The Bachelor’s Taylor zajmuje się inteligencją emocjonalną, czy ona ma rację?

W tym tygodniu fani “The Bachelor” otrzymali porzuconą lekcję inteligencji emocjonalnej, gdy jedna z “pań”, Taylor, wyjaśniła swojej kawalerce, współlokatorce Corinne, że brak jej dojrzałości i inteligencji emocjonalnej, aby być z tym sezonowym kawalerem, Nick Viall.

Później w odcinku, Corinne zareagowała jak prawdziwy kawalerski czarny charakter, nazywając Taylora “wielkim potworem z bagien”.

Podczas gdy żadna z kobiet nie wykazała inteligencji emocjonalnej, uproszczona definicja Taylora, że ​​”rodzaj przemawia do samoświadomości”, jest prawdziwa, ale inteligencja emocjonalna jest z pewnością bardziej skomplikowana niż ta.

“Inteligencja emocjonalna odnosi się do wyższego poziomu świadomości emocjonalnej. Zdajesz sobie sprawę z własnych emocji i jesteś świadomy emocji innych ludzi “- wyjaśnia dr Gail Saltz, psychiatra i autor książki” Potęga różnych: związek między nieładem a geniuszem. “Chciałbym zapytać, jak bardzo inteligencja emocjonalna jest obecna w takim programie.”

POWIĄZANE: “Kawaler” uwielbia dwie kobiety. Czy naprawdę może się to zdarzyć każdemu?

Podczas gdy Taylor może znać definicję inteligencji emocjonalnej, jej wykład Corinne pokazuje, że ona brakuje to także. Ktoś o wysokiej inteligencji emocjonalnej zrozumie, że ludzie nie doceniają protekcjonalnych dyskusji.

Mimo że trudno jest dostrzec inteligencję emocjonalną u Taylora, Corinne i innych zawodników z licencjatu, łatwo zauważyć to u tych, którzy ją posiadają. Oto kilka rzeczy, które ludzie z wysokim inteligencją inteligentnie robią inaczej.

Hoda i Jenna dzielą najlepsze “śmieszne cele” z romcom

27 lipca 2016 r03:29

1. Czytali pokój.

Osoby o wysokich emocjonalnych IQ mogą dostrzec to, co czują inni ludzie. Nigdy nie powiedzieliby brudnego dowcipu podczas spotkania, bo to złe miejsce. Zamiast tego będą go zapisywać na szczęśliwą godzinę. Rozumieją, jak powinni się zachowywać, bez cienia lub niezręczności.

“Subtelnie odczytują sytuację”, powiedział Saltz. To subtelne zrozumienie pomaga im działać naturalnie we wszystkich sytuacjach.

POWIĄZANE: 5 znaków ostrzegawczych relacji pary nigdy nie powinny ignorować

2. Są uważni.

Bycie emocjonalnie inteligentnym nie oznacza, że ​​ludzie są nadmiernie emocjonalni. Ale potrafią powiedzieć, kiedy zaczynają coś czuć i zaadresować.

Weź odpowiedź Corinne na Taylora, nazywając ją potworem bagiennym. Ktoś z wysoką inteligencją emocjonalną rozpoznałby, że jest wściekła, zastanawia się dlaczego i próbuje rozwiązać problem w zdrowy sposób. Emocjonalnie inteligentna osoba rozpoczynałaby dyskusję na temat swoich uczuć z osobą, która skrzywdziła ich bez wzywania imienia.

“Biorą swoją świadomość i wykorzystują ją do rozwiązywania problemów” – powiedział Saltz.

POKREWNE: Poznaj rodzinę 6 osób, które faktycznie mieszkają w domu kawalerskim

3. Są empatyczni.

Rozumieją, kiedy współpracownik lub przyjaciel jest smutny, po prostu obserwując. Następnie pytają, czy mogą pomóc.

“Są świadomi emocji, potrzeb i trosk innych ludzi. Biorą pod uwagę emocjonalne sygnały “- powiedziała Ann Kearney-Cooke, psycholog z Cincinnati Psychotherapy Institute.

Chociaż Taylor mogła się zorientować, że Corinne czuje się niepewnie, z pewnością nie próbowała jej pomóc. Po prostu wykorzystała tę niepewność.

Poznaj rodzinę, która mieszka w domu kawalerskim

19 stycznia 2017 r00:39

4. Są asertywni.

Ludzie inteligentni emocjonalnie rozumieją innych i próbują wczuć się w nich, ale to nie znaczy, że stali na drugim miejscu. Stanowią swoje potrzeby, ponieważ są asertywne, ale nie agresywne.

“Oni są dobrzy w byciu rzecznikami dla siebie”, powiedział Kearney-Cooke. “Czasami muszą ustalać granice.”

5. Są ciekawi.

Kiedy emocjonalnie inteligentni ludzie czegoś nie rozumieją, zadają pytania, aby to zrozumieć.

“Będą ciekawi,” powiedział Kearney-Cooke. “Biorą pod uwagę punkty, które robi druga osoba, a także zdają sobie sprawę z tego, co dzieje się z tą osobą i jakie są ich potrzeby, a następnie negocjują.”