“Odrodziłem się”: odzyskiwanie młodego uzależnionego daje nadzieję innym

Nicole, uderzająca brunetka, była na szczycie swojej klasy w college’u, kiedy po latach nadużywania leków przeciwbólowych na receptę wpadła w uzależnienie od heroiny. Jest jedną z siedmiu osób z sielankowej miejscowości Falmouth w stanie Massachusetts, która znalazła się w trudnym filmie HBO “HEROIN: Cape Cod, USA”, emitowanym 28 grudnia..

W całym kraju uzależnienie od opiatów jest epidemią. Sam tylko Massachusetts odnotował ostatnio średnio cztery przypadki śmierci heroiny dziennie, podwajając średnią krajową, niszcząc rodziny i społeczności.

Ale historia Nicole jest jedną z nadziei. Dzisiaj, w wieku 26 lat, była czysta przez rok. Pełen entuzjazmu dla jej fizycznego i emocjonalnego “odrodzenia”, ma nadzieję, że powróci na studia w zakresie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i wykorzysta swoje doświadczenie, aby pomóc innym narkomanom.

Tutaj Nicole opowiada swoją historię DZISIAJ.

Heroina nie dyskryminuje rodzin. Może się zdarzyć każdemu – niezależnie od tego, czy masz ojca milionera, czy prostytutkę. To jest choroba. Nie jesteśmy ludźmi z niedostatkiem moralnym. Nikt nie decyduje się na uzależnionego od heroiny.

Dorastałem w Stoughton w stanie Massachusetts. Mój ojciec był brygadzistą związku; moja matka była kelnerką. Nauczyli mnie, że jeśli czegoś chcesz, musisz ciężko pracować, aby je zdobyć.

Byłem młody, miałem około 13 lat, kiedy zacząłem od marihuany, alkoholu, Adderallu i innych narkotyków. Czułem się nieswojo na mojej własnej skórze. Nie wiedziałem, gdzie pasuję do ludzi i świata. Jedyny sposób, w jaki mogę to opisać, polegał na tym, że cały czas nosiłem mokry koc. Narkotyki dawały mi możliwość zdejmowania i oddychania.

Szczęśliwy as a young teen, before Nicole used drugs.
Zadowolony jak młoda nastolatka, zanim Nicole zażyła narkotyki.Dzięki uprzejmości Nicole

W miarę starzenia się pojawiały się kolejne leki: ecstasy, kokaina i ewentualnie opiaty, takie jak Vicodin i Percocet.

To smutne, jak byłem naiwny. myślałem, To jest to – zamierzam to zrobić do końca mojego życia i wszystko będzie niesamowite. Będę właścicielem domu, wyjdę za mąż i będę miał dzieci. Nie ma się czym martwić.

W wieku 17 lat uzależniłem się od opiatów. Są drogie, a heroina jest tańsza, więc do czasu, gdy miałem 20 lat, spróbowałem, kiedy byłem detoksykatorem. W tym czasie moi rodzice nie mieli pojęcia, że ​​jestem uzależniony i nikt nie próbował mnie powstrzymać. Trzymałem się fasady i prowadziłem podwójne życie przez lata.

Nicole with her parents at her high school graduation, earning top honors with a dream to study criminal justice at college. Her addiction derailed her studies.
Nicole wraz z rodzicami na ukończeniu szkoły średniej, zdobywając najwyższe wyróżnienia z marzeniem, by studiować prawo karne w college’u. Uzależnienie od niej wykluczyło jej studia.

Studiowałem prawo karne w Massasoit Community College i ukończyłem z wyróżnieniem, jednocześnie nadużywszy Percocet. Próbowałem uczynić z tego tytuł licencjata z zakresu prawa karnego na Uniwersytecie Stanowym Bridgewater, ale ostatecznie zrezygnowałem z jego uzależnienia od heroiny.

Przez cztery lata robiłem heroinę i miksowałem ją z innymi lekami, takimi jak benzodiazepiny, co jest niebezpieczne. Nigdy nie przedawkowałem, ale obudziłem się kilka razy na ziemi i zastanawiałem się, jak się tam dostałem.

Powoli zacząłem tracić wszystko: zarabiałem na swoich obligacjach oszczędnościowych i zastawiłem moją biżuterię. Potem zacząłem kompromitować moje morale, wartości, których nauczyli mnie moi rodzice.

Do roku 2013 moja choroba była tak zła, że ​​moi rodzice nie mogli spać w nocy. Zniknę i nie będę odbierał telefonu przez wiele miesięcy. Moi rodzice mieli Sekcję 35 – udali się do sądu przed sędzią i podpisali oświadczenie, że moje nadużywanie substancji stanowi zagrożenie dla mnie i społeczeństwa.

Nicole while using heroin.
Nicole podczas używania heroiny.

To był trzyletni proces, który próbował się oczyścić.

Na początku 2014 r. Rodzice mnie wyrzucili i nie pozwolili mi wrócić do domu. Kiedy straciłem rodzinę, co oznacza dla mnie najwięcej, byłem zrozpaczony i przestraszony, aby nadal żyć w aktywnym nałogu.

Do lipca 2014 r. Nie mogłem już dłużej odczuwać emocjonalnego bólu. Sprawdziłem siebie w detoksie z plecakiem brudnych ubrań.

Mój doradca zauważył, że stawiam na faceta. Zamknąłem cały świat. Wsadził mnie do swojego biura i powiedział: “Nie można być silnym przez cały czas, możesz przyznać, że jesteś bezsilny”. Zacząłem płakać po raz pierwszy od lat. Pomógł mi dostać się do 30-dniowej placówki dla kobiet.

Ale zanim udało mi się wyzdrowieć przez sześć miesięcy, powróciłem i wszystkie uczucia bycia psychicznie załamanym i zmiennym emocjonalnie powróciły. W detoksie wróciłem z nową postawą; Byłem gotów zrobić wszystko, aby nigdy nie odebrać kolejnego leku.

W dwunastostopniowym składzie przyjaźniłem się z przyjaciółmi, którzy pomogli mi wrócić do zdrowia. Teraz jestem zmienioną osobą.

Zawsze mam nadzieję na jutro

Do końca grudnia będę czysty przez rok i mam nadzieję świętować na moim 12-etapowym spotkaniu. To niesamowite. Będę cierpiał z powodu uzależnienia przez resztę mojego życia, ale znalazłem nowy sposób życia.

Nicole, recovering heroin addict
Dziś, w wieku 26 lat, Nicole jest nałogową osobą uzależnioną od heroiny, jedną z kilku młodych osób, która znalazła się w filmie dokumentalnym HBO “Heroin: Cape Cod, USA”.Dzięki uprzejmości Nicole

Jako kierownik domu ratunkowego jestem odpowiedzialny za siedem innych dziewcząt. Pracuję dwie prace – jako kasjerka w CVS i kelnerka w Friendly’s. Dało mi to możliwość odbudowania mojego życia. Gdybym nie miał innych ludzi w stanie zdrowia, aby stanąć obok mnie i kochać mnie, gdy nie potrafię kochać siebie, nie byłbym dzisiaj czysty.

Po tym wszystkim wciąż mam piękną relację z moimi rodzicami

Jestem wdzięczny, że żyję i nie uważam tego za rzecz oczywistą. Dwie z dziewczynek w filmie tego nie zrobiły – ta choroba je zabrała i mogła to być ja.

ZA young woman is seen shooting up in the HBO documentary,
Widzi się młodą kobietę w filmie dokumentalnym HBO “Cape Code, USA”.HBO

Nauczyłem się, że zawsze jest nadzieja na jutro. Błędy, które dziś popełniam, postanawiam nie robić jutro.

Tak jak moje uzależnienie było przekleństwem, było to błogosławieństwo. Dało mi to możliwość odbudowania mojego życia od zera. Jestem z tego dumny. Żyłem życiem, które było najgorsze z najgorszych – teraz jest najlepsze z najlepszych. To tak, jakbym się odrodził.

Narodziny dzieci uzależnione od narkotyków: Nowe wysiłki na rzecz pomocy w epidemii

Dec.08.201503:51