“To była długa jazda”: rodzina Texas wita pięcioraczki – 4 dziewczynki i 1 chłopca

Trochę po 3 po południu 18 marca baby Mia poznała rodziców, Stevena i Michelle Seals z Maud w Teksasie. Wkrótce potem Tessa dołączyła do swojej siostry. Potem przyszedł na świat brat Brant, a za nim Gracie, potem Rayleigh.   

Seul pięcioraczki – cztery dziewczynki i jeden chłopak – dołączają do starszego brata, Brady’ego, który ukończył 2 marca 15 marca. Są to pierwsze zestawy pytań od Baylor University Medical Center w Dallas podczas jego 110-letniej historii.  

The Seals quintuplets are the first quintuplets ever born at Baylor University Medical Center in its 110+ year history. Nearly two dozen physicians an...
Jeden z pięciu pięcioraków urodzonych przez Michelle i Steven Seals. Wszystkie dzieci są zdrowe i mają się dobrze.Dzięki uprzejmości Baylor / Today

“Wiedzieliśmy wcześnie, że są wielokrotności” – powiedziała podczas konferencji prasowej Michelle Seals. “Myślałem, że wielokrotności były bliźniakami, ale na początku chcielibyśmy wrócić i zobaczyć więcej … byliśmy w szoku.”

W 29 tygodniu dzieci urodziły się na odcinku C.

The Seals quintuplets are the first quintuplets ever born at Baylor University Medical Center in its 110+ year history. Nearly two dozen physicians an...
Pięcioksiąg urodził się w przekroju C po 29 tygodniach. Obejmują one wagę od 2 funtów, 8 uncji do 3 funtów, 6 uncji.Dzięki uprzejmości Baylor / Today

Michelle doświadczyła trzech poronień, zanim Brady i lekarze podejrzewali, że nie rozwijała dojrzałych jaj. Po zabiegach płodności foki wiedziały, że wielokrotności były możliwe. 

“Myśleliśmy, może bliźniaki, nigdy pięć”, powiedziała Michelle.

Wszystkie pięć dzieci waży od 2 funtów, 8 uncji do 3 funtów, 6 uncji. Wszyscy są w oddziale intensywnej terapii noworodków i mają się dobrze. Lekarze twierdzą, że niemowlęta miały trochę mleka z karmienia przez zgłębnik i wszystkie z nich, ale wkrótce Mia zostanie zdjęta z respiratorów. 

Kiedy dzieci mają od siedmiu do ośmiu tygodni, lekarze oczekują, że powinni być wystarczająco silni, aby wrócić do domu.

“Jestem gotowy, aby ośmioro z nas było w domu. Gotowi do rozpoczęcia życia “- powiedziała Michelle.

Podczas gdy mama i tata są podekscytowani, starszy brat Brady pozostaje nieświadomy, ilu maluchów dołączy do swojej rodziny.

The Seals quintuplets are the first quintuplets ever born at Baylor University Medical Center in its 110+ year history. Nearly two dozen physicians an...
Tata Steven z jednym z nowonarodzonych pięcioraków. Dzieci są obecnie monitorowane na oddziale NICU Baylor University Medical Center. Dzięki uprzejmości Baylor / Today

“On nie ma pojęcia, co się stanie po jego myśli … ale myślę, że będzie wielkim bratem” – powiedziała Michelle.

Przez 14 tygodni doświadczyła porannej choroby, ale kontynuowała pracę jako nauczyciel w szkole podstawowej w Maud do przerwy świątecznej. Michelle była wtedy na łóżku w domu przed przybyciem do Baylor w 23 tygodniu ciąży. 

Szpital miał sześć tygodni na przygotowanie się na porody mnogie. Ogółem do zabrania dzieci na świat potrzeba było dwóch położników, czterech pielęgniarek pracujących i dostarczających, jednego anestezjologa, dwóch certyfikowanych anestezjologów pielęgniarskich, sześciu pielęgniarek NICU, siedmiu neonatologów i pięciu terapeutów oddechowych. Zespół noworodków dbał o każde dziecko po urodzeniu.

“To była dla nas długa jazda, zdecydowanie była to interesująca jazda i chcielibyśmy jeszcze raz podziękować,” powiedział Steven Seals.