On może chodzić! Frostie the Snow Goat uczy się “przeskakiwać i biegać” bez wózka inwalidzkiego

To był duży tydzień dla jednego małego australijskiego kozła. 

Frostie the Snow Goat topi serca w zeszłym tygodniu w wirusowym wideo, które pokazało niepełnosprawnemu nowonarodzonemu uczenie się chodzenia z pomocą wózka inwalidzkiego. Poza tym, że staje się światową gwiazdą, ten mały facet ma jeszcze więcej ważnych wiadomości: może teraz bawić się bez pomocy swojego krzesła. 

Edgar’s Mission Farm Sanctuary, australijskie centrum zwierząt, które opiekowało się Frostie odkąd przyjechał z ciężką infekcją bakteryjną, która go unieszkodliwiała, zamieściło szczęśliwą aktualizację na Facebooku w środę rano. 

“Frostie jest teraz w stanie nie tylko stanąć na własnych nogach, ale chodzić, przeskakiwać i biegać dalej, choć chwiejnymi małymi kozimi nogami” – czytamy na Facebooku.

W wieku zaledwie kilku dni Frostie początkowo trafił do Misji Edgara z ciężkim odwodnieniem, inwazją wszy i przypadkiem “choroby pępowinowej stawów”, infekcją rozprzestrzeniającą się w krwioobiegu i na tylnych nogach, przez co nie był w stanie chodzić. 

Sanktuarium przywiązało go do wózka inwalidzkiego, by utrzymać go na tyle mobilnego, by spłukać infekcję. Nagrania wideo o tym, że jego pierwsze kroki na wózku inwalidzkim krążyły po Internecie, a nawet zmroziły Kathie Lee i Hodę. 

“Łamie ci serce”, powiedziała Kathie Lee o filmie. “To takie słodkie.”

Aww! Obserwuj kozę na wózku inwalidzkim

22 maja 2014 r01:06

Podczas gdy Frostie nie osiągnął jeszcze pełnego zwrotu, Edgar’s Mission Farm Sanctuary powiedział, że jego zdolność do chodzenia bez wózka inwalidzkiego jest głównym powodem do świętowania..

“W ciągu następnych dni i tygodni będzie dużo fizykoterapii i niektórych leków”, powiedział środowy post. “Jednak pośród ponurego lasu świata Frostie możemy teraz widzieć jasne niebo”.