Nienawidzę kawy? Wypróbuj te 5 drinków, aby zwiększyć dawkę kofeiny

Dla niektórych z nas kawa sprawia, że ​​świat się kręci, ale istnieje wiele innych opcji, jeśli chodzi o uzyskanie kofeiny. Jeśli kawa nie traktuje Cię prawidłowo, możesz chcieć zbadać niektóre z tych innych opcji (które wciąż oferują korzyści zdrowotne), jednocześnie dając java odpoczynek.

Picie kawy może przynieść realne korzyści dla zdrowia, wynika z nowych badań

23.11.201700:37

1. Matcha

Ten żywy, zielony napój był w ostatnich latach gorącym tematem wśród sektorów wellness, ponieważ jest naturalnie fotogeniczny (wellness gurus love Instagram) i jest prawdziwym super pożywką. Jest wypełniony potężnymi przeciwutleniaczami i zapewnia zwiększenie energii. W przeciwieństwie do innych napojów energetyzujących, matcha nie powoduje późniejszej awarii, dzięki l-teaninie, która jest związkiem działającym na stymulanty, takie jak kofeina, w celu promowania poznania bez lęku i wstrząsów.

Jeśli zimny napar jest twoją normalną kolejnością, spróbuj mrożonego matcha latte, a nawet zmieszaj trochę matcha ze śniadaniem.

2. Czarna herbata

Tradycyjnie cieszące się po południu jako idealna filiżanka herbaty, napój ten jest nieco bardziej odważny w porównaniu do innych herbacianych odpowiedników. Jest jednak podobnie zapakowany w polifenole, związki, które działają jako przeciwutleniacze w organizmie, aby zapobiegać utlenianiu komórek i zwalczać stany zapalne.

Jedna filiżanka dostarczy Ci nieco mniej niż 50 mg kofeiny (filiżanka kawy ma około 95 mg), co jest wystarczające, aby dać ci niewielki profit, którego potrzebujesz, gdy twoja głowa zaczyna kiwać przy biurku.

Najlepsze nowe gadżety zdrowia i fitnessu: Kettlebells, kije matcha, więcej

27.2.201703:35

3. Yerba mate

Tradycyjny napój Argentyny, jedna filiżanka yerba mate zawiera 78 mg kofeiny, która spada tylko odrobinę mniej niż to, co dostajesz ze zwykłej starej filiżanki joe. Więc yerba mate może być tym, czego potrzebujesz, jeśli jest to poranny zastrzyk, którego szukasz, z czynnikiem zen podobnym do powolnego popijania herbaty.

4. Zielona herbata

Choć zawiera nieco mniej kofeiny niż yerba mate i kawy, zielona herbata jest świetną opcją dla tych, którzy chcą łagodniejszej, ziemistej degustacji alternatywnej dla matcha, a jednocześnie uzyskać niewielki wzrost. Nawet lepiej, jeśli jesteś kimś, kto lubi mieć ciepły kubek do trzymania się, to pozwala ci na umiarkowane spożycie kofeiny, a jednocześnie popijając przez cały dzień. Co powiesz na kawałek chleba z zielonej herbaty z tym kubkiem?

5. Kawa bezkofeinowa

Chociaż wnioskuje on o “bezkofeinowości” w swoim własnym tytule, kubek nadal może zawierać do około 14 mg kofeiny, co może być wystarczające, jeśli popołudnie odbierze mi wszystko, czego szukasz. Badania pokazują, że możesz czerpać takie same korzyści z picia bezkofeinowego, jak i jego kofeinowanego rodzeństwa, i możesz to zrobić, jednocześnie unikając przedawkowania, co może wywoływać uczucie lęku, drgawki lub szybkie bicie serca..

Aby uzyskać więcej wskazówek, jak żyć najbardziej Życiodajnym Życiem, postępuj zgodnie z Keri na Instagramie @nutritiouslifeofficial.