Nienawidzę deski? Oto 3 podstawowe ćwiczenia, które możesz zastąpić

Silny rdzeń pomaga w niemal każdej aktywności wykonywanej w ciągu dnia. Jest to jeszcze ważniejsze, jeśli uprawiasz sport lub uprawiasz sport.

Ale dlaczego tak ważne jest utrzymanie rdzenia w swojej formie?

Pomyśl o tym w ten sposób: bez twojego rdzenia nie masz możliwości utrzymania zsynchronizowanej miednicy, dolnej części pleców, bioder i brzucha. Kiedy te różne mięśnie pracują w tandemie, jesteś w stanie zapobiec urazom. Zapewnisz lepszą stabilność i równowagę we wszystkich czynnościach.

Sugeruję zintegrowanie następujących trzech ćwiczeń z twoją podstawową procedurą od dwóch do trzech razy w tygodniu.

Jenna Wolfe side hip exercise
Jenna Wolfe demonstruje boczne ćwiczenia hip-up.DZISIAJ

Boczne biodra

Połóż się na prawym boku i oprzyj się na jednym łokciu, tak aby Twoje ramię znalazło się na wysokości łokcia. Twoja ręka powinna być przed tobą. Trzymaj nogi prosto na boku, nogi ułożone jedna na drugiej. Połóż lewą dłoń na lewym biodrze.

Powoli podnoś swoje biodra, angażując rdzeń i naciskając na podłogę stopami, aż ciało utworzy linię prostą. Zrób 10 na każdej stronie lub tyle, ile możesz zrobić w dobrej formie.

Jenna Wolfe pike exercise
Jenna Wolfe demonstruje ćwiczenie szczupaków.DZISIAJ

Piki

Ustaw się w pozycji push-up. Trzymaj rdzeń zajętą, gdy kręcisz się na szczytach butów i podciągaj biodra w kierunku sufitu, tworząc “do góry nogami”.

Zatrzymaj, a następnie powoli powróć z powrotem do pozycji wyjściowej i powtórz. Celuj o 10 lub więcej powtórzeń lub tyle, ile możesz zrobić, zachowując dobrą formę.

Jenna Wolfe steam engine exercise
Jenna Wolfe demonstruje ćwiczenie silnika parowego.DZISIAJ

Silniki parowe

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, rękami za głową, lekko dotykając się palcami (dokładnie tak, jak robisz to na chybotanie na podłodze). Trzymaj łokcie na boki. Zaangażuj mięśnie brzucha podczas obracania górnej części ciała i staraj się dotykać prawym kolanem w lewym kolanie 20 razy. Następnie powtórz po lewej stronie.

Zrób to samo 19 razy z każdej strony, a następnie 18 razy, 17 razy, 16 razy itd., Aż dojdziesz do pojedynczego powtórzenia z każdej strony.

Jak zawsze, pamiętaj, aby jeść czysto i wykonywać ćwiczenia cardio wraz z tymi ćwiczeniami dla szczupłego, silnego ciała.

Chcesz więcej pasujących porad Jenny? Zapisz się na jej cotygodniowy biuletyn! I znajdź więcej treningów tutaj.