na przykład. Ale Chakravorty powiedział, że wzmacnia to, co eksperci wiedzą o snu i wadze.

“Sen, apetyt i odżywianie są bardzo ściśle związane neurologicznie, ponieważ oba są napędami biologicznymi, więc zakłócenie może wpływać na inne” – powiedziała.

Powiązane: 8 rzeczy, których nauczyliśmy się od eksperta od snu o tym, jak wkładać dzieci do łóżka

W badaniu stwierdza się, że biedne matki, mniej wykształcone matki oraz matki afroamerykańskie i latynoskie miały większe szanse na późniejsze snu dla swoich dzieci. Anderson przyznał, że rozumie, że wczesne wstawanie do łóżka często stanowi dla niektórych walkę. Jeśli mama pracuje do późna, może chcieć spędzić czas ze swoimi dziećmi po przybyciu do domu, opóźniając porę snu.

Jest to jeden z powodów, dla których Paruthi, członek zarządu American Academy of Sleep Medicine, powiedział, że ustalenie spójnego harmonogramu może być lepsze niż próba odłożenia dziecka na pewien czas..

“Zalecamy stosowanie procedur na dobranoc nawet z noworodkami” – powiedziała – “Chcemy, aby więcej dzieci miało więcej nawyków związanych ze snem, które pozostaną z nimi w dorosłym życiu”.

Najlepsze wskazówki, które pomogą spać dzieciom: Drzemka, rutyna, więcej

Apr 05.201605:22