To jest “najgorszy posiłek w restauracji w Ameryce”, według grupy zdrowia

Centrum Nauki w Interesie Publicznym nazwał “najgorszy posiłek restauracyjny w Ameryce” – mówią, że to Long John Silver’s Big Catch, talerz o wartości 4,99 USD z kawałkiem smażonego plamiaka o wadze 7,8 uncji, uśpionymi szczeniętami i wyborem bok. (Wersja testowana CSPI miała boczne pierścienie cebuli).

Posiłek jest tak duży, że Long John Silver zachęca klientów do zamieszczania zdjęć na swojej stronie na Facebooku, pokazując pusty pojemnik Big Catch, aby udowodnić, że go ukończyli.

Testy laboratoryjne CSPI wykazały 33 gramy tłuszczu trans w posiłku Big Catch, który, jak mówią, wszystko pochodzi z restauracji wykorzystującej częściowo uwodorniony olej do smażenia. Testy wykazały również 19 gramów tłuszczów nasyconych i 3 700 miligramów sodu i 1320 kalorii w mączce z fast food.

Strona Long John Silver nie zawiera informacji o wartościach odżywczych smażonego plamiaka w posiłku Big Catch. Ale według firmy kolejność poobijanych krążków cebuli zawiera siedem gramów tłuszczu trans, pięć gramów nasyconego tłuszczu i 945 miligramów sodu; dwuczęściowa seria hushpuppies zawiera trzy gramy tłuszczu trans, dwa gramy nasyconego tłuszczu i 412 miligramów sodu.

Grupa zdrowia twierdzi, że firma zaniża tłuszcze trans, nasycony tłuszcz i sód, znajdujące się w ciasnych szczeniętach i krążkach cebuli. Na przykład CSPI mówi, że testy laboratoryjne wykazały 19,5 gramów tłuszczu trans w krążkach cebuli.

CSPI odwiedził trzy restauracje w rejonie D.C. i zakupił 12 próbek smażonego plamiaka, siedem rzędów frytek, pięć rzędów krążków cebulowych i 13 rzędów cichych szczeniąt. Próbki zostały przesłane do testów laboratoryjnych do Eurofins, komercyjnej firmy badań bio-analitycznych, dyrektor wykonawczy Michael Jacobson powiedział TODAY.com.

We wtorek po południu firma Long John Silver’s, należąca do LJS Partners, wydała oświadczenie na swojej stronie internetowej: “Long John Silver’s oferuje szeroki wybór posiłków, w tym pieczone ryby i krewetki, które mogą zaspokoić niemal każde wybory żywieniowe gościa. dane i sprawdzi wszystkie żądania od CSPI, które podnoszą pytania dotyczące naszych danych. “

Jacobson twierdzi, że grupa zajmująca się kwestiami żywienia rozważy pozwanie sieci restauracji, jeśli nadal będzie używać częściowo uwodornionego oleju w swoich frytkach i jeśli nadal będzie podawać nieprawdziwe informacje o wartościach odżywczych w elementach bocznych.

Dla osób spożywających 2000 kalorii dziennie, American Heart Association zaleca spożywanie mniej niż dwóch gramów tłuszczu trans, 16 gramów nasyconego tłuszczu i 1500 miligramów sodu dziennie. Sztuczne tłuszcze trans, stosowane w olejach do smażenia i przetworzonej żywności, zostały zakazane ze względu na ich związek z chorobą serca.

Częściowo uwodorniony olej jest głównym źródłem tłuszczów trans, wyjaśnia Madelyn Fernstrom, dieta NBC News i edytor zdrowia. Zarówno podnosi LDL, jak i “zły” cholesterol i obniża HDL, czyli “dobry” cholesterol. “Było to przeciwieństwem tego, kiedy zostało odkryte, dziesiątki lat temu, kiedy uważano, że modyfikujące chemicznie tłuszcze roślinne, które wydają się być bardziej podobne do masła i innych tłuszczów zwierzęcych, były dobre”, powiedział Fernstrom za pośrednictwem poczty elektronicznej. “Nauka wykazała, że ​​jest gorsza niż tłuszcze zwierzęce, na poziom cholesterolu, z tego powodu wiele restauracji pozbyło się tego rodzaju oleju spożywczego”.

Fernstrom nazywa Big Catch “potrójnym whammy” – trzy smażone potrawy na jednej płytce, każda zapakowana z niezdrowym, zatykającym tętnice tłuszczem.

“Nie potrzebujesz CSPI, aby powiedzieć ci, że ten posiłek jest odżywczym koszmarem i okropnym wyborem w każdych warunkach” – powiedziała.

Ale jeśli trafisz do restauracji typu fast food w ten świąteczny weekend, Fernstrom ma kilka rad, jak dokonać najlepszego wyboru. Po pierwsze, zawsze zmniejsz rozmiar do najmniejszej porcji, a gdy tylko możesz, wybierz pieczone lub grillowane nad smażonymi opcjami.

Na przykład w przypadku Long John Silver’s zamówienie “Hold the Batter Cod” lub “Hold the Batter Shrimp” ma zero gramów tłuszczów trans i tłuszczów nasyconych, a oba produkty są bliższe 100 kaloriom, zgodnie z informacją o wartości odżywczej. do strony internetowej sieci. W menu dostępne są niesmażone dodatki, takie jak zaprawiona fasolka szparagowa, ryż lub pieczony ziemniak, z których wszystkie mają zero gramów tłuszczu trans i niską do zerowej gramów tłuszczów nasyconych.

“Nie dajcie się zwieść oszustom dla zdrowych potraw, takich jak” smażone w cieście ryby “- radzi Fernstrom. “Pałkarz i olej są zdrowymi negatywami, a jeśli chcesz ryby, wybierz pieczone lub z grilla Większość menu ma pieczone opcje – lub możesz po prostu o to poprosić. Jeśli lubisz smażoną opcję, gdy jesteś w restauracji jako przysmak, wybierz jeden opcja. Smażona ryba? Weź sałatkę i pieczone ziemniaki. Chcesz hush puppies? Podwaj na warzywa i wybierz pieczony filet z ryby. “