Przestań mnie dręczyć! Co (i nie) powstrzymuje przed letnimi szkodnikami

Lato jest w pełnej mocy, a to oznacza więcej komarów, kleszczy i innych przerażających gąsienic, które gryzą, żądlą i ssą. Wspaniały plener staje się dla wielu świetnym piknikiem – z nami w menu.

Jednak niektórzy ludzie są tak samo zaniepokojeni chemikaliami znajdującymi się w popularnych produktach odstraszających owady, ponieważ same są szkodnikami.

Przeszukuj Internet, aby znaleźć środki zaradcze, aby chronić się przed robakami, a znajdziesz stronę po stronie nietoksycznych wskazówek, od pocierania czosnkiem po wypychanie kieszeni w arkuszach do zmiękczania tkanin.

Letnie zagrożenia dla zdrowia: trujący bluszcz, pluskwy, więcej

28 maja 2013 r04:01

Aby poradzić sobie z tym wszystkim, DZISIAJ rozmawiał z dwoma ekspertami od błędów, dr Richardem Pollackiem, entomologiem zdrowia publicznego na Uniwersytecie Harvarda i współzałożycielem IdentifyUS oraz Joseph M. Conlon, emerytowanym entomologiem z marynarki wojennej, który jest teraz doradcą American Mosquito Control Association.

Podczas gdy obaj eksperci twierdzą, że trudno jest pokonać skuteczność produktów odstraszających owady opartych na DEET i obaj twierdzą, że te produkty są bezpieczne, o ile są używane zgodnie z zaleceniami, zgadzają się, że kilka naturalnych alternatyw wykonuje zaskakująco dobrą robotę. zwalczanie szkodników.

Pluj na to! W jaki sposób ślina może pomóc złagodzić ten letni problem ze skórą

Pomagają one w oddzieleniu faktów od mitów o tym, co przyciąga i odpycha błędy.

Komary przyciągają ciemne ubrania.

“Mamy setki różnych rodzajów komarów i każdy z nich ma prawdopodobnie swoje własne preferencje” – mówi Pollack. “Nie koniecznie wybrałbym kolor mojej odzieży w oparciu o to, czy komary są obecne, czy nie.”

Wypij miksturę zawierającą ocet jabłkowy, aby uniknąć błędów.

“Nigdy nie widziałem żadnych dowodów na to, że ma to jakiś wpływ” – mówi Pollack. “Chociaż dobrze jest gotować z!”

Conlon zgadza się. “Nie możesz spożywać niczego, co powstrzymałoby cię przed ukąszeniem przez komary. Nic tam nie ma. “

Potrzyj czosnek na skórze, aby odeprzeć owady.

“To powstrzymuje innych ludzi!”, Mówi Pollack.

“Czosnek jest znanym środkiem toksycznym dla komarów. Jeśli wrzucisz czosnek do wody, zabije on larwy komarów “, mówi Conlon. Jednak jako repelent nie jest zbyt skuteczny. “W badaniu z podwójną ślepą próbą w ogóle nie działało.”

Olejki eteryczne mają właściwości odstraszające owady.

“W rzeczywistości, niektóre z olejków eterycznych, olejów pochodzenia roślinnego, wykazały działanie odstraszające,” mówi Pollack, z cytrynowym olejem z eukaliptusa i cytryny prawdziwymi pretendentami. Mówi, że produkt o nazwie Nomo (lub Nomas w krajach Ameryki Łacińskiej), który nie jest sprzedawany w Stanach Zjednoczonych, zawiera olejek z trawy cytrynowej i eukaliptusa cytrynowego i działa cuda. “To naprawdę imponujące rzeczy. To smutne, że nie ma tu dostępu. “

Conlon zgadza się, że niektóre olejki eteryczne działają bardzo dobrze. “Olej z eukaliptusa cytrynowego, w szczególności, jest zarejestrowany w EPA jako repelent, a koncentrat 40 procent jest prawie tak dobry jak DEET” – mówi. “Olejek z rozmarynu, olej z drzewa cedrowego, cytronelina to środek odstraszający. Jednak, oleje eteryczne, jak mówi Conlon, są trudne w użyciu, ponieważ zbyt szybko ulatniają się ze skóry. “Dlatego tak naprawdę nie wzięli udziału w komercyjnych repelentach tak bardzo, jak prawdopodobnie mogli.”

Pacnięcie! Jak pozbyć się brzydkich letnich błędów

Jul.25.201303:10

Codziennie przyjmuj witaminę B, aby zwalczać owady.

“To jest w kategorii Old Wives Tales. Albo opowieści starego męża “- mówi Pollack.

Używaj bezzapachowych przyborów toaletowych i zapomnij o zapachach, a robaki nie ugryzą.

Dowody są słabe w tym kierunku, mówi Conlon. “Ludzie teoretyzują, że zapachy kwiatowe przyciągają komary, które przyciągają nektary do jedzenia. Prawdopodobnie lepiej nie mieć zapachów na zewnątrz, ale nie jestem świadomy żadnych badań, które zostałyby wykonane, co pozytywnie określa je jako atrakcyjne dla komarów. “

Prysznic z mydłem po przebywaniu w obszarach zdrewniałych zmyje kleszcze.

Natychmiastowe zdjęcie ubioru spowoduje zranienie ubioru, ale “Kiedy kleszcz się przyczepi, nie będzie zmywać” – mówi Pollack. Jeśli zobaczysz tick, Pollack mówi: “Znajdź to szybko i usuń natychmiast. Weź cienko zakończone pęsety i oderwij je. “Sugeruje zapisanie kleszcza, aby można go było odpowiednio zidentyfikować i przetestować, jeśli zajdzie taka potrzeba. (Więcej informacji na temat kleszczy można znaleźć na stronie Pollack’s.)

Arkusze suszarki do przechowywania w kieszeniach, które zapobiegają przenoszeniu szkodników.

“Jeśli to się uda, chcę zainwestować w firmy, które je produkują”, mówi Polllack.

Osy i pszczoły nienawidzą proszku dla niemowląt.

“Następnym razem, gdy zobaczę pszczołę lub osę, zapytam o to, ale jeśli mogłaby mi odpowiedzieć, myślę, że będzie się śmiać” – mówi Pollack.

Czy produkty odporne na owady wykonane z naturalnych składników są bezpieczniejsze??

Jeśli chodzi o produkty odstraszające owady, obaj eksperci zachęcają konsumentów do trzymania się tych, którzy są zarejestrowani w EPA dla bezpieczeństwa. Tylko dlatego, że coś jest “całkowicie naturalne”, mówi Pollack, nie oznacza to, że jest bezpieczny. “Jest wiele produktów, które przyszły po mojej myśli, są całkowicie naturalne, ale nie nałożyłbym ich na moją skórę, ponieważ profil toksykologiczny powinien cię nieco przestraszyć.”