Sarah Silverman mówi o depresji, atakach paniki: “Wciąż mam spirale w dół”

Komediantka Sarah Silverman otworzyła się na temat życia z depresją i ataków paniki w nowym eseju, mówiąc, że pierwsze oznaki kłopotów pojawiły się, gdy miała zaledwie 13 lat.

“Wyjeżdżałem z autobusu na wycieczkę szkolną”, powiedział Silverman Glamour. “Podróż była żałosna: niestety, łóżko było bardziej wilgotne, a Pampersa ukryłem w moim śpiworze – gigantyczny i haniebny sekret do noszenia”.

Depresja uderzyła “tak szybko, jak słońce chowa się za chmurką”, powiedziała, a Silverman, jako młoda dziewczyna, zaczął mieć ataki paniki.

Sarah Silverman
HOLLYWOOD, CA – MAJ 27: Comedienne Sarah Silverman uczęszcza Alliance dla praw dziecka ‘prawić Śmiać się korzyść przy Avalon na Maju 27, 2015 w Hollywood, Kalifornia. (Zdjęcie: Alberto E. Rodriguez / Getty Images)Plik Getty Images

“Ludzie używają” ataku paniki “bardzo przypadkowo tutaj w Los Angeles, ale nie sądzę, że większość z nich naprawdę wie, co to jest – powiedziała. “Każdy oddech jest ciężki, umierasz zamierzać umrzeć. To przerażające. “

Silverman, 44, pisał o tym, że widział kilku terapeutów, w tym jednego, który się powiesił, i swoją historię z lekami, ujawniając, że w pewnym momencie przyjmowała 16 tabletek Xanax dziennie. Chociaż nauczyła się radzić sobie z chorobą, nadal pobiera niewielką dawkę Zoloft i idzie na terapię, powiedziała.

POWIĄZANE: Sarah Silverman opłakuje stratę swojej matki emocjonalnym hołdem

To nie znaczy, że bitwa się skończyła: “I nadal mam spirale w dół, dni, kiedy muszę się zaciągać na scenie, aby zrobić stand-up lub po prostu tweetuję teksty Morrissey z mojego łóżka,” powiedział Silverman.

Silverman, którego matka zmarła w sierpniu, również ujawnił, jak trudno było nakręcić jej nowy film “I Smile Back”, 23 października, film o kobiecie, która, podobnie jak sama komedia, zmaga się z depresją.

“Po tym, jak owinęliśmy się, a ja w końcu pozbyłem się tego ciężaru, tak się ucieszyłem, że nakręciłem ten film” – powiedziała. “Może to nie było zabawne, ale było to najlepsze: było przerażające, to sprawia, że ​​rośniesz, poza tym nie jestem szczupła w moim życiu, uwielbiam jeść lunch z przyjaciółmi. Śmieje się, że wychodzą z pokoju pisarzy Uwielbiam brać gorącą kąpiel w zimny dzień Kocham słuchać radia, kocham mojego chłopaka i chcę spędzić z nim życie. “

Sarah Silverman pisze wzruszający hołd dla swojego psa

Sep.08.201302:11