Raport OKCupid pokazuje, ile randek zwykle trwa przed seksem

We wczesnych latach internetowych randek wielu wierzyło, że platforma była tylko dla smutnych kotów, społecznie niezręcznych frajerów i tego przerażającego sąsiada..

Ale dzisiaj serwisy randkowe i aplikacje są tak popularne, że nawet twoja babcia wie, co to znaczy “przesuwać w prawo” – cyfrowy sposób pokazywania zainteresowania inną osobą.

Kiedy OKCupid wprowadzono na rynek w 2004 roku, dopasowano go do ludzi w oparciu o sposób, w jaki odpowiadali na konkretne pytania, a następnie śledzili te dane.

Teraz, dziesięć lat później, firma opublikowała raport z opinii użytkowników od 2005 do 2015 roku i odkrył pewne zaskakujące trendy. Przede wszystkim: Mniej osób chce seksu na pierwszej randce.

Markevich Maria / Shutterstock / Markevich Maria

“Ludzie, którzy używają OKCupid, traktują priorytetowo miłość w stosunku do seksu” – powiedział JENENA ALMENDARS, dyrektor ds. Produktów w OKCupid. “Idealny czas na spanie z kimś to (między) trzy do sześciu randek, bardziej w środku – nie na początku, a nie po ślubie.”

POWIĄZANE: Aby być szczęśliwym razem, jak często para potrzebuje seksu?

Ogólnie rzecz biorąc, mniej osób, o 19 procent mniej, rozważało uprawianie seksu na pierwszej randce niż w 2005 r. Dane pokazały.

Opinie homoseksualistów na temat tego zmieniły się najbardziej. W 2005 roku 83 procent homoseksualistów uważało, że zasnęło z kimś w pierwszym dniu, ale w 2015 roku spadło do 57 procent.

OKCupid dating data
OKCupid

“Kiedy OKCupid zaczął gromadzić dane, zbierał dane dla bardziej obojętnej grupy osób. Początkujący użytkownicy każdej innej technologii są nieco inni – powiedziała Christine Whelan, dyrektorka inicjatywy Pieniądze, Relacje i Równość w Szkole Human Ecology na Uniwersytecie Wisconsin-Madison..

“Randki online stały się tak powszechne, że dane, które widzą są znacznie bardziej reprezentatywne [normy społecznej]”, powiedział Whelan, który nie był zaangażowany w raport OKCupid.

OKCupid dating data
OKCupid

Ale tylko dlatego, że użytkownicy OKCupid zwykle czekają na seks, nie oznacza, że ​​są pruderyjni.

Uczestnicy badania donoszą, że spodziewali się najlepszej płci w związku, który trwa przez resztę ich życia.

Nawet proste kobiety, które zwykle udzielały najbardziej konserwatywnych odpowiedzi, zgodziły się, że “aby związek był bardzo ważny, musi spełniać bardzo seksualne funkcje” – powiedział Almendares..

POWIĄZANE: Spice it up! 6 typowych artykułów gospodarstwa domowego, które mogą stanowić klucz do lepszego seksu

Mimo że użytkownicy OKCupid rzadziej uprawiali seks w pierwszej randce, ich poglądy na temat seksu pozostawały progresywne.

OK Kupidyn

Prawie połowa wszystkich użytkowników, czyli 48 procent, zgłosiła, że ​​liczba osób, z którymi ktoś spał, nie jest wielka.

Kobiety proste były najbardziej konserwatywne na tym froncie; 63 procent uważa, że ​​było wielu partnerów seksualnych, którzy byli zbyt liczni. (Liczba nie została podana.)

Stało się tak od 2005 r., Kiedy 80 procent prostych kobiet uważało, że istnieje granica akceptowalnych partnerów seksualnych.

“Dane pokazują, że seks jest bardziej pożądany … [proste kobiety] nie chcą losowego [seksu]”, powiedział Whelan. “Chcą sensownego związku. To znowu nie zmieniło się od 2005 roku. “

Podczas gdy informacje dostarczyły wgląd w trendy, eksperta od relacji i TODAY Tastemaker, Siggy Flicker powiedział, że dane nie pomagają ludziom znaleźć związku. Wydostanie się z prawdziwego świata.

“Z powodu technologii nie wychodzimy zbyt często. Nie patrzymy na siebie – powiedziała. “Nie korzystaj z Internetu zbyt długo. Zejdź z ekranu i wejdź do prawdziwego życia. “

OK Kupidyn

Zachęciła ludzi do odwiedzenia wielu stron, aby znaleźć potencjalne daty i ostrzegła ich, by nie zakochali się w profilu.

“Nie koncentruj się zbytnio na danych i treściach na papierze” – powiedziała. “Ktoś może być doskonały z tym, co jest na papierze, ale nie ma chemii.”

POWIĄZANE: Seks w kosmosie: Neil deGrasse Tyson wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć

Powiedziała, że ​​ludzie powinni iść na przynajmniej jedną randkę w tygodniu, jeśli chcą kogoś spotkać.

“Musisz zmusić się do opuszczenia swojej strefy komfortu. W życiu nie ma nic ważniejszego niż miłość “- powiedział Flicker.

Ile razy w tygodniu powinieneś uprawiać seks?

20 listopada 2015 r03:44