Przed jego śmiercią, projekt nastolatka IV słupa zmienił życie dla dzieci chorych na raka

Podobnie jak wielu nastolatków, Nick Konkler lubił zwijać rękawy i brudzić sobie ręce w klasie drewna.

Kiedy więc licealista z Seattle, który walczył z rakiem od czwartego roku życia, zauważył małą dziewczynkę w Szpitalu Dziecięcym Mary Bridge, która miała trudny okres z czwartą ankietą, miał chwilę żarówkę.

Jak kolorowe “liliowe poduszki” jednego nastolatka pomagają dzieciom w leczeniu raka

Feb.09.201603:35

“Jesteś podłączony do tego bieguna 24/7, więc jeśli musisz wstać, aby zrobić cokolwiek, biegun idzie z tobą”, mama Nicka, Christina, powiedziała DZISIAJ.

Pomysł Nicka polegał na zbudowaniu słupka “liliowych podkładek”, “deskorolkowego” urządzenia, które ułatwia pacjentom poruszanie się po szpitalu. Zamiast zmagać się z chodzeniem, dziecko może jeździć na kolorowej platformie.

POWIĄZANE: Nastolatka z planami śmiertelnego raka wymienia listę: “To szczęśliwe zakończenie Emmy”

Jego planem było wykorzystanie czasu w jego klasie w Auburn Riverside High School, aby zbudować dla każdego dziecka w szpitalu.

Lilia pads, or a version of a skateboard attached to an IV pole.
Lily pads lub wersja deskorolki przymocowanej do słupa IV. DZISIAJ

Ale nigdy nie dostał szansy. W lutym 2015 roku Nick zmarł po długiej walce z białaczką i nowotworem mózgu u dzieci. Miał zaledwie 17 lat.

“Bez względu na to, co robił, zawsze miał uśmiech na twarzy, zawsze pomagał ludziom, zawsze szukał innych”, powiedział ze łzami w oczach DZISIAJ.

“Nawet gdy był to najtrudniejszy czas dla niego i dla innych ludzi, zawsze znajdował czas dla innych ludzi”.

ZWIĄZANE: Krajowa nowicjuszka Kelsea Ballerini daje nastolatkowi walkę z rakiem na noc, aby pamiętać na CMA

I chociaż sam nie był w stanie ukończyć projektu “Lily Pad”, uczniowie w Auburn Riverside spełnili jego marzenia – i co więcej, zbudowali dziedzictwo.

Lilia pads, or a version of a skateboard attached to an IV pole.
Lily pads lub wersja deskorolki przymocowanej do słupa IV. DZISIAJ

Aby uczcić kolegę z klasy, dziesiątki uczniów zebrało się w sobotę rano w szkole, aby ukończyć projekt, a niektórzy z klasy artystycznej i projektowej przystąpili do malowania ręcznie każdego liliowca..

POKREWNE: Ocalony z raka nastolatek śpiewa “Fight Song”, aby dać nadzieję innym pacjentom

Ostatecznie drewniane klocki zostały dostarczone do szpitala dziecięcego Mary Bridge, gdzie podnoszą duchy dzieci potrzebujących wsparcia.

“Myślę, że fajnie jest zobaczyć, jak jeżdżą dzieciaki, bo tego właśnie by chciał”, powiedziała Christina. “Chciałby zobaczyć wszystkie dzieciaki, które chodzą z łóżka, chodzą lub jadą na liliowcu”.

“Po prostu sprawia, że ​​jestem taki dumny z Nicka i kim był” – dodał jego tata Vince.