Od stetoskopy do łez, 7 rzeczy, które pielęgniarki chcą wiedzieć

Pielęgniarki z całego kraju wiwatowały, gdy panna Colorado Kelley Johnson opowiadała o ocieplaniu serca monologiem o byciu pielęgniarką podczas części talentowej konkursu Miss America. Znaleźli się za nią ponownie, gdy “The View” jest współgospodarzem Joy Behar i Michelle Collins kpią z monologu Johnsona w serialu, a Behar zastanawia się: “Dlaczego ma stetoskop lekarza na szyi?”

Chybienie Colorado Kelley Johnson attends the 2016 Miss America Competition
Miss Colorado Kelley Johnson uczestniczy w konkursie Miss America w 2016 roku w Boardwalk Hall Arena 13 września w Atlantic City, New Jersey.nj.com

ZEGAREK: Monolog pielęgniarski panny Colorado

Zawodniczka Miss America broni “tylko mowy pielęgniarki”: chcę być autentyczna

Pielęgniarki nie były jedynymi obrażanymi przez komentarze – reklamodawcy o wielkich nazwiskach Johnson & Johnson i Snuggle szybko wycofali swoje reklamy z programu, a inni obserwowali.

Mimo, że serial pokazał próbę opanowania szkód w segmencie pielęgniarek podczas piątkowego pokazu, katastrofa PR pokazuje, że wszyscy – Behar i Collins włącznie – powinni dowiedzieć się więcej o tym, co robią pielęgniarki. Tutaj pielęgniarki z całego kraju dzielą się tym, co chcą, abyś wiedział.

1. Tak, używamy stetoskopów – ponieważ ich używamy.

Pielęgniarstwo jest sztuką dla Renee Schieferstein, zarejestrowanej pielęgniarki w biurze lekarskim w Nowym Jorku. “To jest równowaga pomiędzy sztuką opieki i medycyną, nauką i technologią” – mówi. Chociaż rolą pielęgniarki było zapewnienie komfortu przy łóżku, praca jest teraz znacznie bardziej złożona: wymaga wiedzy o wykonywaniu różnorodnych zadań medycznych.

Kati Kleber, zarejestrowana pielęgniarka w oddziale intensywnej opieki neurologicznej w Charlotte w Północnej Karolinie i autorka popularnego blogu pielęgniarskiegoNurseEyeRoll.com i książki “Becoming Nursey”, łamie to.

“Wiemy, jak czytać monitory telemetryczne, jak podawać i monitorować pacjentów otrzymujących leki wazoaktywne, rozpocząć IV, które leki są odpowiednie dla jakich warunków i które są przeciwwskazane” – mówi Kleber.

A to dopiero początek.

“To znacznie więcej niż podążanie za lekarzem, robienie tego, co mówią, lub kąpanie w łóżku i karmienie pacjentów”.

2. Nigdy nie zapominamy o naszych pacjentach.

“Wielu, wielu pacjentów pozostawia odciski dłoni na sercu”, Sarah, zarejestrowana pielęgniarka, która pracuje z dziećmi, nastolatkami i młodymi dorosłymi z rakiem w szpitalu Cleveland w Ohio.

Wspomina pacjenta, który nie mówił zbyt dobrze po angielsku. “Większość naszych interakcji była w pantomimie” – mówi. Kiedy pacjent płakał podczas transfuzji krwi, Sarah siedziała z nią i trzymała ją za rękę.

Później, pacjent mówiący po angielsku syn powiedział Sarah, ile to znaczy dla jego matki. “To było co najmniej 10 lat temu, ale wciąż myślę o niej”, mówi Sarah, która poprosiła o identyfikację tylko jej imienia.

Schieferstein kiedyś pobrał pracę krwi dla młodego pacjenta, który właśnie przeszedł pozytywny test na obecność wirusa HIV.

“Pamiętam, że myślałem, że chciałbym, żeby było dla niego więcej, więc zapytałem go, czy chciałby porozmawiać. Zakończyliśmy bardzo dobrą rozmowę o jego uczuciach “- powiedziała. Była również w stanie pouczyć pacjenta o swojej diagnozie i powiedzieć mu o dostępnych mu zasobach. “Czuję, że byłem w stanie zaoferować mu trochę pocieszenia w tym bardzo trudnym momencie w jego życiu.”

Czy możesz wychować mojego syna? Pielęgniarka szpitala odpowiada na modlitwy mamy

3. Pozbyliśmy się wielu łez.

Emocjonalny, upset nurse
Pielęgniarki również odczuwają utratę pacjenta.wavebreakmedia / Shutterstock

W smutnych chwilach, Sarah próbuje powstrzymać łzy, dopóki nie będzie z dala od pacjentów. Ale kiedy jedna rodzina przyszła pożegnać się z nastolatkiem umierającym na raka, nie mogła się powstrzymać.

“Byłem w pokoju, podając lek przez jego IV i płakałem wraz z rodziną. Pamiętam, jak jego babcia powiedziała mi coś w stylu: “Tak, moje dziecko jest warte tych łez. Wiemy, że twoje serce również pęka. “

Mel, zarejestrowana pielęgniarka w New Jersey ER, wspomina trudny dzień, w którym zarządza dwoma pacjentami OIOM krótko po skończeniu swojej orientacji.

“Pamiętam, że w pewnym momencie po prostu stałem w pokoju medycznym, płacząc, ponieważ cały czas myślałem, że ich życie zależy od mojej zdolności do utrzymania ich w spokoju”, mówi Mel, który również poprosił o identyfikację tylko po imieniu.

4. Pracujemy nawet wtedy, gdy nie mamy czasu.

Nauka nie kończy się, gdy pielęgniarki uzyskują licencję.

“Medycyna ciągle ewoluuje. Praktyki ciągle się zmieniają “- mówi Kleber. Oprócz ukończenia pewnego poziomu edukacji w celu utrzymania licencji, pielęgniarki muszą być na bieżąco w swoich placówkach.

Często pielęgniarki przychodzą na wolne dni, aby robić moduły edukacji online dotyczące nowych procedur.

4-letnia pacjentka raka “poślubia” swoją ulubioną pielęgniarkę

5. Widzieliśmy to wszystko (i nie osądzamy).

Dobry dzień dla Mel? “Kiedy wracam do domu w samych tylko płynach ustrojowych!”

12-godzinna zmiana może stać się niebezpieczna. “Były dni, kiedy miałem pacjentów, którzy wyrywali swoje IV, wymiotowali wszędzie, nawet po tym, jak dawali im torbę, defekowali na sobie mimo zmian, które zrobiłem pięć minut wcześniej, albo nawet spóźnili się na pisuar, kiedy nie mogli”. t ambulate do łazienki na czas. “

Ale to wszystko jest częścią pracy, mówi.

Ta rzeczowa postawa powinna uspokoić pacjentów, którzy martwią się, że pielęgniarki osądzają swoje fizyczne wady lub osobiste nawyki. Pomaga to pielęgniarkom uspokoić pacjentów, gdy zostają zadane im delikatne pytania.

“Jest sposób, w jaki mogę zapytać:” Czy ty lub któryś z twoich partnerów używa narkotyków IV? “Brzmi tak, jak pytam:” Jak ci mija dzień? Albo co jadłeś na lunch? “- mówi Schieferstein.

Ponieważ poznanie pacjentów jest kluczowe, aby poznać ich historię zdrowia.

To oczywiste, że pielęgniarki widzą mnóstwo nagości.

“Zaufaj mi, widzieliśmy tylu ludzi nago, że nawet o tym nie myślimy” – mówi Kleber.

6. Życzymy, abyśmy mogli zrobić dla ciebie więcej.

Pielęgniarka holds elderly patient's hand
Posiedzenie z pacjentem lub pocieszeniem może być trudne w opiece nad wieloma pacjentami.michaeljung / Shutterstock

Naprawdę nie ma przestojów podczas zmiany, mówi Kleber. Pielęgniarki mogą załatwić wszystko, o ile nie nastąpi nic nieplanowanego – a to rzadkie. “Ciągle ustalacie priorytety i ustalacie priorytety. Pozostawia niewiele czasu, aby usiąść, pójść do łazienki i zjeść coś samemu. “

Bezstopniowe opiekowanie się wieloma pacjentami oznacza “siedzenie z pacjentem lub członkiem rodziny w celu rozmowy, pocieszanie kogoś, granie w grę z dzieckiem pomiędzy zabiegami” może być trudne, mówi Sarah.

Kiedy kończy się zmiana, energia już dawno zniknęła. “Jestem pod koniec dnia bardzo wyczerpany i często czuję się winna, że ​​nie mam energii, by dać mojej rodzinie, kiedy wrócę do domu” – mówi Mel.

7. Kochamy to, co robimy.

Dla Schiefersteina każdy dzień jest nagrodą.

“Czuję się tak szczęśliwy, że mogę robić to, co robię każdego dnia. Że dostaję się do pracy, którą kocham i jestem niesamowicie namiętna. “

I chociaż niektórzy uważają, że praca z pacjentami z rakiem jest bolesna, Sara uważa to za przywilej. Pielęgniarki stają się przedłużeniem rodziny i zespołu wsparcia pacjenta.

“Niektóre z moich najszczęśliwszych chwil pojawiają się, gdy widzę, jak dziecko zaczyna się podnosić po leczeniu i zdaje sobie sprawę, że jestem częścią zespołu, który pomógł im poczuć się trochę lepiej” – mówi.