Robisz to źle! Oto właściwy sposób na umycie twarzy

Najwyraźniej jest to dobry i zły sposób na umycie twarzy. Wiele z naszych bezmyślnych nawyków oczyszczających twarz jest tak samo szkodliwych jak nasza skóra – mówi dermatolog Dr. Debra Wattenberg.

To prawda, że ​​niektóre z tych rzeczy są podpowiedziami, które prawdopodobnie słyszałeś wcześniej – ale to wciąż nie znaczy, że tak naprawdę robić im. Wattenberg identyfikuje częste błędy, które ludzie popełniają podczas mycia twarzy. (Ale, hej, wciąż jesteś daleko przed tą damą.)

1. Nie myjesz rąk w pierwszej kolejności.

2. Nie zdejmujesz najpierw makijażu.

3. Rozpływasz się za dużo środka czyszczącego. “To drażni twoją skórę”, mówi Wattenberg, który jest profesorem dermatologii w Mount Sinai Hospital w Nowym Jorku. “Potrzebujesz tylko około centa, a jeśli użyjesz więcej, zwiększysz ryzyko podrażnienia.”

4. Używasz niewłaściwego środka czyszczącego. Dla niektórych osób środki powierzchniowo czynne – substancje w mydłach, które powodują powstawanie bąbelków – mogą być zbyt ostre na skórze, mówi Wattenberg.

5. Szorujesz środek czyszczący zbyt mocno. Bądź miły dla twojej twarzy! “Niektórzy ludzie są bardzo szorstcy w stosunku do skóry; może powodować podrażnienie złamanych naczyń włosowatych i może powodować stan zapalny w skórze, gdy szorują zbyt mocno “, mówi Wattenberg.

6. Pocierasz twarz ręcznikiem, aby wyschnąć. Wattenberg wolałby raczej, żebyś poklepał się po twarzy.

7. Używasz brudnego ręcznika. Korzystanie z tej samej myjki przez ponad dzień lub dwa może podrażnić skórę, mówi.

8. Używasz zbyt upalnej lub zbyt zimnej wody. “Ekstremalne temperatury mogą również uszkodzić twoją skórę i wywołać więcej stanów zapalnych i podrażnień” – mówi Wattenberg.