Skarga do sądu z wnioskiem o próbkę szminki spowodowała opryszczkę

Ping pacjenci często używają próbek kosmetyków, aby przetestować nowe odcienie szminki lub cienia do powiek. Pewna kobieta z Kalifornii twierdzi, że pomadka do ust pobudziła ją niespodziewanym spojrzeniem – doustną opryszczką.

Elena Davoyan twierdzi, że nabawiła się opryszczki w ustach po użyciu testera makijażu w sklepie Hollywood Sephora w 2015 r., Kiedy “próbowała szminki z przykładowych przypadków”, zgodnie z pozwem złożonym w Kalifornii w dniu 26 października 2017 r. W Sądzie Najwyższym Kalifornii Los Angeles Hrabstwo Angeles. Pozew twierdzi, że Davoyan “nigdy wcześniej nie miał opryszczki ani opryszczki”.

szminka samples
Kobieta pozwała Sephorę, ponieważ twierdzi, że firma nie ostrzegła jej, że użycie szminki może spowodować opryszczkę. Zasoby Shutterstock

Pozew mówi także, że sklep zachęca do korzystania z próbek bez odpowiedniego ostrzeżenia ich o zwiększonym ryzyku zachorowania, takim jak opryszczka. Pozew twierdzi, że Sephora powinna ostrzegać i chronić konsumentów, a Davoyan żąda 25 000 $ odszkodowania, aby pomóc w jej emocjonalnym cierpieniu związanym z jej chorobą.

Sephora dostarczył DZISIAJ z oświadczeniem:

“Podczas gdy naszą polityką jest nie komentowanie sporów, zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejszym priorytetem. Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii higieny produktów i staramy się przestrzegać najlepszych praktyk w naszych sklepach. “

Makijaż z pewnością może zawierać zarazki, które mogą rosnąć na powierzchni testera i rozprzestrzeniać się poprzez “podwójne zanurzenie”, mówią eksperci.

Jednym prostym składnikiem jest wszystko, czego potrzebujesz, aby naprawić łamiący się makijaż

23.2.201701:00

“Możesz całkowicie dostać infekcję opryszczki od testera makijażu”, powiedziała Whitney Bowe, dermatolog z Nowego Jorku za pośrednictwem poczty elektronicznej. “Im więcej” podwójnego zanurzania “, tym większa szansa na rozprzestrzenienie się wirusów lub bakterii przy kasie do makijażu. “

W badaniu przeprowadzonym w 2010 roku przez badacza nauk biologicznych Elizabeth Brooks odkryto, że próbki kosmetyczne zawierały streptę, E. coli i staph. Przez dwa lata Brooks, wówczas profesor na Uniwersytecie Rowan w New Jersey, badał testery makijażu na stanowiskach do makijażu, specjalistycznych sklepach i aptekach.

W sobotę, w najbardziej ruchliwy dzień tygodnia, 100 procent próbek miało na sobie jakiś rodzaj zarazków.

Podczas gdy eksperci zgadzają się, że próbki makijażu mogą rozprzestrzeniać opryszczkę doustną, zauważają również, że wirus opryszczki jamy ustnej jest niezwykle powszechny. Medycyna Johns Hopkins szacuje, że nosić ją będzie od 50 do 80 procent dorosłych osób.

“Większość osób dorosłych byłaby narażona na wirusa opryszczki pospolitej” – powiedział dr Laura Ferris, dermatolog z UPMC i dyrektor badań klinicznych. “Kiedy ludzie przychodzą z zimną wrzodą, tak naprawdę nie wiedzą, jak to dostali.”

Dzieje się tak, ponieważ ludzie często chorują na opryszczkę i nie od razu odczuwają opryszczkę. Niektórzy nigdy nie mają opryszczki, mimo że mają wirusa i mogą go rozprzestrzenić na innych. U osób, u których występują objawy, w miejscu zakażenia mogą pojawić się bolesne pęcherze lub owrzodzenia.

Eksperci nie są pewni, jak długo wirus opryszczki żyje na powierzchni. Ferris ocenia, że ​​byłby najbardziej zjadliwy około 10 minut po wylądowaniu na powierzchni, ale mógł zarazić kogoś kilka dni później. Ale, Ferris powiedział, że większość ludzi ma opryszczkę przed wspólnym piciem lub pocałowaniem kogoś.

“Ogromna większość infekcji opryszczką pochodzi ze kontaktu skóry z skórą” – powiedziała.

Podczas gdy opryszczka w jamie ustnej powoduje brzydkie opryszczki, u zdrowych dorosłych wirus nie stanowi dużego zagrożenia dla zdrowia, z wyjątkiem bólu i dyskomfortu.

Ale Ferris uważa, że ​​ludzie powinni pominąć używanie jakiegokolwiek produktu, który dotykał skóry innej osoby. Może to oznaczać, że nie spróbujesz tego nowego odcienia szminki, jeśli nie wiesz, że produkt jest próbką do indywidualnego użytku lub makijaż jest używany tylko na waciku lub pędzelku – nie bezpośrednio na ludziach.