Uczeń szkoły podstawowej ustanawia krajowy rekord sit-up w 90 minut

Kyleigh Bass potrzebował zaledwie 90 minut, aby wykonać 2.110 przysiadów i pobić rekord krajowy. Aha, i czy wspominaliśmy, że ma tylko 10 lat?

Dziewczynka does 2,110 situps
Bas świętuje swój sukces.Fox Hill Elementary PTA

Uczeń szkoły podstawowej był już konkurentem w rankingu – w listopadzie ukończyła 800 przysiadów i zdobyła miejsce w tabeli liderów jej szkoły w Fox Hill Elementary w Kansas City, MO.

Wydział sprawności fizycznej w szkole działa przy użyciu narzędzi dostarczanych przez Project Fit America, organizację non-profit, która wykorzystuje ćwiczenia, aby uczyć przywództwa, sportowego i rozwoju postaci.

Jednak Bass miał większe plany: nie tylko prześcignąć jej osobisty sukces, ale także przełamać ogólnokrajową płytę, która wytrzymała przy 2,001 przysiadów.

Choć byłby to wielki wyczyn dla Bassa, była zdeterminowana, by odnieść sukces.

“Chciałem przełamać tę płytę, ponieważ jestem bardzo konkurencyjną osobą i lubię być na szczycie”, powiedział Bass TODAY.

POWIĄZANE: “Jesteś dokładnie tam, gdzie powinieneś być”: 8 sposobów na konkurowanie z jogą

A więc jej nauczyciel wychowania fizycznego, Bill Lentz, zachęcał Bassa, by trenował przez zimę, i zabrał się do bicia rekordu na wiosnę.

I tak zrobiła – Bass trenował trzy dni w tygodniu przez sześć miesięcy, uczęszczając na ćwiczenia gimnastyczne. Skupiła się na wzmacnianiu swoich mięśni pod instruktorem, który według niej był surowy.

Kiedy nadszedł czas rywalizacji, była bardziej niż gotowa. 7 maja matka Bassa, Michelle, powiedziała jej, żeby nie przejmowała się liczeniem przysiadów i zajęła pozycję, by przytrzymać stopy.

To siła jej mamy zainspirowała Bassa przed, w trakcie i po zawodach. Zaledwie kilka tygodni wcześniej obserwowała, jak jej mama przekroczyła linię mety swojego pierwszego maratonu.

“Moja mama mnie dopingowała, myślałem, że jeśli uda jej się przeforsować wyścig, to mogę to przeforsować.” Jeśli może przepchnąć się przez mróz, mogę to zrobić, “powiedziała.

POWIĄZANE: Idź, kochanie, idź! Tata-pchający tata wygrywa półmaraton i pobija rekord świata

Bywały jednak czasy, które nie były łatwe.

“Gdyby zatrzymała się nawet na kilka sekund, to by się skończyło,” powiedział Lentz.

Mimo że jej żołądek był poważnie dotknięty bólem, Bass nie byłby szczęśliwszy, gdyby nie tylko pobił rekord, ale żeby to zrobić, wykonując aż 106 przysiadów..

“Miałam naprawdę duży uśmiech na twarzy, byłam bardzo podekscytowana, ponieważ to było coś, na co trenowałem i byłem naprawdę podekscytowany.”

Lentz, który uczy od 23 lat, jest stale inspirowany przez swoich uczniów.

POWIĄZANE: #StartTODAY: 9 sposobów nauczenia dzieci o odżywianiu, kondycji, pieniądzach, organizacji

“Dzieci takie jak Kyleigh – dlatego uczenie wychowania fizycznego to najlepsza praca na świecie: ciężko pracują, wyznaczają cele i po prostu obserwują ją w tym dniu – nie ma mowy, że nie można się tym zainspirować. Masz dwie możliwości – możesz albo zrezygnuj, albo idź dalej, a to jest tutaj dziecko.

Na razie Bass koncentruje się na regeneracji i pozostaje entuzjastycznie nastawiony do powrotu do gimnastyki.

Studium: Jedna minuta intensywnych ćwiczeń tak dobra, jak 45 umiarkowanych

28 kwietnia 2016 r01:14