Rodzina wypowiada się po tym, jak tęgorożce zarażają się kontraktem z pochowaniem w piasku

Po tym, jak nastolatek zarósł tęgoryta na plaży na Florydzie, jego rodzina wypowiada się, aby zwiększyć świadomość na temat pasożyta.

“To był koszmar, absolutny koszmar. Zostanie trwale okaleczony “, powiedział Kelli Dumas z Memphis DZISIAJ.

Po a trip to the beach a month ago, Michael, 17, has been battling a serious hookworm infection. Mom, Kelli Dumas, wants to raise awareness about it.
Po podróży na plażę miesiąc temu, Michael, 17 lat, boryka się z poważną infekcją tęgorca. Mama, Kelli Dumas, chce podnieść świadomość na ten temat.Dzięki uprzejmości Kelli Dumas

Rodzinna gehenna zaczęła się ponad miesiąc temu, kiedy Michael, 17 lat, odwiedził Pompano Beach na Florydzie, aby odbyć podróż misyjną. Pewnego dnia on i jego przyjaciele zrobili sobie przerwę i odwiedzili plażę, gdzie wykopali dziurę w piasku. Po kilku błaganiach Michael wskoczył do środka i zakopali go pod szyją. Jeden z opiekunów zrobił zdjęcie nastolatki śmiejącej się na piasku i wysłał ją do Dumasa z wiadomością: “Chcę, żebyś wiedział, że zgłosił się na ochotnika”.

W środku nocy Michael obudził się z uczuciem swędzenia, więc wziął prysznic. Później jego uszy zaczęły boleć i pomyślał, że ma infekcję ucha. Następnie Michael opracował nowy, niezwykły objaw: czerwone wypukłe kropki, które zmieniły się w swędzącą wysypkę obejmującą jego stopy i łydki.

“Wysypka była naprawdę zła na obu nogach,” wyjaśnił Dumas.

W dniu 6 lipca zabrała Michaela z powrotem do pediatry, aby przeprowadzić kilka testów, a do 10 lipca mieli diagnozę: skórna larwa migrans. Jest to infekcja pasożytami pasożytniczymi, które żyją w psach i kotach. Nie wchłaniają się do krwioobiegu, więc robaki rozwijają się w skórze, powodując wysypkę.

“Nazywa się to również erupcją pełzania, ponieważ ludzie odczuwają swędzącą wysypkę na stopie, która jest miejscem przenikania” – powiedział dr Adam Friedman, profesor dermatologii w George Washington School of Medicine, który nie traktował Michaela. “Możesz rzeczywiście oglądać robaki migrujące przez skórę.”

Po being buried in the sand on the beach, Michael contracted hookworm and has been battling an infection for more than a month.
Po tym jak został pochowany w piasku na plaży, Michael nabawił się tęgoryjca i przez ponad miesiąc borykał się z infekcją.Dzięki uprzejmości Kelli Dumas

Ludzie zarażają się po chodzeniu boso po piasku lub glebie skażonej odchodami zwierząt. Na szczęście jest to rzadkie.

“W Stanach Zjednoczonych jest to dość rzadkie”, dr Alex Viehman, specjalista chorób zakaźnych w UPMC w Pittsburghu, który nie traktował Michaela. “Otrzymujesz reakcję często po przeniknięciu robaków do skóry. Układ odpornościowy organizmu próbuje z tym walczyć. “

Nie ma szczepionki na tęgorogów, powiedział Viehman, więc unikanie larw (które mają zęby, które przebijają nienaruszoną skórę) jest jedynym sposobem, aby temu zapobiec. Choć jest to rzadkość, zachęca ludzi podróżujących do Afryki Subsaharyjskiej, Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej do noszenia butów i długich spodni, aby się chronić. Często występują tam różne rodzaje tęgoryjców.

Podczas gdy ten typ tęgoryjca zwykle umiera szybko, infekcja Michaela wydaje się rozprzestrzeniać. Podjął lek przeciwpasożytniczy i otrzymał miejscowy ciekły azot, aby go powstrzymać. Ale wciąż ma wysypki, rany pokrywają jego całe nogi i rozwinął wtórną infekcję Staphylococcus.

“Ma otwarte, rozległe rany” – powiedział Dumas. “Nie może założyć butów … nie może iść na trening piłkarski.”

Tymczasem sześciu z 17 osób w podróży misyjnej ma teraz tęgoryjca, powiedział Dumas. Skontaktowała się z działem zdrowia w Pompano Beach, aby poprosić ich o umieszczenie tablic ostrzegających gości o zaatakowaniu, ale powiedziała, że ​​departament powiedział jej, że nie mogą. Od tego czasu Departament Zdrowia Florydy prowadzi śledztwo w sprawie tęgoryjców, powiedziała. Departament zdrowia nie zwrócił prośby DZISIAJ o wywiad.

Dla more than a month, Kelli Dumas' son has been struggling with a hookworm infection. He has creeping rashes and sores all over his legs.
Od ponad miesiąca syn Kelli Dumasa zmaga się z infekcją tęgoryjcem. Ma pełzające wysypki i rany na nogach.Dzięki uprzejmości Kelli Dumas

Dumas po prostu chce, aby inni wiedzieli, że może dojść do infekcji tęgoryjcem.

“Mamy trudną drogę”, powiedziała. “Ale wierzę, że Bóg używa nas jako naczynia do podnoszenia świadomości.”