Odkażacz do rąk? Mydło i woda? Twój przewodnik dotyczący zapobiegania grypie

Grypa krąży, a tegoroczna epidemia jest po stronie paskudnej. Nie możesz pozostać z dala od szkoły lub pracować przez kilka tygodni, ale co możesz zrobić, aby powstrzymać grypę?

Oto pięć sposobów, aby chronić siebie i bliskich przed grypą:

1. Umyj ręce

Grypa rozprzestrzenia się na małych kropelkach śluzu i śliny, które rozprzestrzeniają się, gdy ludzie kaszlą, kichają, a nawet kiedy mówią. Mogą osiadać na powierzchniach, które następnie dotykają. Dotknięcie ust, nosa lub oczu zanieczyszczonym palcem może być wszystkim, czego potrzebujesz do przeniesienia grypy.

Obawy związane z grypą wśród tłumów Super Bowl

Feb.01.201801:54

Środki do dezynfekcji rąk mogą zabić wirus grypy, ale nie zabijają innych wirusów, które są również w pobliżu, w tym norowirusa lub choroby wymiotów zimowych. Mycie rąk mydłem i wodą usuwa wszelkie zarazki. Wykazano, że częste mycie rąk ogranicza rozprzestrzenianie się zakażeń.

2. Utrzymuj powierzchnie w czystości

Wytrzyj liczniki, uchwyty, klawiatury komputera i inne często dotykane powierzchnie środkiem czyszczącym, najlepiej jednym z wybielaczem. Jeśli ktoś w Twoim domu ma grypę, nie narażaj członków rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Do osób, u których najprawdopodobniej wystąpią ciężkie objawy grypowe należą dzieci poniżej 5 roku życia, osoby starsze, osoby z astmą i osoby z obniżoną odpornością, takie jak pacjenci z chorobą nowotworową.

3. Poszukaj świeżego powietrza

Kilka ostatnich badań sugeruje, że wirus grypy może być przenoszony drogą powietrzną, a niektóre osoby mogą wydychać wirusy nawet wtedy, gdy oddychają normalnie, chociaż nos, z zamkniętymi ustami. Pomieszczenia o niedostatecznej cyrkulacji powietrza mogą pomóc w rozprzestrzenianiu grypy, chociaż nie zostało to jeszcze udowodnione naukowo.

Dlaczego jednak zaryzykować? Szukaj dobrze wentylowanych pomieszczeń i trzymaj się z dala od ludzi, którzy mogą mieć grypę.

4. Zaszczep się

Nawet jeśli szczepionka na grypę nie jest zbyt skuteczna, nadal może uchronić Cię przed grypą i prawie na pewno sprawia, że ​​rzadziej zachorujesz. CDC zaleca, aby wszyscy w wieku powyżej 6 miesięcy otrzymali szczepionkę przeciw grypie.

5. Zachowaj to dla siebie

A wszystkim innym przysługę – zachowaj swoje zarazki dla siebie.

Jeśli masz gorączkę, nie chodź do pracy, szkoły, pingu ani restauracji. Używaj chusteczki podczas kaszlu lub kichania, a następnie umyj ręce i wyrzuć tę chusteczkę. Kaszlerz w ramię lub jeśli kaszlesz w rękę, od razu przemyj je dokładnie. I pamiętajcie – ludzie mogą rozprzestrzeniać grypę przez około dzień, zanim poczują się chorzy i przez około dzień po tym, jak będą lepsi.

Loading...