Szukam ciszy: jak to jest w jednym z najcichszych pokoi na świecie

Goście, którzy spędzają czas w jednym z najcichszych pokoi na planecie, słyszą, jak poruszają się stawy, bicie ich serc, skrzypienie szyjek i napompowanie płuc. Nieco bulgocący żołądek może brzmieć gromem. Ciało to show.

Witamy w komorze bezechowej w Orfield Laboratories w Minneapolis w stanie Minnesota – raz ogłoszonej najcichszym miejscem na ziemi przez Guinness World Records. (Tytuł został przeniesiony do pokoju w centrali Microsoftu w Redmond w stanie Waszyngton).

Ściany, podłoga i sufit są całkowicie pokryte klockami z włókna szklanego pochłaniającymi dźwięki, w ten sposób mierzony jest poziom hałasu negatywny w decybelach lub poniżej progu doskonałego ludzkiego słuchu.

Jest tak cicho, że niektórzy ludzie odstraszają, zwłaszcza, że ​​personel zazwyczaj odwiedza gości w komnacie po ciemku, odbierając zarówno sygnały dźwiękowe, jak i świetlne, co może być dodatkowo dezorientujące, powiedział Steve Orfield, prezes Orfield Laboratories. Ludzie trwają od 45 minut do godziny maksymalnej, zanim się zdenerwują.

Resetowanie naszych mózgów, znajdowanie spokoju

Jednak wielu odwiedzających uważa, że ​​jest to miejsce spokojne i mile widziane z dala od zgiełku świata i ciągłych alarmów od gadżetów. Orfield, który bada, w jaki sposób ludzie postrzegają dźwięki, wierzy, że cisza może być terapeutyczna.

“To coś, co nie kosztuje nas nic, musimy dotrzeć do nikąd, aby je znaleźć, mamy całkowitą kontrolę nad tym”, powiedział Orfield DZISIAJ.

“Mamy – bez ponoszenia kosztów – rozwiązanie na wielką skalę pokoju i dezaktywacji, a my po prostu tego nie robimy. Nawet ludzie w średnim wieku siedzą ze słuchawkami w biurze i słuchają muzyki przez cały dzień. “

Orfield odwiedził komnatę bezechową “zresetować ich mózgi” i znaleźć spokój. Pewien człowiek z autyzmem powiedział mu: “Od lat nie czułem się tak dobrze” – wspominał. Okresy milczenia mogą pomóc osobom cierpiącym na PTSD lub zaburzenia lękowe, ale potrzeba więcej badań w tej dziedzinie, powiedział.

Główne zastosowanie komory bezechowej jest komercyjne, a firmy używają jej do testowania poziomu głośności produktów takich jak rozruszniki serca, defibrylatory lub inne urządzenia do implantacji.

Głośny hałas drogowy może być szkodliwy dla zdrowia

24 czerwca 2015 r00:27

Poza laboratorium hałas jest nieunikniony – prawdziwy problem we współczesnym świecie.

Zanieczyszczenie hałasem w biurach typu open-plan jest obecnie powszechną skargą, a co szósty pracownik twierdzi, że negatywnie wpłynęło to na jego dobre samopoczucie, wynika z nowego sondażu przeprowadzonego przez 500 dyrektorów i pracowników.

Pracownicy, którzy byli narażeni na hałas w miejscu pracy, mieli większe prawdopodobieństwo wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi, podwyższonego cholesterolu i problemów ze słuchem, co znalazło kolejne badanie.

Twoje ciało nie przyzwyczaja się do hałasu

Hałas środowiska, taki jak ruch uliczny, może zwiększać ryzyko chorób serca, a także zaburzeń snu i związanych ze stresem zagrożeń dla zdrowia psychicznego – zauważyła Światowa Organizacja Zdrowia.

“Jeśli definiujesz zdrowie jako przyzwoitą jakość życia, to hałas poważnie utrudnia twoje dobre samopoczucie”

W rzeczywistości odczuwanie “dokuczliwego hałasu” z samochodów, samolotów, konstrukcji i innych źródeł wiązało się z depresją i lękiem.

“Jeśli definiujesz zdrowie jako przyzwoitą jakość życia, hałas poważnie przeszkadza twojemu samopoczuciu”, powiedział Arline Bronzaft, psycholog środowiskowy z Nowego Jorku, który od dziesięcioleci bada wpływ ludzi na hałas..

“Hałas może wywoływać stres, a stres może rozkładać ciało.”

Twoje ciało nie przyzwyczaja się do radzenia sobie z hałasem; po prostu się do tego przystosowuje – ale zauważyła, że ​​kosztem fizycznym i psychicznym. W przełomowym badaniu przeprowadzonym przez firmę Bronzaft stwierdzono, że dzieci siedzące w klasie przy torach kolejowych były w tyle w porównaniu z dziećmi w tej samej szkole, które siedziały w cichej części budynku..

Zanieczyszczenie hałasem w porcie lotniczym związane z chorobami serca

Oct.09.201300:19

Jako członek zarządu GrowNYC, organizacji non-profit, której celem jest poprawa jakości życia w mieście, ludzie często dzwonią do niej, jeśli nie są w stanie rozwiązać problemu z hałasem. Musiała zerwać z sąsiadami, walcząc ze sobą o stereosy lub ciężkie kroki.

“[Hałas] naprawdę cię denerwuje, to cię denerwuje. Powoduje także coś innego: mówi, że nie panujesz nad własnym życiem – powiedział Bronzaft. “Hałas to niekoniecznie głośne dźwięki. Są natrętne dźwięki, które przeszkadzają ci mentalnie i fizycznie. “

Oznacza to, że dźwięki przypominają ciągłe powiadomienia o smartfonach, które zatapiają ludzi.

Jak sobie radzić:

Najpierw uświadom sobie konsekwencje zdrowotne hałaśliwej pracy lub życia na głośnej ulicy i zdecyduj, czy musisz dokonać zmiany.

  • Musimy mieć trochę spokoju w naszym życiu.

“Jest dobre dla ciała, jest dobre dla głowy i jest dobre dla duszy” – powiedział Bronzaft. “Doceniam ciszę, myślę, że to ważne.”

  • Rób regularne ciche przerwy.

Zdaj sobie sprawę, że masz wybór odnośnie hałasu, powiedział Orfield. Większość ludzi może wejść do pokoju, zamknąć drzwi i patrzeć przez okno, aby oglądać przyrodę. Zdejmij wkładki douszne. Słuchawki z redukcją szumów mogą być dobre, ale mogą również odłączyć Cię od ludzi wokół ciebie.

  • Jeśli mieszkasz w hałaśliwym otoczeniu, podejmij kroki, aby zabezpieczyć dom przed dźwiękiem.

Bronzaft ma okna z podwójnymi szybami, aby nie hałasować w Nowym Jorku, więc jest to jej spokojna świątynia.

  • Regularnie szukaj dźwięków natury.

Słuchanie ptaków, wiatr i płynąca woda mogą nas uspokoić i pocieszyć. “Potrzebujemy tego uspokajającego efektu” – powiedział Bronzaft.

  • Całkowita cisza nie zawsze jest konieczna.

Istnieje wiele dobrych dźwięków, powiedział Bronzaft. To zależy od tego, co lubisz, ale dzieci śmiejące się, bliscy mówią, miękka muzyka gra może być cudowna. Nie są wymagane słuchawki redukujące hałas.

Śledź A. Pawłowskiego na Facebooku, Instagramie i Twitterze.