“Piper widzi!” rodzice mówią, nie daj się krótkowzrocznie, weź dziecko do okulisty

Co za różnica w roku.

W czerwcu 10-miesięczny Piper Verdusco odmówił pełzania. Jej rodzice nigdy nie wyobrażali sobie, że jej opóźnienie w rozwoju było spowodowane tym, że nie widziała tego, co znajdowało się przed jej twarzą.

Oglądaj uroczą reakcję dziecka po wyraźnym zobaczeniu po raz pierwszy

Po tym jak optometrysta zdiagnozował, że Piper jest bardzo dalekowzroczna, jej rodzice schwytali ją, próbując nowych okularów w filmie YouTube “Piper widzi!”

Wkrótce 40 milionów widzów zemdlało, gdy urocze niemowlę po raz pierwszy pojawiło się w uśmiechach w różowych okularach.

Teraz, w rocznicę tego samego dnia, Piper przeszła na niebieskie okulary i jest “najszczęśliwszym dzieckiem, jakie kiedykolwiek zobaczysz” – powiedział jej ojciec, Andrew Verdusco, kierowca Uber z Cincinnati.

Dudziarz Verdusco
Piper Verdusco odwiedza optykę Josiah Younga rok po tym, jak jej wideo po raz pierwszy ujrzało światło dzienne.Andrew Verdusco

“Słyszeliśmy od ludzi z całego świata”, powiedział DZISIAJ. “Film był niesamowity i wydawało się, że głęboko dotyka wielu ludzi”.

“Ma zamiar zrobić 2 i świetnie sobie radzić”, powiedział Verdusco, 28 lat. “Myśleliśmy, że coś jest nie tak, ponieważ Piper nigdy nie próbowała chodzić ani się czołgać. Potem włożyła okulary i wszystko stało się natychmiast. “

Po doświadczeniach Piper, Verdusco chce zachęcić innych rodziców do zabrania ich małych dzieci do okulisty.

POWIĄZANE: “Radość pomnożona w nieskończoność”: Savannah dzieli radość z drugiej ciąży

Na szczęście matka Piper, Jessica Sinclair, lat 27, pracuje w biurze okulisty i podejrzewa, że ​​coś jest nie tak. Wizyta u optometrysty ujawniła, że ​​dziecko było poważnie dalekowzroczne.

Badanie przeprowadzone w 2015 roku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Optometryczne wykazało, że tylko około 19 procent respondentów wiedziało, że pierwsze badanie okulistyczne dziecka powinno trwać od 6 do 9 miesięcy.

Następne badanie kontrolne powinno trwać około 3 lat, chyba że pojawią się inne problemy.

Must-see video: Baby widzi wyraźnie po raz pierwszy

Jul.13.201500:51

“Niemowlęta nie mogą powiedzieć, co się dzieje”, powiedział optometrysta Piper, Josiah Young z OptiCare Vision Center w Newport, Kentucky. “Ich świat jest bardzo zależny od wzroku i dotyku. Przynoszą rzeczy do ust, aby je poczuć, a ich wizja jest ogromną częścią tego. “

“Wyobraź sobie, że nie możesz zobaczyć więcej niż kilka stóp od niego i jest niewyraźny” – powiedział. “Jesteś niezdecydowany, aby poruszać się w tym kierunku i rzadziej odkrywać, czy twoja wizja jest tak słaba. Jesteś przerażony. “

ZOBACZ: Mała dziewczynka wybiera kostium dla hot-doga na Princess Day. Szczerze mówiąc, jest niesamowicie!

Badania pokazują, że dzieci, które wcześnie dostają okulary, lepiej radzą sobie w szkole – powiedział.

Egzamin Piper był bezpłatny, ponieważ Young jest członkiem AOA, który sponsoruje program InfantSee, zapewniając bezpłatne badania wzroku dzieciom w wieku od 6 do 12 miesięcy.

Słaby wzrok nie jest powszechny wśród małych dzieci, chociaż około jeden na dziewięciu ma błąd refrakcji, powiedział.

“To jest chybił trafił i nie wiesz o tym, dopóki nie zostanie sprawdzony”, powiedział Young.

Badanie wzroku Piper było bezbolesne. Young rozszerzył źrenice i użył siatkówkowego teleskopu, by odbić światło od siatkówki, żeby zmierzyć jej receptę.

POWIĄZANE: Mały chłopiec płacze, gdy tata goli brodę: “Chcę to z powrotem!”

“Chcieliśmy ją założyć w biurze, ale była zmęczona i zepsuta, co jest normalne dla dzieci w tym wieku” – powiedział Young.

Zasugerował, by rodzice zabrali Pipera do restauracji i spróbowali jeszcze raz, gdy była bardziej zrelaksowana. To tam rodzina nakręciła film z radosną reakcją Piper, kiedy zobaczyła swoich rodziców po raz pierwszy.

“Świat otwiera się, gdy widzą matkę i tatę z jasnością” – powiedział Young.

Receptura Piper nie zmieniła się w ciągu roku, a wraz z jej wzrostem jej wzrok może się poprawić – powiedział jej ojciec.

“W czwartej lub piątej klasie może to być całkowicie poprawione.”

“Nie musisz mieć powodu, aby iść do okulisty”, powiedział Verdusco. “Rodzice nie lata, nie wiedząc, co jest nie tak, a na drodze dzieci mogą mieć oczy, które nie działają dobrze.”

“Zdecydowanie polecam sprawdzenie ich” – powiedział. “Nigdy nie wiesz, co może się stać.”

Kamienie milowe w wizji dziecka, z American Optometric Association

Urodziny do czterech miesięcy: Skupiając się na obiektach oddalonych od nich o 8 do 10 cali lub koncentrując się na twarzy rodzica i rozpoczynając rozwój koordynacji ręka-oko.

Od pięciu do ośmiu miesięcy: Oznacza to początek świadomości percepcji głębi, a gdy dziecko osiąga znak ośmiu miesięcy, zaczyna się czołgać.

Dziewięć do 12 miesięcy: W tym czasie dzieci zaczynają chwytać przedmioty i podciągać się do pozycji stojącej. Po 12 miesiącach większość niemowląt zacznie chodzić.

Jeden do dwóch lat: Dzieci zaczną rozpoznawać przedmioty i powinny teraz mieć rozwinięte wyczucie koordynacji ręka-wzrok i postrzeganie głębi.

Loading...