Niebezpieczna jazda? Zgony ATV powodują ostrzeżenia o zagrożeniach

Carolyn Anderson nigdy nie wiedziała, że ​​jej syn jeździ na ATV, dopóki nie nadszedł telefon, aby powiedzieć jej, że 14-letni James był w wypadku i został rzucony do szpitala.

“Krzyknąłem”, powiedział Anderson DZISIAJ. “To było jak ten pierwotny krzyk. Intuicyjnie po prostu wiedziałem … “

James zmarł, zanim Anderson i jej mąż mogli dostać się do szpitala.

Andersonowie dowiedzieli się później, że James jeździł samochodem terenowym na wakacjach z rodziną przyjaciela w New Hampshire i stracił kontrolę nad pojazdem o wadze 700 funtów i uderzył w drzewo.

James Anderson nie jest sam.

W kwietniu Jeremy Bryant, 10-latekth równiarka z Utah, zmarł po złamaniu karku w wypadku ATV. A w 2010 r. Co najmniej 55 dzieci w wieku poniżej 16 lat zginęło w wypadkach ATV, a ponad 28 000 innych zostało poważnie rannych.

Czerwiec i lipiec są szczytowymi miesiącami dla urazów i zgonów ATV, mówią eksperci.

ATV stały się takim zagrożeniem dla dzieci, że Amerykańska Akademia Pediatrii ostrzega: “Mówiąc wprost, pojazdy ATV są niebezpieczne dla dzieci, [ponieważ nie są zdolne do rozwoju tych ciężkich, złożonych maszyn”.

To nie tylko dzieci zagrożone.

We wtorek 20-letni mężczyzna z Waszyngtonu został ranny pod swoim przewróconym ATV, poinformował KOMO News.

Mężczyzna wyjechał na przejażdżkę, a kiedy nie wrócił do domu, jego rodzina wezwała policję. Kiedy grupa poszukiwawcza go znalazła, został uwięziony w zakrytym miejscu przez ATV przez 11 godzin. Mężczyzna najwyraźniej jechał stromym zboczem, gdy jego ATV się przewróciło.

Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich ostrzegła Amerykanów, że pojazdy są niebezpieczne.

“Pojazdy ATV to piąty najbardziej śmiertelny produkt, który nadzorujemy” – powiedział TEN JENZ Tenenbaum, przewodniczący CPSC. “Każdego roku 700 osób umiera, a 136 000 udaje się na pogotowie z powodu urazów związanych z ATV.”

Niektórzy mówią, że to nie pojazdy są winne, ale sposób, w jaki ludzie ich używają. W serwisie YouTube znajduje się wiele filmów pokazujących szalone zachowania na quadach.

Ze swojej strony przemysł ATV zorganizował kampanię mającą na celu poprawę wizerunku pojazdów rekreacyjnych poprzez podkreślenie bezpieczeństwa jazdy.

Wymieniają “złote zasady” jazdy ATV, które obejmują: 

  • Zawsze noś kask
  • Nigdy nie jeździć po publicznej drodze
  • Nigdy nie jedź z pasażerem
  • ATV o jednym rozmiarze nie pasuje do wszystkich

Instruktorzy bezpieczeństwa podkreślają tę ostatnią regułę. Pojazdy terenowe są oznaczone kolorami, aby łatwiej było ustalić, który z nich jest odpowiedni dla każdej grupy wiekowej.

Na przykład, żółty nie powinien być prowadzony przez osoby poniżej 14 roku życia, podczas gdy niebieski nie powinien być prowadzony przez osoby poniżej 16 lat.

“Muszą być na takim, który został zaprojektowany pod kątem ich zdolności, zarówno wielkości silnika, wielkości prędkości i wielkości ATV”, powiedział Amber Purcell, instruktor ATV Safety Institute.

Pomimo strasznych statystyk, ATV nigdy nie były bardziej popularne, z 11 milionami w użyciu w porównaniu do 4 milionów w 2000 roku, według TODAYa Tom Costello.

Suzanne Stopowski postrzega je jako romans rodzinny.

“Mój mąż miał czterokołowce przez dwa lata”, powiedział Stopowski DZISIAJ. “Mój syn miał jeden. Ma 7 lat i jedzie teraz. “

Więcej od TODAY Health:

“To boli o życie”: Teen ostrzega przed surfowaniem samochodami        

Mama rzuca wyzwanie szkolnemu zakazowi ochrony przeciwsłonecznej po tym, jak córki ostro spalone   

Przełyk raka piersi może teraz pływać topless w publicznej puli