Scott Baio opowiada o walce z guzem mózgu żony: “Ona jest dla nas wszystkim”

Uczenie się, że twój partner ma guz mózgu, jest niszczycielskie dla każdego. Ale jeśli masz dziecko z tą osobą, pojawia się szczególny rodzaj lęku. Mama lub tata mogą się zastanawiać: “Jeśli zajdzie gorszy scenariusz, w jaki sposób moje dziecko dorośnie bez drugiego rodzica?”

Tak właśnie myślał Scott Baio, gdy dowiedział się, że jego żona, Renee, zdiagnozowano u niego guzy mózgu z powodu oponiaka. Para ma 7-letnią córkę razem, Bailey DeLuca.

W “Entertainment Tonight”, Scott, 55 i Renee, lat 42, mówili o tym, jak poradzili sobie z małą Bailey.

Scott Baio, Renee Sloan and their daughter Bailey
WOODLAND HILLS, CA – WRZESIEŃ 21: Aktor Scott Baio z jego żoną Renee Sloan i córką Bailey Baio uczęszcza do Scott Baio 1st roczny turniej charytatywny golfowy korzystający z Bailey Baio Angel Foundation w Woodland Hills Country Club na 21 września 2015 w Woodland Hills w Kalifornii . (Zdjęcie: Lilly Lawrence / Getty Images)Lilly Lawrence / Getty Images

Obaj pasowali do białych, filmując ten odcinek podczas pierwszego turnieju sławnego golfa dla Fundacji Bailey Baio Angel, którą Baios założyli, gdy Bailey urodził się i został źle zdiagnozowany z rzadkim zaburzeniem metabolicznym o nazwie kwasica glutarowa typu 1. Bailey jest teraz w porządku , ale Baios są zobowiązani do podnoszenia świadomości na temat znaczenia badań przesiewowych noworodków pod kątem tego schorzenia.

“Chodziło o nasze dziecko” – powiedział Scott. “Byłbym zdruzgotany dla naszej córki, ponieważ ona jest dla nas wszystkim, więc to by ją zmiażdżyło.”

Renee opisała przełomowy moment tuż przed tym, jak ona i jej mąż przekazali wiadomość Baileyowi.

“Zanim powiedzieliśmy naszej córce, [Scott] położył głowę na moim ramieniu w kuchni i zapłakał, a nasza córka była tego świadkiem, a ona powiedziała:” Mamo, dlaczego płaczesz z tatusia? Musisz przeprosić. Przepraszam, że tatuś płacze “- powiedziała Renee.

POWIĄZANE: Ciężarna mama z nieoperacyjnym guzem mózgu skupia się na tworzeniu szczęśliwych wspomnień

Renee powiedziała, że ​​szybko przeprosiła “Tatusia” za to, że go płacze.

“Po prostu musisz być silny”, stwierdziła.

Scott przyznaje Renee, że pomagała mu zachować silną pozycję w tych ciężkich czasach, podczas gdy Renee mówiła o jej głębokiej wierze.

“Powiem ci, że moja wiara w Boga jest większa niż strach przed nieznanym” – powiedziała Renee.

Scott oklaskiwał solidną wiarę swojej żony w czerwcu, kiedy dzielił się straszliwymi wiadomościami zdrowotnymi ze swoimi fanami na Facebooku.

POWIĄZANE: Wdowiec odzwierciedla ofiarę żony, aby pominąć leczenie raka, aby uratować dziecko

To nie jest rodzina po raz pierwszy radząca sobie z dewastującymi diagnozami. Pięć lat temu stanęła w obliczu wczesnych stadiów raka piersi. Na szczęście jej trzy lumpektomie zakończyły się sukcesem.

Aktualna sytuacja zdrowotna Renee jest mniej jasna. Nowotwory mózgu są typowo łagodne, ale ich zwykły wzrost może powodować poważne problemy, które mogą być śmiertelne.

Badanie łączy kontrolę urodzeń z ryzykiem nowotworów mózgu

22 stycznia 2015 r02:48