Od kontaktu wzrokowego do powściągliwości, 4 techniki, dzięki którym zakocha się w tobie

Jeśli chodzi o zakochiwanie się, dobry wygląd i wspaniała osobowość z pewnością mogą zwabić potencjalnych partnerów.

Ale aby wykonać tę pracę, czasami opłaca się być sprytnym, mówią eksperci. Wiedza o tym, jak ludzie reagują na pewne zachowania i sygnały towarzyskie, może pomóc Ci zamienić zabawę w trwałą miłość.

Pierwszy date mistakes
Shutterstock

Oto cztery techniki, które pomogą Ci podnieść szanse na miłość na twoją korzyść.

1. Wiedz, kiedy stać się niedostępnym.

Im bardziej komunikujesz się z kimś pozytywnie, tym bardziej cię polubią, mówi autor i ekspert od zachowań ludzkich David Lieberman. I kilka badań wspiera go – powtarzana ekspozycja na praktycznie każdy bodziec sprawia, że ​​lubimy go bardziej (o ile nasza początkowa reakcja nie była negatywna).

Badanie: “Niewrażliwe” wykorzystanie technologii szkodzi relacjom

Mar.25.201409:21

Kiedy jesteś przekonany, że go wygrałeś, staraj się być trochę mniej dostępny. Trochę powściągliwości prowokuje “prawo niedoboru”.

POWIĄZANE: 4 błędy w mowie ciała, których ludzie sukcesu nigdy nie robią

Innymi słowy, ludzie często chcą tego, czego nie mogą mieć. Będąc ciągle dostępnym dla niego, możesz zmniejszyć swoją wartość.

Spróbuj przez jakiś czas być w pobliżu, a potem przez jakiś czas, a potem dasz mu czas na zastanowienie się, jak bardzo mu się podoba i chcę cię.

2. Daj mu oko.

Aby nauczyć się miłości naukowo, psycholog z Harvardu, Zick Rubin, zaczął nagrywać, ile czasu spędzają kochankowie patrząc na siebie nawzajem.

Dziwne objawy: dlaczego nasze oczy drgają?

10 grudnia 2014 r03:41

Odkrył, że pary, które są głęboko zakochane, spoglądają na siebie przez 75 procent czasu rozmowy i wolniej odwracają wzrok, gdy ktoś inny wchodzi. (W normalnej rozmowie ludzie, którzy nie są zakochani, spoglądają na siebie między 30-60 procentami czasu.)

POWIĄZANE: Czy randki są jak “bezpłatny staż”? Porada autora, aby znaleźć miłość

Spójrz komuś w oko w 75 procent przypadków i być może uda ci się oszukać jego mózg. Czemu? Mózg pamięta, kiedy ostatnio ktoś tak na niego patrzył i pamięta, że ​​uczucie miłości było w powietrzu. To wywołuje uwalnianie fenyloetyloaminy (PEA), chemicznego kuzyna do amfetamin wydzielanych przez układ nerwowy, kiedy pierwszy raz się zakochujemy. To także sprawia, że ​​nasze dłonie się pocą, nasze brzuszki przewracają się i nasze serca się ścigają.

3. Bądź skupiony.

Kolejne ważne odkrycie z badań Rubina: pary potrzebowały więcej czasu, aby odwrócić wzrok od siebie, gdy trzecia osoba dołączyła do rozmowy.

Utrzymywanie koncentracji na swoim partnerze, gdy inni ludzie zaczynają mówić, może pomóc w uruchomieniu większej ilości powodziowej PEA w jego krwioobiegu.

POWIĄZANE: Happy International Kissing Day! 17 rzeczy, których nigdy nie wiedziałeś o blokowaniu ust

Autor i ekspert ds. Komunikacji Leil Lowndes nazywa tę technikę “oczami toffi”. Po prostu zamknij oczy osoby, którą lubisz i trzymaj je tam, nawet gdy skończy mówić i ktoś dołączył do rozmowy.

Kiedy w końcu odetniesz swoje oczy (trzy lub cztery sekundy później), rób to powoli i niechętnie – jakby były przyczepione ciepłym toffi.

Jeśli jesteś zbyt nieśmiały, by na niego spojrzeć, pomiń te toffi i udawaj, że odbijają się od piłki. Zwróć się do drugiej osoby, która dołączyła do rozmowy, ale niech twoje oczy odbijają się od twojego faceta, gdy ta trzecia osoba zakończy zdanie.

To rodzaj gestu “odprawiania się”, który pokazuje, że interesuje cię reakcja twojego partnera na to, co zostało powiedziane.

POWIĄZANE: To właśnie szczęśliwe pary robią, aby zostać razem

4. Ćwicz “pupillometrics”.

Wszyscy wiemy “oczy w sypialni”, gdy je widzimy. Ale to sprawia, że ​​wygląd pożądania jest tak atrakcyjny?

Według pupillometrics, nauki o uczniu, reagujemy na powiększenie uczniów naszego partnera.

Oczywiście nie możesz świadomie kontrolować swoich uczniów, ale możesz stworzyć odpowiednie warunki zewnętrzne, aby powiększyć ich uczniów.

Pierwszy krok? Zmniejsz światło. Nasi uczniowie rozszerzają się, gdy jest ciemno – jednym z powodów jest światło świecy de rigueur w romantycznych restauracjach. Nie tylko łagodniejsze światło sprawia, że ​​nasze twarze wyglądają atrakcyjniej, pomagają także większe źrenice.

Nie wierzysz mi? W słynnym badaniu z University of Chicago badacze pokazali grupie kobiet dwa zestawy kobiecej twarzy. Fotografie były identyczne, z wyjątkiem jednej rzeczy: uczniowie w jednym byli leczeni, aby wyglądali na większych. Pokazane na zdjęciu fotografia zrobiła wrażenie, że ta sama kobieta jest atrakcyjna. (Podobne wyniki uzyskano, gdy kobiety pokazywały zestawy zdjęć mężczyzny).

POWIĄZANE: Powód, dla którego mężczyźni poślubiają niektóre kobiety, a nie inne

Nasi uczniowie również się powiększają, gdy patrzymy na coś, co lubimy. Więc jeśli kogoś naprawdę przyciągasz, twoi uczniowie pewnie już zaczynają zwariować.

Teraz przyciemnij światła, daj mu oko, skup się i baw się dobrze!

Wersja tej historii pierwotnie pojawiła się na iVillage.