Piłowanie kłód: 7 sposobów na więcej snu z chrapiącą

Czy kiedykolwiek zasnąłeś przy biurku lub poczułeś, że kiwasz się na autostradzie? Czy pięciokrotnie uderzasz w przycisk drzemki i pijesz swoją wagę w kawie, która nie jest wystarczająca, aby cię wesprzeć przez cały dzień? Jest wiele powodów, dla których Amerykanie nie mają dość snu, ale jednym dobrym powodem może być leżenie w łóżku tuż obok ciebie: chrapiący współmałżonek.

Zgodnie z ankietą “DZISIAJ” Śpisz lub śpię, 33 procent dorosłych twierdzi, że współmałżonek lub znaczna inna osoba zakłóciła sen w ciągu ostatniego roku. 

Porady dotyczące spania przez partnerów chrapania

13 listopada 2014 r03:55

Richmond, Virginia, malarka Tracey St. Peter poradziła sobie z naddźwiękowym chrapaniem swojego męża Kevina Murphy’ego przez pierwsze 18 lat razem. Po obudzeniu się po raz trzeci lub czwarty wieczorem, mówi: “Dosłownie krzyczę:” Będę głuchy – jesteś potworem! “” Ale kiedy spał przez własne chrapanie, jej wycie spadło na głuche uszy.

Dni były równie złe, jak noce, ponieważ św. Piotr był coraz bardziej rozdrażniony, nie wiedząc, dlaczego. Dr Shelby Harris, dyrektor Behavioral Sleep Medicine w Sleep-Wake Disorders Center w Montefiore Medical Center w Nowym Jorku, mówi, że zepsucie to tylko jeden z efektów ubocznych wynikających z braku wystarczającej ilości snu. “Może to również prowadzić do złej funkcji pamięci i całego mnóstwa problemów zdrowotnych, w tym cukrzycy” – mówi.

Aby uratować twój sen – i być może twój związek – wypytaliśmy kilku ekspertów od snu i chrapania, aby dowiedzieć się, w jaki sposób można z powodzeniem mieszkać ze śpiącym, jednoosobowym zespołem za pomocą piłek tenisowych (tak, piłek tenisowych) kamery wideo i trochę Zen.

Dopasowanie nastawienia

“Staraj się nie widzieć dźwięku jako denerwującego hałasu kogoś chrapiącego. Zamiast tego pomyśl o tym jako o dźwięku kogoś, kogo kochasz oddychać “, sugeruje wpis na WikiHow. Każdy, kto kiedykolwiek próbował przymknąć oko, gdy osoba obok nich puszcza nos, puzon przewraca oczami, ale Joy Martina, doktor i współautor książki “Sleep your Fat Away”, mówi że uczenie się chrapania nie jest tak daleko idące. Sugeruje, że hipnoza może pomóc nie chrapiącemu partnerowi, aby rzeczywiście wydawał się kojący, a nie irytujący. “Większość ludzi lubi spać przy dźwiękach fal” – mówi. “Chrapanie również pojawia się falami. Dzięki hipnozie, możesz dać ludziom sugestię, że za każdym razem, gdy słyszą chrapanie ich współmałżonka, uśpienia ich w głębszy sen. “

Odchudzić

Chociaż może to być ryzykowny temat, by porozmawiać z ukochaną, przekonanie ich, aby stracili kilka funtów, może pomóc w ich uciszeniu. Dr Andrew Westwood, adiunkt neurologii klinicznej specjalizujący się w zaburzeniach snu w Columbia University Medical Center, mówi: “niektórzy ludzie, którzy chrapią, nie zawsze chrapali – przytyli, a potem zaczynają. Więc jeśli w ciągu ostatniego roku uzyskali 20 funtów, to utrata tej wagi prawdopodobnie rozwiąże problem. ”

Rzuć je

“Niektórzy ludzie chrapią, gdy są na plecach” – mówi Robert Turner, doradca w Rose Sleep Disorder Center. “Istnieje wiele mechanizmów, które powstrzymują ludzi przed ich powrotem.” Niektóre z tych mechanizmów obejmują pchnięcie w nocy, ale można również uszyć piłkę tenisową w tył koszulki, aby zniechęcić do snu.

Otwórz te Przejścia

Nie będą działać dla wszystkich, ale doktor Westwood zasugerował Theravent, dostępny bez recepty “pasek chrapania” dla niechronionych chrapiących.

Osobne łóżka

Dr Harris osiągnął dobre wyniki z pacjentami, którzy noszą zatyczki do uszu, aby zablokować hałas, ale nie wszyscy uważają, że jest im wygodnie, a inni ich nie noszą, ponieważ obawiają się, że stracą brzmienie potrzeba usłyszeć, na przykład budzik czy dziecięcy krzyk. W takim przypadku sugeruje: “Jeśli osoba odmawia leczenia, spanie w oddzielnych pokojach spowoduje, że wszyscy będą mniej drażliwi w ciągu dnia.” Turner zgadza się z oddzielnym rozwiązaniem dla sypialni. “Nasze społeczeństwo ma skłonność wierzyć, że jeśli nie śpisz w tym samym pokoju, to w jakiś sposób oznacza, że ​​jest problem ze związkiem, a tak nie jest w ogóle”.

Przeczytaj: “Szczęśliwie zjednoczeni” w oddzielnych pokojach: dlaczego mój mąż i ja śpimy osobno

Chodźmy na taśmę wideo!

Chociaż św. Piotr często był kuszony, by nagrywać chrapanie swojego męża, a potem mu je odtworzył, zawsze opierała się, sądząc, że będzie przerażona kakofonią. Ale doktor Westwood mówi, że może być bardzo pomocne. “Mam kilku pacjentów, którzy to zrobili, a następnie, jeśli oni mogą usłyszeć siebie i dramatyczne hałasy, które robią, może wystraszyć ich wystarczająco, aby uzyskać pomoc.”

Mówiąc o uzyskaniu pomocy. . . .

Jedną rzeczą, na którą zgodzili się wszyscy eksperci, było to, że jeśli śpisz z chronicznym, głośnym chrapaniem, konieczne jest sprawdzenie ich na bezdech senny, który może prowadzić do problemów z sercem, udarów, cukrzycy i wielu innych nieprzyjemności. Oprócz chrapania, istnieją inne problemy, takie jak senność w ciągu dnia, drażliwość i brak ostrości.

Jak bezdech senny wpływa na spokojny sen

13 listopada 2014 r06:05

Rzeczywiście, mąż Świętego Piotra nie był przekonany o tym, jak źle było, dopóki jego szef nie nalegał, by wziął czas wolny od pracy i sprawił, by jego zdrowie było w porządku, po zauważeniu, że Kevin był coraz bardziej zapominalski i śpiący w pracy. “Powiedział mi:” Po prostu nie mogę pozwolić, żebyś wsiadł do samochodu, rozbił się i umarł “- powiedział Murphy.

Nie chcąc narażać swojej pracy, Murphy poddał się ocenie snu i natychmiast zdiagnozowano u niej bezdech senny. Mówi: “Unikałem bycia sprawdzanym przez tyle lat, ponieważ założyłem, że nie mogę spać z maszyną na mojej twarzy, ale się myliłem.”

Maszyna, o której mówi Murphy, nazywa się urządzeniem CPAP (Continuous Positive Airway Pressure), które zwiększa ciśnienie powietrza w gardle, dzięki czemu użytkownik oddycha łatwiej i ciszej. Jako bonus, szum maszyny działa jak rodzaj białego szumu dla jego żony. “Uważam, że to kojące”, mówi.

Różnica była natychmiastowa i dramatyczna. “Oboje jesteśmy teraz o wiele szczęśliwsi” – śmieje się św. Piotr, słysząc ulgę. Murphy zgadza się. “Mogę znowu żyć prawdziwym życiem. Miałem ją już około miesiąca i nie zasnąłem w środku dnia, nie jestem senna. . . Myślałem, że lek będzie gorszy niż lekarstwo, a nie było. ”

Bo gdy do tego dojdzie, wszystkie piłki tenisowe, afirmacje i nosowe paski na świecie nie będą miały tak wielkiej różnicy, jak przycinanie dźwięku u źródła. Westwood widział go setki razy w swoich badaniach. “Jesteśmy jak doradcy do relacji” – śmieje się.