Szczęśliwie małżeństwo uważa rozwód, aby pokryć koszty opieki zdrowotnej córki

Jake i Maria Grey są szczęśliwym małżeństwem z dwójką dzieci. Ale rozważają rozwód, ze względu na jedno z ich dzieci.

Para z Teksasu twierdzi, że jest to jedyny sposób, w jaki ich niepełnosprawna ruchowo córka może kwalifikować się do Medicaid i uzyskać opiekę zdrowotną, której potrzebuje.

Ta szczęśliwa para małżeńska rozważa rozwód, aby zapewnić opiekę zdrowotną niepełnosprawnemu dziecku

Jul.11.201802:36

Greys ożenił się dziewięć lat temu na plaży na Florydzie. Od tego czasu stali się dumnymi rodzicami dwóch córek, dwuletniego Fairena i sześcioletniego Brightona, który urodził się z rzadką chorobą genetyczną, zespołem Wolfa-Hirschhorna. W dalszym ciągu noworodka Brighton wymaga całodobowej uwagi.

“Nie będzie w stanie być sama w sobie i wymaga całodobowej opieki” – powiedziała Maria Gray.

Para starała się, aby Medicaid pomógł w pokryciu rosnących kosztów medycznych, ale Jake zarabia za dużo – 40 000 $ – aby rodzina mogła się zakwalifikować. Szarzy wystąpili o pomoc państwową, ale nie oczekują, że dostaną ją z powodu miejsca, w którym znajdą się na liście.

“Jesteśmy 60 000”, powiedziała Maria.

Maria and Jake Grey are considering a divorce to qualify for Medicaid health care for daughter.
“Próbujesz cokolwiek, jeśli chodzi o twoje dziecko” – mówi Maria Grey z córką Brighton.

DZISIAJ

Właśnie dlatego para rozważa rozwód. Pozwoli to Marii stać się samotną, bezrobotną matką i zakwalifikować ją do Medicaid. Para powiedziała, że ​​może to być jedyny sposób, w jaki rodzina może uzyskać pomoc, której potrzebują, aby opiekować się Brighton.

“Nie powinniśmy składać tej ofiary, aby uzyskać nasze dziecko Medicaid” – powiedziała Maria Gray.

Jake Gray, weteran armii, powiedział, że rodzina ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne, ale nadal wydaje około 15 000 dolarów rocznie z własnej kieszeni.

“Tonie nas, abyśmy starali się nadążyć za swoimi medycznymi kosztami” – powiedział – “Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby utrzymać ją na powierzchni, i osiągniemy punkt, w którym nie możemy tego zrobić. i nie będziemy mieć innej opcji. Nie wiemy, co robić. “

Jake and Maria Grey are considering a divorce to get their daughter on Medicaid.
Jake i Maria Gray pobrali się dziewięć lat temu.DZISIAJ

Para powiedziała, że ​​słyszała o innych rodzinach w tym samym rozdzierającym serce dylemacie.

“Nie szukamy miłości, nie szukamy pieniędzy ani darowizn. Nie chcemy GoFundMe – nie chcemy tego – powiedziała Maria. “Potrzebuję państwa, aby przyspieszyć i zapewnić nam korzyści, których potrzebujemy.

Szaraki mówią, że upubliczniają swoją walkę o pomoc w zwiększaniu świadomości na temat ich sytuacji i zachęcają innych w podobnej sytuacji do przemawiania. Mówią, że zrobią wszystko, co konieczne, aby pomóc swojej córce.

“Ona jest czystą i piękną duszą” – powiedziała Maria – “Mamy szczęście, że to mamy i nie zmienię tego na nic”.

Loading...