Obawiasz się klasycznego pushupu? Wypróbuj te 3 zabawne zamienniki, aby wzmocnić ramiona

Jeśli wolisz przejść przez łóżko z rozżarzonymi węglami niż robić pompki, jesteś w dobrym towarzystwie. Świetnie nadają się do wzmacniania mięśni klatki piersiowej, ramion, tricepsa i rdzenia, ale oprócz trudności nie zawsze wygodnie jest upaść na podłogę, aby je wykonać..

Tak więc, jeśli chcesz wzmocnić swoje ramiona, oto kilka substytutów, które możesz wypróbować. Każdy z nich działa na ogół na te same mięśnie co pompki, ale są one nieco bardziej zabawne.

Jenna Wolfe does wall push ups
Samantha Okazaki / DZISIAJ

Odpryski ścienne

Pomyśl o tym jako o pionowym push-upie. Stań twarzą do ściany i połóż na niej ręce w pozycji push-up. Zegnij łokcie, aby zbliżyć się do ściany, a następnie “odpychaj”. Wykonaj 5 powtórzeń (5 razy na pięciokrotnie) i poruszaj rękami coraz bardziej na zewnątrz.

Podłoga chest fly
Jenna Wolfe demonstruje “Fly Chest Fly” jako część jej treningu na 100 ramion.DZISIAJ

Mucha na podłodze

Połóż się na podłodze z płaskimi stopami, zgiętymi kolanami. Trzymaj dwa hantle lub butelki z wodą i podnoś je prosto do klatki piersiowej, dłonie skierowane do siebie. Powoli obniżaj ciężary z każdej strony, trzymając łokcie lekko zgięte w dół, jakby przytulając wielkie drzewo. Zatrzymaj się na dole (bez oparcia łokci na podłodze) i połącz je z powrotem. Powtórz 12 do 15 razy dla 2 do 3 zestawów.

DZISIAJ
Jenna demonstruje stojące stukawki rurki.

Stojaki do rurki stojącej (będziesz potrzebować lekkich i średnich rurek treningowych)

Zakotwicz środek rury do zawiasu drzwiowego lub mocnego przedmiotu i stań w kierunku przeciwnym do punktu mocowania, trzymając na każdym końcu rurki (przewody z uchwytami na każdym końcu działają najlepiej). Zmierz się w postawie przestawnej (jedna noga przed drugą); utrzymuj klatkę piersiową wysoko i wysoko, naprzemiennie “uderzaj” jednym ramieniem, a potem drugim naprzód, jak gdyby za pomocą worka treningowego, cały czas utrzymując ciasny brzuch i rdzeń. Kontynuuj na przemian w obie strony od 15 do 20 powtórzeń; odpocznij i powtórz.

Wykonuj te trzy ćwiczenia w ramach treningu na górnej części ciała 2-3 razy w tygodniu, aby uzyskać efekt push-up bez bólu.

Chcesz więcej pasujących porad Jenny? Zapisz się na mój cotygodniowy biuletyn!

I znajdź więcej treningów tutaj.